Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki kabel i program do sterownika OMRON'a CPU41-V1?

29 Jan 2009 12:22 3789 11
  • Level 12  
    Mam na zakładzie sterownik OMRON'a CPU41-V1 chciałem dowiedzieć się jaki kabelek i jakie oprogramowanie do niego aby móc programować.
  • Level 26  
    Witam. CPU41 to tylko druga część oznaczenia sterownika. Najprawdopodobniej masz:CQM1-CPU41, jeśli tak to: kabelek ze specjalnym złączem typ i numer katalogowy podam jak odnajdę. Oprogramowanie: Starsze które nie jest już rozwijane to SysWin, obecnie używane to CX-programmer. Jakieś dalsze pytania? Proszę o kontakt.
  • Level 12  
    Czy jest mi ktoś w stanie pomóc w tym temacie???
  • Level 16  
    Potwierdź dokładnie typ sterownika (czy jest to CQM1 ?). Jutro w robocie sprawdzę typ kabelka. Ale obawiam się że jest to drogawa sprawa (kilka stówek), jeśli to jest ten kabel, o którym myślę - do tego wtyk jest tak nietypowy, że nigdzie nie mogłem takiego znaleźć, żeby sobie taki kabelek samemu polutować.

Pozdrawiam
  • Level 16  
    Jeżeli jest CQ1M CPU42 to można podejść do tego z kabelkiem RS232. Oznaczenie handlowe: XW2Z-200S. Tym wchodzisz po gniazdku RS232. Przez wejście PERYPHERAL: kabelek CQM1-CIF02.

Połączenia kabla RS232:

db9 -samica------------db9-samiec

2----2
    3----3
    4----6
    5----9
    7----5
    8----4

obudowa---ekran----obudowa

Pozdrawiam
  • Level 12  
    Potwierdzam typ sterownika. Jest to SYSMAC CQM1 CPU41-V1.
    Kolega PCICHOMSKI opisał kabelek do sterownika CQM1-CPU42, czy będzie pasował do CPU41?
  • Level 11  
    Jeśli jestes zainteresowany pomocą w tym temacie sterowników PLC firmy omron to poprowadź dalej wątek. Może znajdę chwilkę czasu aby pomóc. Dla pewności napisz jakie masz złącza, moduły rozszerzeń to coś wymyślimy
  • Level 19  
    A czy opisany schemat połęczniowy kabla RS232 pasuje do sterownika serii CQM1H?
  • Level 10  
    Jeśli łączysz się kablem przez port RS232 w sterowniku musisz pod klapką przestawić jeden ze styków DIP (nie pamiętam który , jak znajdę chwilę do doczytam , jest to w manualu, wydaję mi się że drugi od dołu), żeby ten port pracował w autobaundrate. w przeciwnym razie będziesz musiał trafić w odpowiednia konfigurację (bity stopu , parzystości) w ustawieniach w oprogramowaniu.
  • Level 11  
    Proponuję zawsze stosować funkcję (Direct Online) automatycznego wyszukiwania w CX-Programerze. Zidentyfikuje nam typ sterownika, prędkość transmisji itp.
    w załączeniu masz opis przełączników.
    Attachments: