Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fax Panasonic KX-FLB803 zatrzymuje się i sygn. zacięcie pap.

Biurotechadam 29 Sty 2009 13:16 3289 11
  • #1 29 Sty 2009 13:16
    Biurotechadam
    Poziom 13  

Urządzenie po dokładnym czyszczeniu, zachowuje się jednak mało przyjaźnie. Otóż podczas kopiowania urządzenie nagminnie zatrzymuje się po czym sygnalizuje zacięcie papieru. Czasem jak odłączę zasilanie i podepnę ponownie - wykona NAWET ;) ze 3 kopie bez zacięcia ale czwarta....... :( bez komentarza
    Pobór papieru, separacja - bez problemu, mechanika moim zdaniem OK.
    Sprawdzałem czy nie ma jakiegoś "zimnego lutu" - nic nie znalazłem.
    Kartki zatrzymują się w różnym miejscu jednak najczęściej ok 6-7 cm przed bębnem, czasem na tych rolkach na zakręcie, czasem już w utrwalaczu.
    Może ktoś z szanownych kolegów miał już taki przypadek i zna jakąś tajemniczą ;) sztuczkę na rozwiązanie tego problemu?
    Liczę na Waszą pomoc i wszelkie wskazówki.
    Pozdrawiam.

0 11
  • #2 29 Sty 2009 16:25
    miras_l
    Poziom 17  

Zobacz czy mechanizmy luźno pracują, zbyt ciężka praca modułu bębna, pobierania, utrwalania może powodować zatrzymania.

0
  • #3 29 Sty 2009 18:34
    robwik
    Poziom 23  

Jeśli możesz to podmień bęben.

0
  • #4 29 Sty 2009 20:24
    jacekc3
    Poziom 20  

Czy papier w szufladzie jest dosunięty ogranicznikiem.Jeżeli jest luz to źle zabiera papier i zacina ponieważ kartka spóźnia się.

0
  • #5 29 Sty 2009 22:27
    W.P.
    Specjalista - zasilacze komputerowe

Czy jak już się zatrzyma to w drodze jest następna (pobrana z szuflady) kartka?

0
  • #6 30 Sty 2009 10:05
    Biurotechadam
    Poziom 13  

Dziękuję za aktywność w stosunku do mojego problemu :)
    Z pobieraniem nie ma problemu - gdy się już zatrzyma przy wyjściu to następna kartka jest już w drodze.
    Ograniczniki w kasecie są na swoich miejscach.
    Niestety nie mam bębna na podmianę :( i tu może być problem w dalszych poszukiwaniach.
    Utrwalanie "chodzi" raczej normalnie jedyne co widać, to nieco zużyta zębatka napędu fusera ale nic nie stuka więc wnioskuję, że to nie tutaj tkwi problem.
    Nie wykluczam, że mogą powstawać jakieś przebicia wysokich napięć ale nie mam pojęcia w którym miejscu, bo bęben czyściłem, i nie znalazłem w module żadnego podejrzanego miejsca.
    Zauważyłem także, że gdy kartka zatrzyma się przed bębnem, to ten potrafi być zabrudzony tonerem w taki sposób jakby był nierozładowany i pobierał toner z wałka pomimo kserowania czystej kartki.

1
  • #7 30 Sty 2009 20:07
    jacekc3
    Poziom 20  

Mogą być uszkodzone fotoprzerywacze w czujnikach papieru i przypadkowo pokazują brak papieru lub jego zacięcie.
    Dobrze by było wgrać nowe firmware do faxa.

0
  • #8 30 Sty 2009 22:45
    W.P.
    Specjalista - zasilacze komputerowe

Biurotechadam napisał:
    Zauważyłem także, że gdy kartka zatrzyma się przed bębnem, to ten potrafi być zabrudzony tonerem w taki sposób jakby był nierozładowany i pobierał toner z wałka pomimo kserowania czystej kartki.

To stan całkiem normalny.
    Procesor zatrzymuje napęd i równocześnie wyłącza generator wysokich napięć (ustalania potencjału toneru, ładowania bębna i transferu).
    Znika ładowanie bębna więc toner swobodnie przechodzi na jego powierzchnię. Nie ma także napięcia zapewniającego transfer więc toner nie przechodzi na papier.
    Czyli pozostaje na powierzchni bębna (jeśli jeszcze do tego dodać czas swobodnego wybiegu...)

Sugestia Kolegi jacekc3 jest nie trafiona (przepraszam za ten osąd).
    Poprawka firmware rzeczywiście była ale dotyczyła problemów z drukowaniem.

jacekc3 napisał:
    Mogą być uszkodzone fotoprzerywacze w czujnikach papieru

Czy chodzi o plastikowe uchylne elementy z jednej strony naciskane przez brzeg kartki a drugą stroną zasłaniające światło w szczelinie transoptora?

Problem leży w mechanizmie napędu.
    Przyjrzyj się przekładni planetarnej podajnika papieru.

Co do zębatki przenoszacej napęd na zespół utrwalania to po czasie wykazuje częściowe przytarcie wierzchołków zębów.
    Przenosi dość duże momenty.

0
  • #9 11 Sie 2009 13:29
    gabrycha
    Poziom 19  

mam to samo z KX-MB773PD! jest tak:
    wydruk jednokartkowy - np. potwierdzenie nadawania
    pobiera kartkę zaczyna drukowanie i stop ZACIĘCIE - kartka w utrwalaczu czasami zaraz na początku czasami nawet w połowie. najczęściej jest tak że zdąży wyjechać poza pierwszy czujnik pod pokrywą górną.
    DRUGA kartka już w drodze - TYLKO po CO !?!?
    odległość pomiędzy kartkami czasem jest 2-3cm czasem tylko szczelina czasami zachodzą na siebie.

jaki to mech zwany "PLANETARNYM" - znaczy się czemu się przyglądnąć.

0
  • #10 11 Sie 2009 18:44
    hakerbery
    Poziom 11  

gabycha w 773 to problem ze sprzęgłem, proponuje lekko naciągnać sprężynę która wciska taki plaskikowy zaczep (sterowany przez elektomagnes) w plastikowe kółko ze szczeliną (umieszczone na osi od rolki pobierającej z kasety)

0
  • #11 13 Sie 2009 13:57
    gabrycha
    Poziom 19  

sprężynka zlokalizowana i poprawiona - zobaczymy czy o to szło

EDIT: no i to było właśnie to. ta głupiutka sprężynka. dzięki.

0
  • #12 31 Mar 2015 09:00
    zborek82
    Poziom 19  

A jak się dostać do tego?

0