Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ciemna matryca - Samsung r510

29 Sty 2009 17:59 2963 4
  • Poziom 12  
    Witam zmieniłem system vista hp 32 na viste hp64 po trzecim uruchomieniu mojego laptopa, matryca straciła na jasności - obraz jest ciemniejszy-Matowy. Jednak gdy odstawiam komputer na stan wstrzymania i potem wznawiam matryca zaczyna się świecic tak jak powinna (nie poprzedza tego żadne mruganie odrazu obraz jest taki jaki powinien byc)
    A podczas uruchamiania jasność jest ok, dopiero przed ostatnim ekranem ekran wygasa (standardowo) i obraz robi się ciemny.

Zainstalowalem sobie sterowniki do karty grafiki ze zmodyfikowanym plikiem inf. Ale nie wiem czy to od tamtej pory się tak dzieje
  • Poziom 34  
    Sterowniki powinny być oryginalne, a ustawienia zasilania ustawione według potrzeby.
  • Poziom 12  
    Plik inf został zmodyfikowany tak, aby można było aktualizować sterowniki w mobilnych układach graficznych nvidi, gdyż sama nv nie udostępnia takich driverów, a producent laptopa na swojej stronie umieścił wersje z przed roku. A i jaki miałem viste 32 bit to także używałem takich sterowników i wszystko było dobrze.

Ale panowie wróćmy do mojego problemu.
  • Pomocny post
    Poziom 16  
    Witam.Modyfikacja nic nie zmienia.Sprawdz na jakim poziomie masz jasność ustawioną za pomoca Fn+F6,F7 i czy reguluje jasność matrycy,
    ewntualnie w konsoli regulacyjnej grafiki zobacz ustawienia takie jak Gamma i inne, może być to problem również invertera lub lampy choć tej ostatniej rzadko zauważ czy po starcie z biosu litery na ekranie są białe czy różowe, jeśli różowe to może być lampa.Stawiałbym jednak na ustawienia w Windzie.Dla pewności załatw sobie Kubuntu i odpal z CD ,zobaczysz czy to system czy hardware.Pozdrawiam
  • Poziom 12  
    Jaśność się nie zmienia, a podczas startu systemu wszystko jest prawidłowe.

Problem rozwiązany w dziwnie prosty sposób.
    Odinstalowałem sterowniki 163.91 i zainstalowałem 185.20 i przy kilku restartach problem się nie pojawił.

Temat do zamknięcia.