Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyj±tek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że ogl±dasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zacinanie się bramy CAME zim±

29 Sty 2009 10:48 8082 14
 • Poziom 9  
  Mam bramę przesuwn± z napędem ZBX7 firmy CAME. Odk±d przyszły mrozy brama się czasami zacina. Jednym powodem jest przysunięcie się ocieranie się przesuwanej bramy o mechanizm (przysuwaj± się do siebie o kilka milimetrów podczas mrozów) - omin±łem ten problem przez usunięcie podkładek pod ¶ruby mocuj±ce bramę ale to jest ¶rednie rozwi±zanie. Drugi powód zacinania to co¶ w ¶rodku mechanizmu ale nie wiem co, bo jeszcze nie otwierałem go (warunki atmosferyczne nie sprzyjaj± temu...). Jak pchnę ręk± bramę to idzie dalej. W zwi±zku z tym mam pytanie czy kto¶ spotkał się z tego typu problemami i czy może mnie skierować na jakie¶ tory jak mógłbym je rozwi±zać?
 • Poziom 21  
  Albo masz siłę ustawion± na mały zakres, albo musisz kupić nowy kondensator. Ale na 95% jest to kwestia kondensatora. Otwórz pokrywę siłownika a po prawej stronie zobaczysz biały kondensator przykręcony nakrętk± do plastiku na którym wisi centrala. Wypnij go, ew. utnij kable i kup w sklepie z elektronik±. Koszt jakie¶ 20 zł. Ważne, aby przy wypinaniu/podł±czaniu nie pomylić kabli od silnika do których kondensator jest podł±czony. W razie problemów pisz.
 • Poziom 9  
  Dzięki za info. Spróbuję to zrobić. Natomiast jak rozumiem zwiększy to siłę czyli rozwi±że przyczynę a nie skutek. Bo co¶ powoduje, że w niektórych miejscach napęd chodzi dużo ciężej oraz co¶ spowodowało, że na skutek mrozów brama na tyle zbliżyła się do pokrywy silnika, że o ni± ociera.
 • Poziom 21  
  Spróbuj rozblokować siłownik i zobacz jak brama chodzi sama w sobie, czy nie s± zatarte np. łożyska w wózkach po których jeĽdzi brama. jeżeli będzie chodzić ciężko to radze serwis ¶lusarski bo będzie tylko gorzej. A to, że ociera to może być przez mrozy - podniosło ziemię o pewn± wysoko¶ć razem z fundamentem bramy i st±d mog± być problemy. Dokładnie Ci nie powiem, bo nie widzę jak masz to wszystko złożone.
 • Poziom 9  
  Dzięki. Sprawdzę.
 • Poziom 10  
  A ja mam inny problem z napedem came strong bx 800
  Podczas mrozów brama przymarzła i kilkakrotnie próbowałem j± otworzyć pilotem , niestety po tych próbach brama przestala się otwierać i reagować na piloty.
  Jak nacisam pilot lub przechodze przez fotokomorki co¶ tam slychac jakby wył±czał lub wł±czał brame. Poza tym nic
  Co można z ni± zrobić .
 • Poziom 21  
  Ruszałe¶ klapkę od sprzęgła (otwierałe¶ j±)?
 • Poziom 10  
  no tak
  Musiałem sprzegło odłaczyć żeby wjechać
 • Poziom 21  
  To weĽ dobrze zakręć sprzęgło i zatrza¶nij klapkę kluczykiem do słyszalnego kliknięcia (jest tam krańcówka uruchamiana zamkiem klapki).
 • Poziom 10  
  Marteenie_g bardzo DZIĘKUJE !!!!!!
  Brama oczywi¶cie ¶miga.
  Szkoda że serwisant który montował mi t± bramę nie powiedział żebym to sprawdził.
  A dzwoniłem do niego mówi±c dokładnie co sie stało. Koszt naprawy okre¶lił na około 300 zł.
  Jak znam życie to ledwo by sie zmie¶cił w tych kosztach wymieniaj±c dobry element. A jestem pewny że wiedział o tym że klapka powinna być zamknięta na klucz i że to może być problemem, ja niestety nie.
  Jeszcze raz dziękuje.


  ps.
  Jak mocno trzeba dokręcić to sprzęgło ???
 • Poziom 39  
  A propos zacinania się bramy - u mnie podobne efekty ( napęd Nice) - powód- kawałki lodu w dolnym elemencie w którym chodz± wózki - jak trafi na lód - staje...
  zastowałem podgrzanie tego profilu opalark± - pomogło.
  Pozdr.J.
 • Poziom 10  
  No wła¶nie temn lód był problemem ale zanim go sie pozbyłem - też opalark± :)
  To wcze¶niej odsuwałem ręcznie. Natomiast po usunięciu testowałem na otwartej skrzyneczce bo nie wiedziałem że jest tam czujnik zamknięcia. Ciekawi mnie tylko po co on tam jest ??
 • Poziom 39  
  Pewnie po to by nie pogubić ustawień, (tak jest w moim NICE) i żeby na niepełnym zasprzęgleniu nie uruchomić mechanizmu ( może to grozić uszkodzeniem zębów)
  Pozdr.J,
 • Poziom 21  
  olafr napisał:

  Jak mocno trzeba dokręcić to sprzęgło ???


  Ręcznie do momentu aż już nie będzie chciało się kręcić. To jest proste sprzęgło kłowe, nic mu nie będzie.

  Dodano po 3 [minuty]:

  adamjur1 napisał:
  Pewnie po to by nie pogubić ustawień, (tak jest w moim NICE) i żeby na niepełnym zasprzęgleniu nie uruchomić mechanizmu ( może to grozić uszkodzeniem zębów)
  Pozdr.J,

  I również po to, aby w przyszło¶ci nikt nie pozbawił serwisanta palców lub nie potraktował napięciem silnika :D
 • Poziom 39  
  Cytat:
  może to grozić uszkodzeniem zębów

  mialem na my¶li zęby montera ( jak je wbija w ¶cianę przy wkręceniu palców w tryby)

  :D :D:cry:
  Pozdr.J.