Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lexmark T-640 zacięcia w duplexie ?

29 Sty 2009 18:08 1752 5
  • Poziom 10  
    Mam problem z drukarką lexMark T 640-przy drukowaniu jednostronnym wszystko jest ok. Problem zaczyna się przy pracy z dupleksem , przy puszczeniu kilku stron po 2-3 stronach(nie ma na to reguły) zacina papier wyrzuca kod błędu 237.00 . Zacięte kartki stoją zawsze w tym samym miejscu tj. jedna na wyj. z duplexu druga na wejściu (kartka zatrzymuje się ok. 2-3cm przed rolkami , które powinny ją przewinąć w dół-dwie duże czarne ) na kartkach nie widać żadnych śladów by o coś zawadzały po prostu zatrzymują się- czy ktoś miał może podobny problem.
  • Poziom 10  
    z lewej strony drukarki jak odkrecisz obudowe jest takie białe trybo napedzajace duplex zobacz czy nie jest pekniete lub polamane lub jak podniesiesz drukarke z duplexu to jak dobrze pamietam na duplexie jest taka odstajaca cienka blaszka podkrzyw ja troche do gory moze nie styka sie z blaszka w drukarce, albo jeszcze jest taki elektromagnes w duplexie jak patrzysz to z tylu po prawej stronie i do niego dochodzi taka lapka metalowa z drukarki sprawdz czy nie blokuje sie ona o jakis plastik z tylu drukarki czasem zdarza sie ze jest skrzywiona troszke i zacina sie o plastiki i duplex wariuje.
  • Poziom 9  
    Podbijam temat. Mam tak samo jak autor tego tematu. Nie wiem co jeszcze ruszyć ponieważ wszystkie flagi są sprawne, rolki powyczyszczane (dwie duże czarne w dupleksie są już trochę zużyte) Cała ścieżka papieru w dupleksie sprawdzona i niby wszystko powinno być ok ale nie jest. Po kilku wydrukowanych stronach z użyciem dupleksera zacina i daję błąd 237.00 Dwie kartki zacięte. Jedna z tyłu kilka cm przed czarnymi rolkami, a druga z przodu.
  • Poziom 23  
    Rolki prowadzące papier są już stare i kręcą sie na swojej osi, przez co nie są napędzane.
  • Poziom 2  
    Spróbuj włożyć lepszy papier :P "Tani" papier ma to do siebie, że jest przechowywany w polowych warunkach i łapie wilgoć kartka wchodzi do pieca i się wygina potem wchodzi do dupleksu i mamy zacięcie.
  • Poziom 9  
    Papier którego używam jest raczej dobrej jakości, ale był sprawdzany na różnych. Jak się okazało wadliwy nie był wcale duplekser chociaż tylko przy drukowaniu dwustronnym zacinał papier. Wymieniłem całe plecy drukarki i zaczęło wszystko działać. Szczerze powiem że nie wiem dlaczego tak. Może zużyte były już rolki prowadzące... Mechanizm przekierowujący kartkę był raczej dobry, bo kierował kartkę tam gdzie powinien, ale może jakiś opór stawiał. W każdym razie temat uważam za zamknięty.