Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Siemens siwamat 9103, "tłucze"

29 Sty 2009 18:29 4527 6
  • Poziom 2  
    Witam, mam problem z pralką -siemens siwamat 9103 (ładowana od góry). Wymieniłem jedno łożysko (drugie było w dobrym stanie), według instrukcji, którą znalazłem na tym forum, i wydaje się ze wszystko zrobiłem dobrze. Pralka przy praniu pracuje dobrze, jednak w momencie wchodzenia na wyższe obroty (wirowanie) - zaczyna tłuc (stukać). Co może być tego przyczyna i jak to naprawić. Z góry dziękuję za pomoc. Dodam tylko, że jest dobrze wypoziomowana.
    Pozdrawiam
  • Poziom 19  
    Błąd zrobiłeś nie wymieniając 1 łożysko.Tu właśnie może być przyczyna.Zasada zawsze wymienia się obydwie strony.
  • Poziom 2  
    Czyli powinienem wymienić i to drugie łożysko. Zatem po niedzieli wezmę się do pracy przy pralce i dam znać jakie będą efekty. Dziekuję za szybki odzew.
    Pozdrawiam
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    Nie zawsze trzeba wymieniać dwa łożyska. Tak jest ogólnie przyjęte ale jeżeli z jednej strony jest łożysko kulkowe a od strony koła pasowego łożysko w zasadzie tuleja i nie jest zużyta nie trzeba wymieniać. Po wymianie jednego łożyska pralki pracują poprawnie. Moim zdaniem powinieneś sprawdzić mocowanie przeciwwagi pralki oraz jakość dopasowana koła pasowego.
    pozdrawiam
  • Pomocny post
    Poziom 10  
    Witam. Kolega ma rację, że przy pralkach ładowanych z góry wymieniamy w zasadzie tylko uszkodzone łożysko(drugie ma własny uszczelniacz i uszkodzenie jednego ma niewielki wpływ na drugie). Nie rozumiem co znaczy "z jednej kulowe a z drugiej ..." (ale to pomińmy). Tłuczenie, jak słusznie zauważył może być wynikiem niewłaściwego dokręcenia koła, bądź przeciwwagi (o ile odkręcałeś). Jeśli to jednorazowa sprawa to może wsad był niewłaściwy. Mały wsad mocno nasiąkliwych rzeczy, (np. dwa szlafroki) może powodować tłuczenie zbiornika o obudowę. Jeśli to nie to, to zwyczajnie odkręć bok i zobacz co wali. :D Powodzenia
  • Poziom 2  
    witam, dziękuję za wszystkie porady. Sprawdziłem mocowanie wagi, problem niestety nie znikł. Przy pracy pustej pralki wirowanie działa dobrze, przy wirowaniu z "pełnym załadunkiem" cały bęben mocno lata. Wydawało by się że wszystko powinno działać poprawnie, niestety tak nie jest. Co mógłbym jeszcze zrobić? Czy przy zakładaniu paska w pralce, bęben powinien być jakoś ustawiony, a może powinienem zwrócić uwagę na sprężyny trzymające bęben?? Proszę o pomoc
  • Specjalista AGD
    Sprawdź mocowania amortyzatorów i same amortyzatory.