Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z domofonem Amplyvox elite

noncoma 29 Sty 2009 19:53 5275 12
  • #2 30 Sty 2009 11:17
    terminux
    Poziom 23  

A czy wcześniej miałeś w domu jakiś domofon? Jeżeli tak, to jaki, jak były podłączone kable? Najlepiej wklej zdjęcie starego domofonu, bo tak to ciężko ci pomóc. Kolory kabli nie maja znaczenia, bo każdy robi po swojemu, więc tym nie ma co się sugerować.

0
  • #3 30 Sty 2009 11:51
    Nowart
    Poziom 20  

Zobacz u sąsiada jaki ma unifon i jakie kolory idą pod konkretne zaciski, wtedy dojdziemy który kolor za co odpowiada.

0
  • #5 11 Mar 2009 11:35
    saintos
    Poziom 9  

czesc,
    jesli moge sie podpiac pod ten temat to rowniez mam problem z tym sprzetem ale sytuacja jest troszke inna...
    poprzedni domofon korzystal tylko z dwoch zyl jak widac na zdjeciu (bialy)
    miejsce podlaczenia, blok z interfejsem przy wejsciu do klatki schodowej + drugi interfejs na przy furtce ogrodzenia.
    niestety nie mam zadnych narzedzi typu miernik wiec metoda prob i bledow przetestowalem wszystkie (tak mi sie wydaje) kombinacje i przy podlaczeniu T i R czyli dwoch srodkowych zaciskow z tych czterech na gorze, mozna bylo wywolac ale po podniesieniu sluchawki bylo slychac strasznie slabo, przyciski nie dzialaja a po chwili rozlacza...
    dodam, ze mieszkanie wywoluje sie wciskajac na interfejsie przed klatka numer mieszkania a pozniej przycisk 'kluczk'.
    podejrzewam, ze ten nowy domofon nie bedzie wspolpracowal z ta nstalacja bo jak zdjeciu widac na starym domofonie (na plytce) jest chip a na nowym nie ma :) co chyba wskazuje na to ze roznica jest taka ze stary jest cyfrowy a nowy domofon to analog?
    ale chcialbym sie upewnic...

stary bialy

nowy czarny :)

z gory dzieki wszelkie sugestie/odpowiedzi/pomoce :)

saintos

0
  • #6 11 Mar 2009 11:40
    zybex
    Pomocny dla użytkowników

Oczywiście, że ten nowy jest z "innej bajki". To standardowy do instalacji analogowych 4, 5 lub 6 żyłowych. Ten twój stary to unifon cyfrowy, pracujący na dwóch żyłach, podobnie jak zwykły telefon stacjonarny.

0
  • #7 11 Mar 2009 12:47
    terminux
    Poziom 23  

Musisz poszukać oryginalnego unifonu cyfrowego do Matibusa firmy Urmet. On i tylko on będzie współpracował z tym zestawem, który jest na klatce.

0
  • #8 11 Mar 2009 16:17
    Piotr Pajkert
    Poziom 32  

Witam!

noncoma napisał:
    Witam kupiłem na allegro domofon link :
    http://www.allegro.pl/item532288620_domofon_unifon_najwyzsza_polka_zobacz_od_ss.html

nie mam pojęcia jak go podłączyć czytałem wszystkie opisy na ten temat na elektrodzie i nic mi to nie dało.
    W domu mam takie kolory kabli
    biały, czerwony, fioletowy i brązowy
    Z
    góry dzięki za pomoc
    noncoma

Dla przypomnienia:
    Kolorami przewodów się nie sugeruj.
    Jeżeli stary unifon podłączony był do tych 4 przewodów, to musisz je zidentyfikować przy pomocy miernika.
    Np. znajdź napięcie dodatnie 10-16 wolt na dwóch przewodach. Jeżeli je zewrzesz, powinien uruchomić się zaczep przy drzwiach wejściowych. Przewód "-" to masa.Napięcie "+' to będzie przewód mikrofonu. Pozostałe przewody, to słuchawka i wywołanie.
    Cześć!

0
  • #9 11 Mar 2009 16:36
    macmm
    Poziom 24  

Nie żebym zaraz był złośliwy ale na aukcji jak wół było napisane że nie współpracuje z instalacja dwuprzewodową. Ciekawe czy zwrot uda Ci się załatwić.

0
  • #10 11 Mar 2009 16:52
    zybex
    Pomocny dla użytkowników

Poza tym Piotr Pajkert odpowiedział na post ze stycznia, gdzie facet już zapomniał o sprawie. Ale gdy się chce zbierać punkty, to i tak trzeba kombinować. :D

0
  • #11 13 Mar 2009 12:22
    saintos
    Poziom 9  

terminux napisał:
    Musisz poszukać oryginalnego unifonu cyfrowego do Matibusa firmy Urmet. On i tylko on będzie współpracował z tym zestawem, który jest na klatce.

no wlasnie tutaj mialbym jeszcze pytanie, bo udalo mi sie dopasc tzw konserwatora/opiekuna technicznego tej calej instalacji i powiedzial mi, ze moga byc inne unofiny cyfrowe "ktore beda dzialac z ta instalacja" :) no i tu sie zaczyna pytanie, prawda to czy nieprawda... jak zadzwonie do urmeta to mi odpowiedza ze tylko z ich sprzetem bedzie dzialac, to pewne (marketing :) )
    ewentualnie po jakim kluczu szukac tego uniofnu? jakie warunki powinien spelniac? jak widzialem na www uremeta to niezbyt widze tam specyfikacje...
    w ostatecznosci moze przeloze 'bebechy' ze starego do nowego :) moze sie uda :)
    pzdr

0
  • #12 13 Mar 2009 14:04
    terminux
    Poziom 23  

Szczerze - nie wiem. Nigdy nie sprawdzałem ale szczerze mówiąc wątpię. Każda firma robi unifony "pod siebie" i nie będą napędzać konkurencji.
    Ja nigdy nie montowałem innych unifonów - słuchawka oryginalna kosztuje około 50 zł - to po co kombinować?
    Skoro opiekun techniczny/konserwator twierdzi, że działać będzie, to niech powiesi inny unifon - byle nie droższy. Jak będzie działał, to fajnie, a ja czegoś nowego sie dowiem. Jak nie będzie działał, to znaczy, że ja mam rację :)

0
  • #13 17 Mar 2009 13:26
    Nowart
    Poziom 20  

Z tego co wiem to cyfrowe unifony Urmeta chodziły z centralami firmy Laskomex, więc unifony Laskomexu też powinny pójść z Urmetem. A najtańszy unifon LM-8 to około 40 zł.

0
  Szukaj w 5mln produktów