Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

silnik diesla w Focusie MKI na pompie wtryskowej...

29 Jan 2009 21:16 6570 8
  • Level 9  
    Witam.
    Mam prośbę - powiedzcie mi proszę który z silników diesla w Focusie "Jedynce" jest na pompie wtryskowej a nie pompowtryskiwaczach... Proszę o wyrozumiałość - na autach znam się mało, wybaczcie ewentualne błędy w technicznym wysławianiu się, a chciałbym Focusa kupić i wiem tylko tyle że silniki 1.8 w tym modelu miały różne rodzaje wtrysku. Jak rozpoznać ten z pompą wtryskową, jakie ma oznaczenie, jaką moc w KM, czy faktycznie jest to najmniej awaryjny silnik?
    Z góry dziękuję i pozdrawiam wszystkich
  • Level 14  
    !.8 tddi jest na pompie wtryskowej , nie ma fokusa na pompowtryskiwaczach , 1.8 tdci jest na układzie common rayl i jest to ten trochę bardziej problematyczny system.
  • Level 9  
    Dziękuję Kolego! Czyli chodzi o silnik 90KM? Pozdrawiam
  • Level 33  
    W fordzie (poza galaxy) nigdy nie występował silnik TDi. Były wolnossące diesle (daaaawno), TD, TDDi i TDCi
  • Level 9  
    Pytanie do marek1977 - czyli ???.... Jestem kompletnie zielony w tym temacie - jakie są więc różnice między silnikami diesla 1.8 w Focusie MKI? Z tego co zauważyłem są 3 czy 4, nazwijmy rodzaje, jeśli chodzi o moc - 75, 90, 105 i 115KM... Który z nich wybrać wobec tego? Podpowiedzcie proszę....
  • Level 33  
    W focusie występują dwa typy: TDDI i TDCI
    TDDi jest dostępny w dwóch wersjach 75 i 90 KM Ma bezpośredni wtrysk i turbodoładowanie.
    TDCi to już układ common rail.

Przy przebiegu rzędu 160000 km trzeba zacząć liczyć się z usterką pompy - jest ryzyko że ulegnie uszkodzeniu.

Poczytaj w necie o usterkach i kosztach naprawy diesli i policz czy w razie usterki jazda dieslem będzie Ci się opłacać.
  • Level 12  
    focus z silnikiem 1.8tddi 90km jest na pompie osiowej VP 30, poczytaj opinie o tym aucje przed kupnem, ja osobiscie wolalbym VW lub audi ponieważ silnik prosty mowie tu o silniku na pompie VP37, latwy do naprawy, jest duzo na necje wiadomosci na temat napraw silnikow z grupy VAG, mniejsze spalanie niz silnik 1.8tddi, silniki VW lub Audi podatne sa na mody, ja osobiscie widzialem focusa i nigdy bym go nie kupil, co do pompy to tak jak kolega pisze sa awaryjne siada w nich tranzystor
  • Level 11  
    Kolego ja mam 1,8 TDDi z pompą VP 30 (niestety jak u wielu padł moduł - koszt 2400 zł) i mam również Cordobę z silnikiem TDI 90KM. Faktycznie jak przedmówca powiedział silniczek VW jest mniej awaryjny i oszczedniejszy (można jeźdzc normalnie i miec spalanie w granicach 4l/100km). Ale pomimo to gdybym miał polecic jakiegos focusa to bylby to fokus z silnikiem tddi, bo silniki TDCI to niestety porażka - miałem i wiem że koszta zwiazane z pompowtyskami są dużo wyższe niż cały moduł i naprawa pompy tddi. Pozdrawiam
  • Level 19  
    TDCI tam są wtryski sterowane elektrycznie C.R . a nie pompowtryskiwacze nie mylcie dwóch całkiem innych układów paliwowych