Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

PEUGEOt 306 - wymiana zamków, stacyjka, kluczyka..

siwuchman 29 Sty 2009 13:04 10579 7
  • #1 29 Sty 2009 13:04
    siwuchman
    Poziom 9  

Witam,
    Mam peugeota 306 Sedan rok 1994.
    Od dłuższego czasu nie mogę otwierać auta z pilota na podczerwień (była próba naprawy - nieudana). Teraz przy otwieraniu auta z kluczyka, zamek sie zacina, muszę trochę powalczyć z zamkiem, aż sie uda. Centralka działa.

Pomyślałem sobie, że fajnie by było przywrócić stan, aby otwierać z pilota i z kluczyka.

Według mojego rozumku muszę wymienić:
    -zamki (drzwi lewe i praw, klapa tylnia niekoniecznie),
    -stacyjkę
    -oczywiście kluczyk ze sprawnym pilotem,
    -urządzenie, które odbiera sygnał podczerwieni z pilota,
    -pudełko, które schowane jest gdzieś we wewnątrz auta (np. pod tylną kanapą), które steruje.

Oczywiście te wszystkie części nabyć z jednego auta.
    I chyba to powinno wystarczyć.
    CZY TO NA PEWNO WYSTARCZY?
    CZY MOŻE JEST COŚ O CZYM NIE WIEM?
    CZY WYSTARCZY TE CZĘŚCI TYLKO POPRZEKŁADAĆ? i powinno działać.

Każde moje podejście do auta wiąże sie z myślą, że teraz mogę nie otworzyć go. Bardzo proszę o pomoc, za która z góry dziękuje.

Pozdrawiam
    Siwuchman

2 7
  • #2 29 Sty 2009 15:48
    Jan Nojszewski
    Poziom 18  

Otwieranie samochodu z pilota powoduje zastanie zamka. Użyj dużo Inhibolu,rozruszaj zamek kluczykiem i zamków nie trzeba wymieniać.

0
  • #3 29 Sty 2009 23:23
    siwuchman
    Poziom 9  

Raczej to nie to.. wcześniej wstrzyknąłem WD-40... ale to nie pomogło.. chce wymienić i usprawnić...
    Ale przed tym wole zapytać ekspertów czy dobrze myślę i czy przypadkiem nie zrobię sobie niepotrzebnych wydatków.

0
  • #4 29 Sty 2009 23:50
    sadek1979
    Spec od samochodów

zrobisz na pewno ja radze zamontować nowy sterownik radiowy i nadal otwierać pilotem a co do wymiany zamków to proponuję sprawdzić ich cenę bo można się zdziwić pozdrowionka

Dodano po 1 [minuty]:

dodam że koszt sterownika to ok 80-120 zł i 1,5 godz roboty

0
  • #5 30 Sty 2009 00:38
    leonek4
    Poziom 28  

Jeżeli zamek zacina cię tylko od strony kierowcy a od strony pasażera działa prawidłowo to proponuję tak jak porzednik zamontować nowy sterownik zamka centralnego. Takie rozwiązanie będzie przede wszystkim tanie!!! ( oraz umożliwi dogodne otwarcie/zamknięcie auta)

0
  • #6 30 Sty 2009 00:45
    cardiag
    Poziom 30  

wszytsko Cię kolego wyniesie dosyć drogo i czasem trzeba sie zastanowić czy warto jeszcze inwestować.
    Takie zamki da się naprawić - pewnie wystarczy wyrzucić jedną lub dwie uszkodzone zapadki lub nawet tylko przeczyścić i podciągnąć sprężynki.
    Poza tym, do sterowania najtaniej kupić inną centralkę piloty nieoryginalne, ale naprawdę taniocha. Masz auto z immo, czy bez?

0
  • #7 30 Sty 2009 15:27
    siwuchman
    Poziom 9  

To, że drogo to wyniesie to wiem, ale chce się dowiedzieć czy jak zakupie te elementy i je tylko podmienię to będzie wszytko ładnie hulać.
    Pilot jest na podczerwień, w autku nie ma imobilajzera.

Dodano po 17 [minuty]:

a co do wymiany zamków to myślę o wymianie tylko wkładek, do których wkłada się kluczyk (bo to one się zacięły).

0
  • #8 27 Sie 2010 11:33
    lewandi
    Poziom 11  

Witam
    Mam 306 i miałem podobny problem. U mnie można było otwierać tylko z pilota.
    Zdjąłem tapicerkę z drzwi , wyczyściłem i nasmarowałem siłownik.
    Działa dobrze. Udało mi się z trafić za pierwszym razem, ale profilaktycznie od strony pasażera i tył też zrobiłem.
    Lewandi

0