Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

sample z Nationala płatne???

malachowski 29 Sty 2009 15:20 5253 28
  • #1 29 Sty 2009 15:20
    malachowski
    Poziom 10  

Witam
    Niedawno zamówilem kilka sampli z Nationala a teraz przychodza mi fakturki do zaplaty, na stronie w dalszym ciagu widnieje "free samples Total $0.00 ) a firma kurierska z ktorej korzysta National przyslal mi fakturki do zaplaty za probki po cenie ze stronki Nationala:cry:. Mam pytanie do kolegow czy spotkali sie z czyms podobnym.

0 28
  • #2 29 Sty 2009 15:37
    me_super
    Poziom 29  

malachowski napisał:
    Witam
    Niedawno zamówilem kilka sampli z Nationala a teraz przychodza mi fakturki do zaplaty, na stronie w dalszym ciagu widnieje "free samples Total $0.00 ) a firma kurierska z ktorej korzysta National przyslal mi fakturki do zaplaty za probki po cenie ze stronki Nationala:cry:. Mam pytanie do kolegow czy spotkali sie z czyms podobnym.

Wysyłka jest płatna o ile pamiętam. Znajomy płacił kartą.

0
  • #3 29 Sty 2009 15:41
    malachowski
    Poziom 10  

Nie bardzo romumiem ze wysylka jest platna poniewaz paczke dostalem 12 stycznia a dzisiaj dostalem fakturke i nr konta na ktore mam wplacic pieniadze. :cry:

0
  • #4 29 Sty 2009 16:55
    me_super
    Poziom 29  

malachowski napisał:
    Nie bardzo romumiem ze wysylka jest platna poniewaz paczke dostalem 12 stycznia a dzisiaj dostalem fakturke i nr konta na ktore mam wplacic pieniadze. :cry:

Przepraszam, nie doczytałem. A kto wystawił te faktury, National czy może Urząd Celny?

0
  • #5 29 Sty 2009 17:05
    malachowski
    Poziom 10  

UPS, najpierw poprosili mnie o dane, pozniej przyslali mi fakturke z numerek klienta i najlepsze list dostalem z UPS Niemcy. :cry:

0
  • #6 29 Sty 2009 18:11
    me_super
    Poziom 29  

malachowski napisał:
    UPS, najpierw poprosili mnie o dane, pozniej przyslali mi fakturke z numerek klienta i najlepsze list dostalem z UPS Niemcy. :cry:

A jaka jest pozycja na fakturze? Za co masz zapłacić? Bo może dostawa jest na kosz odbierającego

0
  • #7 29 Sty 2009 23:11
    malachowski
    Poziom 10  

Pozycja na fakturze jest strasznie zagmatwana, mam ogolnie podane:
    service pakker 4,969 i nastepnie IC-QTY-5 VAL-$32.68.$. I ta ostatnia pozycja pasuje mi do 5 krotnosci ceny 1 szt ukladu a na stronie Nationala mam 0.00$. Nigdzie nie bylem informowany o platnosci, na drugiej przesylce ktora do mnie przyszla mam wyszczegolnione dokladnie ile kosztuje 1 sztuka i ile wynosi calkowity koszt a najlepsze jest to ze naliczyli mi stawki jake podane sa na stronie za 1 szt i dopisali Samples not for resale. Teraz sie zastanawiam czy ktos robi bubel bo w dalszym ciagu na stronie Nationala w mojej historii mam shipping&handling .. total 0.00 $ a na papierach z UPS mam normalnie wyliczony koszt za wszystkie uklady, czyzby chwyt kreatywnych marketingowcow w celu nie naliczania oplat celnych, juz sam nie wiem.

0
  • #8 29 Sty 2009 23:32
    Makro1993
    Poziom 26  

Nie prościej napisać maila do Nationala z pytaniem o to? Albo dokładnie przeczytać regulamin?

0
  • #9 29 Sty 2009 23:50
    malachowski
    Poziom 10  

Pewnie ze prosciej, tak jak lepiej kupic w sklepie multimetr za 8 PLN niz sie bawic w lutowanie itd. Rzecz w tym ze zaraz moze byc wiecej osob w podobnej sytuacji, kilka razy juz zamawialem sample z Nationala i nigdy nie bylo problemow. Byc moze cienka kondycja finansowa sklania do takich praktyk. Temat poruszylem na forum w celu rozeznania w/w problemu. Jeszcze nie slyszalem aby ktos placil paczke za pobraniem 2 tyg po jej otrzymaniu, gdzie logika ???? Ktos zamawia 20 000 procesorkow i ulatnia sie.

0
  • #10 30 Sty 2009 00:13
    Kris52
    Poziom 20  

Jakiś czas temu zamawiałem sample z Nationala.
    Sample za darmo a transport kurjerem płatny. Szok był wielki jak od zamówienia po 3 dniach sample były u mnie a adres nadania paczki bodajże Singapur. Pozdrawiam

0
  • #11 30 Sty 2009 00:16
    malachowski
    Poziom 10  

Dla mnie jest ty wiekszy szok ze za 2 koperty przyjdzie zaplacic ponad 100$.

0
  • #12 30 Sty 2009 00:30
    mcoola
    Poziom 19  

Napisz do nich maila i wyjaśnij sprawę, jak będą się burzyć to odeślij im to w p... .

0
  • #13 30 Sty 2009 00:51
    malachowski
    Poziom 10  

Poczekam jeszcze na 2-ga fakturke, ogolnie to nie zamierzam im placic ani centa. Uwazam ze gdy przesylka jest platna to o tym mnie informuje kurier albo nadawca. Jak mowilem fakturke dostalem z Niemiec a przesylka byla z Singapuru. Ja osobiscie teraz mieszkam w Norwegii i tam doszla paczka, jestem w delikatnym szoku co sie z ta firma podzialo. Jesli natomiast bede zmuszony do zaplacenia naleznosci to postaram sie opracowac z tych sampli specialny projekt "raki sniezne a'la National". Ponizej zamieszczam maila od f-my UPS "Hello!

Please give us your husbands name and personalnumber for the customs. Thank You!" . Dla dociekliwych nr tel ktory podalem przy rejstracji jest obecnie uzytkowany przez moja zone stad tez Husbends. Jak tylko podalem personal number to po paru dniach otrzymalem fakturke z NIemiec. Nadmieniam, paczka odebrana 2 tygodnie wczesniej.

0
  • #14 30 Sty 2009 10:24
    kemot55
    Poziom 30  

To co napisał autor tematu wydaje się mocno naciągane. Mam wrażenie, że ktoś chce zarobić i robi to dość nieudolnie.
    Też miałem podobny przypadek. Sample przyleciały z Atmela (przedstawiciel w Norwegi) do Warszawy. Pani "o bardzo małym rozumku" dzwoni do mnie, że jest paczka i trzeba zapłacić cło. I wszystko by było OK, gdyby z Atmela przysłali fakturę. Poprosiłem o to wyraźnie (chyba 3 razy). CISZA !
    To paczka wróciła do nadawcy i wtedy się obudzili. Poprosiłem o fakturę raz jeszcze a oni na to, że mi nie dadzą bo to są bezpłatne próbki ! Tylko po co napisali, że wartość przesyłki jest 1000$ i nakleili rodzaj faktury na paczce ?
    Lepiej...
    Szkoda mi było trochę tych sampli i napisałem, żeby to wysłali do Los Angeles (mam tam znajomego pracującego legalnie w firmie transportowej i nie było by problemu) - Odpowiedź: musimy to wysłać do obszaru UE ! No i to jest w moim odczuciu kombinowanie !!!

Reasumując: Jeżeli trzeba zapłacić cło to przesyłka zostanie zatrzymana przez kuriera (zwykle, o ile pani/pan "o małym rozumku kurierskim" czegoś nie pomyli).
    Osobiście wykonałbym telefon do UPS na terenie kraju zamieszkania (nie sobie trochę poszukają).
    A w żadnym razie nie nie płaciłbym za przesyłkę (i ile wcześniej było ustalone, że jest wolna od opłat) Jakieś 2 lata temu dostałem smaple od National'a - nic nie płaciłem.

0
  • #15 30 Sty 2009 11:48
    mcoola
    Poziom 19  

Ale właśnie chyba większość firm wysyłających sample, do polski ich nie wysyła za darmo bo często Polacy zamawiali duże ilości aby mieć towar za free. A jak zamawiałeś sample to cena była 0.00 albo pisało free? bo sample niekoniecznie muszą być darmowe, za niektóre trzeba trochę płacić. Napisz maila że sample miały być za free i nie chcesz już ich i im odsyłasz i tyle

0
  • #16 30 Sty 2009 12:16
    me_super
    Poziom 29  

malachowski napisał:
    Pewnie ze prosciej, tak jak lepiej kupic w sklepie multimetr za 8 PLN niz sie bawic w lutowanie itd. Rzecz w tym ze zaraz moze byc wiecej osob w podobnej sytuacji, kilka razy juz zamawialem sample z Nationala i nigdy nie bylo problemow. Byc moze cienka kondycja finansowa sklania do takich praktyk. Temat poruszylem na forum w celu rozeznania w/w problemu.

Poczytaj to http://www.national.com/kbase/category/Miscellaneous.html#16

Moim zdaniem wygląda na to, że same układy są za darmo, ale płatne są koszty wysyłki i pakowanie, co na pewno było w regulaminie. Zalogowałem się na swoje konto i jest tam taki cytat:

Cytat:

Additional sample orders within the same week require a small shipping and handling fee.

malachowski napisał:

Jeszcze nie slyszalem aby ktos placil paczke za pobraniem 2 tyg po jej otrzymaniu, gdzie logika ???? Ktos zamawia 20 000 procesorkow i ulatnia sie.

Niestety myślisz polskimi kategoriami - w innych krajach panuje inna mentalność i zaufanie do człowieka. Moim zdaniem powinieneś zapłacić za zamówiony towar, bo tak się po prostu robi. Inaczej będziesz złodziejem.

0
  • #17 30 Sty 2009 13:26
    malachowski
    Poziom 10  

Sample przyszly do Norwegii nie do Polski. Jak jest wysylka platna to zazwyczaj placi sie za nia z gory karta kredytowa. Ja dostalem fakturke z 0 podatkiem, od kiedy przesylki kurierskie sa zwolnione z VAT lub MVA (odpowiednik vat-u w Norwegii), natomiast darmowe probki sa zwolnione i tutaj jest cos nie tak. Czekam jeszcze na druga fakturke i zobacze, a na marginesie to ja nie zawieralem zadnej umowy z UPS a oni sami stworzyli mi numer klienta itd.

Dodano po 13 [minuty]:

Nie wiem kolego w ilu krajach byles na swiecie ze nawiazujesz do polskiej mentalnosci. NIe zaplace to bede zlodziejem a zaraz ktos powie "zaplacisz to bedziesz frajerem". Co do kosztow pakowania itd nie bylem szczegolowo informowany, jesli uwazasz ze koszt ponad 100$ za 2 komerty jest normalny to sorry. Moze moj angielski nie jest najlepszy wiec moze ktos mi wyjasni co oznacza shipping & handling $ 0.00 total $0.00 a faktura na ponad $100.

Dodano po 55 [minuty]:

Zrobil sie tutaj malutki "Brainstorming" i wylonil sie sposob na legalna sprzedaz sampli np. przez allegro lub inny portal aukcyjny. Wystawiamy aukcje z jakims elementem a w opisie piszemy ze cena dotyczy pakowania, sam element jest za free i juz legalnie handlujemy samplami, heh nie w tym kierunku mialo to isc.

0
  • #18 30 Sty 2009 14:55
    me_super
    Poziom 29  

malachowski napisał:
    Sample przyszly do Norwegii nie do Polski. Jak jest wysylka platna to zazwyczaj placi sie za nia z gory karta kredytowa.

To właśnie napisałem, że polska mentalność jeździ za polakami - kraj nie ma znaczenia. Co to płatności: ja zamawiam towar za setki euro i dostaję towar z fakturą - oczywiście nie w Polsce bo tutaj każdy kombinuje jak wydymać każdego.
    Co do nazwania frajerem: w polsce tak się nazywa ludzi, którzy nie korzystają "z okazji".
    Podałem Ci linki do strony, gdzie wyraźniej jest napisane że opłata może być naliczona, do tego jest tam informacja
    The final cost of the order will be available, once this sample request has been confirmed in your email. więc może powinieneś zajrzeć do listów od Nationala.

0
  • #19 30 Sty 2009 16:02
    malachowski
    Poziom 10  

Chyba masz w pewnym sensie racje. Co do maila to dostalem tylko z Nationala informacje ze zamowienie oczekuje na realizacje i nastepnie nastepnego maila z numerem paczki, niestety UPS zablokowalo opcje sledzenia i tym samym szczegolow odnosnie przesylki. Podsumowanie: sample za darmo ale: koszt pakowania = kosztowi ukadow ze strony Nationala + koszty przesylki ok 15$ ( 10 ukladow w cenie $5.00 wynosi $50.00 my dostajemy je gratis ale placimy za pakowanie kazdej sztuki $5.00 co daje nam $50.00 za pakowanie i ok $15.00 za wysylke niezly deal. Na koniec dopisek Samples not for resale. To tyle na temat darmowych probek National.

0
  • #20 30 Sty 2009 16:42
    Ronin64
    Poziom 35  

Trochę to dziwne skoro wysyłka ma być darmowa a tu koszty wysyłki $15. Przykre jest to, że tak kombinują :/ Najfajniejsze :( jest to, że w sprytny sposób płaci się za próbki ale w postaci kosztów opakowania. Normalnie chciałoby się głośno krzyknąć motyla noga :/ Rozumiem jeśliby policzyli tylko kasę za scalaki i chcieli żeby za nie zapłacić zapłacić a tak to jest niezła ściema z ich strony.

0
  • #21 30 Sty 2009 16:58
    malachowski
    Poziom 10  

Dokladnie o to mi chodzi, to juz nie sa sample tylko elementy bez VAT-u i CLA.

0
  • #22 30 Sty 2009 17:09
    me_super
    Poziom 29  

Ronin64 napisał:
    Trochę to dziwne skoro wysyłka ma być darmowa a tu koszty wysyłki $15. Przykre jest to, że tak kombinują :/ Najfajniejsze :( jest to, że w sprytny sposób płaci się za próbki ale w postaci kosztów opakowania. Normalnie chciałoby się głośno krzyknąć motyla noga :/ Rozumiem jeśliby policzyli tylko kasę za scalaki i chcieli żeby za nie zapłacić zapłacić a tak to jest niezła ściema z ich strony.

Nie wiemy ile razy w ciągu tygodnia pytający zamówił próbki - bo to też ma wpływ. Poza tym $15 to jest mało dla osoby, która jest potencjalnie zainteresowana próbkami - czyli kogoś kto robi komercyjny prototyp.

0
  • #23 30 Sty 2009 17:24
    malachowski
    Poziom 10  

Potencjalnie 10 000 PLN za operacje nie jest duzo zwazywszy ze pacjent jest na emeryturze i dostaje 3000 PLN co miesiac. Bez tej operacji pozyje max 12 m-cy a tak to conajmniej 5 lat to i tak bedzie do przodu (bezpłatna sluzba zdrowia). To ze cos jest za darmo to nie znaczy ze nie musisz za to placic???????????????????? Uwazam temat za zamkniety.

0
  • #24 30 Sty 2009 17:37
    me_super
    Poziom 29  

malachowski napisał:
    Potencjalnie 10 000 PLN za operacje nie jest duzo zwazywszy ze pacjent jest na emeryturze i dostaje 3000 PLN co miesiac. Bez tej operacji pozyje max 12 m-cy a tak to conajmniej 5 lat to i tak bedzie do przodu (bezpłatna sluzba zdrowia). To ze cos jest za darmo to nie znaczy ze nie musisz za to placic???????????????????? Uwazam temat za zamkniety.

Nie wiem co ma do tego przykład. Po prostu próbki są dla firm/inżynierów, którzy zainteresowani są wdrożeniem nowego produktu a nie dla majsterkowiczów. Wtedy $15 czy $150 nie ma znaczenia a odsieje stada grzebaczy.

0
  • #25 30 Sty 2009 17:54
    Ronin64
    Poziom 35  

W takim razie jako grzebacz (bo gdzież mi tam do inżyniera w dodatku w jakiejś firmie) mam taką wątpliwość, czemu np. Maxim wysyła sample i nie robi takich niespodzianek jak National?

0
  • #26 30 Sty 2009 18:43
    me_super
    Poziom 29  

Ronin64 napisał:
    W takim razie jako grzebacz (bo gdzież mi tam do inżyniera w dodatku w jakiejś firmie) mam taką wątpliwość, czemu np. Maxim wysyła sample i nie robi takich niespodzianek jak National?

Zapytaj Maxima i Nationala dlaczego mają takie zasady. A poza tym nikt tutaj nie zrobił niespodzianki, tylko malachowski nie rozumie angielskiego i nie doczytał zasad.

0
  • #27 30 Sty 2009 19:01
    malachowski
    Poziom 10  

Przestan glupoty wypisywac i jakies fanaberie tworzyc. Najpierw wyjezdzasz na mentalnosc Polakow, teraz wyskakujesz z brakiem znajomosci angielskiego. Dla Ciebie jest wszystko jasne i normalne. Takie czasopisma jak EP, EdW, ELEKTOR itd. sa tworzone dla malej grupki "grzebaczy". Projekty publikowane na lamach tych czasopism przyniosly ooogromne dochody ich tworca, haha . Szkoda slow na Ciebie. Sample nie dla mas tylko dla wybrancow, hehe.

0
  • #28 30 Sty 2009 19:30
    me_super
    Poziom 29  

malachowski napisał:
    Przestan glupoty wypisywac i jakies fanaberie tworzyc. Najpierw wyjezdzasz na mentalnosc Polakow, teraz wyskakujesz z brakiem znajomosci angielskiego.

Nie wiem kto wypisuje fanaberie -- pokazałem Ci dwa miejsca na stronie Nationala gdzie jest napisane o odpłatności za próbki. Do tego dodatkowe informacje były zapewne w e-mailu. Czy to jest głupota? Może i jest - nie wiem kto to się pieni że musi zapłacić bo nie doczytał - tego głupota.

malachowski napisał:

Dla Ciebie jest wszystko jasne i normalne. Takie czasopisma jak EP, EdW, ELEKTOR itd. sa tworzone dla malej grupki "grzebaczy". Projekty publikowane na lamach tych czasopism przyniosly ooogromne dochody ich tworca, haha . Szkoda slow na Ciebie. Sample nie dla mas tylko dla wybrancow, hehe.

Nie wiem czy przyniosły "ooogromne dochody" ale sądząc bo błędach w artykułach i kitach AVT (wydawca E.P.) orły elektroniki tam nie pisują.

0
  • #29 30 Sty 2009 20:10
    malachowski
    Poziom 10  

To co taki orzel robi na takim forum, ty bagatelizujesz pewne rzeczy, bardzo duzo "grzebaczy" bo tak nazwales elektronikow hobbystow korzysta, badz korzystalo z dobrodziejstw firm produkujacych podzespoly elektroniczne. Teraz moga byc w nie lada klopocie gdy przyjdzie im do zaplaty za sample. :cry: Mysle ze 100 $ to dla hobbystow w Polsce nie malo. Ten post mial uczulic i zwrocic uwage potencjalnych nabywcow sampli (sa wsrod nich niejednokrotnie osoby niepelnoletnie ktore ucza sie w szkolach srednich). Juz daruj sobie glupie komentarze ktore w zaden sposob nie pomagaja. To forum ma okreslona spolecznasc ktora wzajemnie sobie pomaga. Jak nie masz co robic to wez wedke i idz na rybki, chyba ze to dla Ciebie zbyt skomplikowane.

0