Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czarna obudowa otvc np.Samsung

TELERADIOMECHANIKA 29 Sty 2009 20:42 1032 5
  • #1 29 Sty 2009 20:42
    TELERADIOMECHANIKA
    Poziom 27  

Nie wiem czy w dobrym miejscu temat, ale sprawa dotyczy chyba większości starszych odbiorników, mianowicie czarna plastikowa obudowa - tylna pokrywa. Po umyciu traci kolor czarny, wyłazi jakiś dziwny kolor obudowy. Podejżewam,że technologia produkcji plastików jest taka a nie inna, ot poprostu badziewie. Czym zatem można przywrócić dawny kolor czarny takiej obudowy? Najlepiej,żeby było coś w spraju. Nie zapominam np. o nabłyszczaczu typu ,,plak'' / taki jak w samochodach/, ale to już na końcu stosuję. Może ktoś z kolegów ma jakiś cudowny i niedrogi sposób na to zagadnienie.

0 5
  • #2 29 Sty 2009 23:35
    h jaworski
    Specjalista AGD

Jakoś nie zauważyłem tego problemu odbarwiania się obudów Może środek którym czyścisz powoduje to odbarwienia bo ja używam albo wody z mydłem albo spray do plastiku .Problem może być jak obudowa jest malowania i farba w niektórych miejscach zejdzie ale to problem ze srebrnymi tv jest albo jest taki syf na obudowie że w niektórych miejscach zejdzie a w niektórych nie .

0
  • #3 30 Sty 2009 11:16
    bewe
    Poziom 17  

PODEJRZEWAM drogi kolego,że to wynik pracy jakiegoś poprzednika który próbował właśnie takich ,,czarodziejskich" środków:) bo czarne stare obudowy akurat zachowują kolor,w przeciwieństwie do szarych i srebrnych.Wystarczy dokładnie umyć - łagodnym detergentem lub izopropanolem,natomiast szaro-bure plamy po wyschnięciu ,,kasuje" spray /matowy!/ do plastikowych elementów nadwozia - najlepszy VW/Audi.Pozdrawiam.

0
  • #4 01 Lut 2009 02:33
    Janusz
    Poziom 26  

"Eksperci" od malowania obudów są na niejednej giełdzie, gdzie najczęściej sprzedają srebrne Philipsy :D
    Obudowy malowane lakierami samochodowymi wyglądają imponująco :D

0
  • Pomocny post
    #5 13 Lut 2009 19:56
    passat999
    Poziom 12  

radziłbym Ci najpierw czarnym matem w sprayu a potem plakiem. ;) dobrze jest umyć obudowe płynem dimer stosowanym w motoryzacji

0
  • #6 29 Kwi 2009 14:02
    TELERADIOMECHANIKA
    Poziom 27  

Temat zostawiam nadal otwarty.

0