Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
HELUPOWER
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Alarm za wysokiej temperatury na piecu

29 Sty 2009 19:26 11972 8
  • Poziom 2  
    Witam poszukuję takiego urządzenia lub może ktos na forum by to dla mnie wykonał płatnie oczywiście ma ty byc termometr lub sam alarm ale najlepiej te 2 rzeczy razem mam piec co i gdy temp. na kotle przekroczy np.70stopni muszę iśc zamknac szyber w kominie ale nieraz zapomne i woda mi się gotuje(mam problemy z pamiecią) no i taki alarm umiesczony centralnie w domu ok.6m przewodu z czujką przykręcona do rury w piecy na wyjściu tak jak sterownik rozwiazał by mój problem jeżeli ktoś by chciał to proszę pisać pozdrawiam marek
  • HELUPOWER
  • HELUPOWER
  • Poziom 21  
    Pare lat wcześnie zanim nie zbudowałem profesjonalnego sterownika do pieca wykorzystywałem termostat elektroniczny z bojlera ,który zamykał i otwierał popielnik silnikiem od wycieraczek.Do kontroli przegrzania urzywałem termostatu stałego 90° też z bojlera.Termostat po zadziałaniu zasilał syrenkę alarmową 120 dB .Sygnał z syrenki słyszałem w dowolnym miejscu domu.Teraz za naprawdę małe pieniądze można kupić gotowy sterownik ,który będzie pilnował temperatur i ewentualnie sterował pompą czy silnikiem nawiewu.Pozdrawiam
  • Poziom 19  
    Kolega miał podobny wynalazek, który kiedyś się zaciął w pozycji zamkniętej a że palił miałem to trochę walneło i kilka cegieł przy piecu wyleciało.
  • Poziom 11  
    elektryk13a napisał:
    Kolega miał podobny wynalazek, który kiedyś się zaciął w pozycji zamkniętej a że palił miałem to trochę walneło i kilka cegieł przy piecu wyleciało.

Może w związku z tym wykonać podwójne(niezależne) zabezpieczenie tzn.2 czujki i dwie syreny?Problem jest poważny,a lepiej dmuchać na zimne.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Możesz użyc STB.Stosuje się go jako zabezpieczenie przed przegrzewem w kotłach gazowych i olejowych.
  • Poziom 10  
    marceli161 napisał:
    mam piec co i gdy temp. na kotle przekroczy np.70stopni muszę iśc zamknac szyber w kominie

I w ten sposób regulujesz prace pieca?
    To zamykasz WYLOT do komina, a nie -popielnik(napływ powietrza)?
    nie jest to niebezpieczne?!
    Nie miałeś w jeszcze w domu czadu przez taka "regulację" ?

A w temacie, to ja tez się za takim sprytnym czujnikiem oglądam.
    Ludzie podobno kupują sterowniki do kotła CO, do sterowania pompami obiegowymi, i wykorzystują taki sterownik jako czujnik i pomiar temparatury.
    kosztuje taki najtańszy ok. 100zl.
    Ja też wolałbym tanszy....
  • Poziom 21  
    na Allegro sprzedaja sterowniki do pompek wodnych w CO (termostaty): wlacza i wylacza zasilanie pompy przy okreslonej przez uzytkownika temperaturze - wiec nie zagotujesz wody w piecu u nie rozsadzisz instalacji
    kosztuje mniej niz 50 pln, a takie dla laikow sa po 70-80 pln

sa tez modele termostatow z cyfrowym odczytem temperatury wody w kotle - drozsze ale stawiasz na stoliku w pokoju centralke i obserwujesz na co ida twoje ciezko zarobione pieniadze :D