Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Poszukuje jakiegoś fajnego schematu alarmu samochodowego

29 Nov 2002 17:21 2809 8
  • Level 11  
    Witam...
    Szukam jekiegoś ciekawego alarmu samochodowego(jego schematu) zrealizowanego np na jakimś 8051. Chodzi mi o zastosowania niezbyt drogie dla samej bazy alarmu.
  • VIP Meritorious for electroda.pl
    :idea: Zrobiłem go kilka lat temu, to działa,
    jest jedno małe ale: ten pilot na podczerwień to kicha. Musiałem przerobić na typowy, radiowy.
  • Level 11  
    fachman wrote:
    :idea: Zrobiłem go kilka lat temu, to działa,
    jest jedno małe ale: ten pilot na podczerwień to kicha. Musiałem przerobić na typowy, radiowy.

Który alarm masz na myśli
  • VIP Meritorious for electroda.pl
    Ten z radiopowiadomieniem, z PE.
  • Level 15  
    Wydaje mi sie ze nie warto w tej chwili robic alarmu na wlasna reke bo to chyba zbyt tanio tez nie wyjdzie aktualnie na rynku juz dobrej klasy alarm ze zmiennym kodem kroczacym kosztuje od 120 zl , Pozdrawiam
  • Level 26  
    A ja nawet taki posiadam nowy ,nigdy nie montowany z opisem i sterownikiem centralnych zamków. Chętnie odstąpię.
  • Level 27  
    8) Proponuje lekturę Elektroniki Praktyczenej lub odwiedzenie strony www. ep.com.pl gdzie w dziale archiwum mozna znaleść dużo ciekawych rozwiązan o róznym stopniu zaawansowania.
  • Level 42  
    Ja też polecam fabryczne alarmy bo:
    1. są one testowane napewno znacznie lepiej niż twój własny (na wibracje, wilgoć, temperature.....)
    2. wyjdzie napewno taniej niż budować własny
    3. masz gwarancje
    4. masz zniżki przy ubezpieczeniu (ew będą się czepiać że jest niefirmowy)
    5. możesz zawsze bo lekko tuningować, np dodatkowy przekaźnik odcinacy zapłon