Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pralka Siemens siwamat 9103, "tłucze"

tomeczek1 29 Jan 2009 18:29 5214 6
 • #1
  tomeczek1
  Level 2  
  Witam, mam problem z pralką -siemens siwamat 9103 (ładowana od góry). Wymieniłem jedno łożysko (drugie było w dobrym stanie), według instrukcji, którą znalazłem na tym forum, i wydaje się ze wszystko zrobiłem dobrze. Pralka przy praniu pracuje dobrze, jednak w momencie wchodzenia na wyższe obroty (wirowanie) - zaczyna tłuc (stukać). Co może być tego przyczyna i jak to naprawić. Z góry dziękuję za pomoc. Dodam tylko, że jest dobrze wypoziomowana.
  Pozdrawiam
  [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
 • #2
  waldek259
  Level 19  
  Błąd zrobiłeś nie wymieniając 1 łożysko.Tu właśnie może być przyczyna.Zasada zawsze wymienia się obydwie strony.
 • #3
  tomeczek1
  Level 2  
  Czyli powinienem wymienić i to drugie łożysko. Zatem po niedzieli wezmę się do pracy przy pralce i dam znać jakie będą efekty. Dziekuję za szybki odzew.
  Pozdrawiam
 • Helpful post
  #4
  dzi_dziuś
  Home appliances specialist
  Nie zawsze trzeba wymieniać dwa łożyska. Tak jest ogólnie przyjęte ale jeżeli z jednej strony jest łożysko kulkowe a od strony koła pasowego łożysko w zasadzie tuleja i nie jest zużyta nie trzeba wymieniać. Po wymianie jednego łożyska pralki pracują poprawnie. Moim zdaniem powinieneś sprawdzić mocowanie przeciwwagi pralki oraz jakość dopasowana koła pasowego.
  pozdrawiam
 • Helpful post
  #5
  MensNations
  Level 11  
  Witam. Kolega ma rację, że przy pralkach ładowanych z góry wymieniamy w zasadzie tylko uszkodzone łożysko(drugie ma własny uszczelniacz i uszkodzenie jednego ma niewielki wpływ na drugie). Nie rozumiem co znaczy "z jednej kulowe a z drugiej ..." (ale to pomińmy). Tłuczenie, jak słusznie zauważył może być wynikiem niewłaściwego dokręcenia koła, bądź przeciwwagi (o ile odkręcałeś). Jeśli to jednorazowa sprawa to może wsad był niewłaściwy. Mały wsad mocno nasiąkliwych rzeczy, (np. dwa szlafroki) może powodować tłuczenie zbiornika o obudowę. Jeśli to nie to, to zwyczajnie odkręć bok i zobacz co wali. :D Powodzenia
 • #6
  tomeczek1
  Level 2  
  witam, dziękuję za wszystkie porady. Sprawdziłem mocowanie wagi, problem niestety nie znikł. Przy pracy pustej pralki wirowanie działa dobrze, przy wirowaniu z "pełnym załadunkiem" cały bęben mocno lata. Wydawało by się że wszystko powinno działać poprawnie, niestety tak nie jest. Co mógłbym jeszcze zrobić? Czy przy zakładaniu paska w pralce, bęben powinien być jakoś ustawiony, a może powinienem zwrócić uwagę na sprężyny trzymające bęben?? Proszę o pomoc
 • #7
  nares
  Home appliances specialist
  Sprawdź mocowania amortyzatorów i same amortyzatory.