Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówko zamrażarka ARISTON MBA 3832V - słabo mrozi

29 Sty 2009 21:20 4274 9
  • Poziom 10  
    Witam wszystkich. Mam do naprawy ww lodowke a problem z nia taki ze nie domraza mi zamrazarka . Temperatura spada do -3 stopni i przelacza sie na lodowke . temperatura w lodowce jest ok . Czy moze mial ktos taki problem prosze o pomoc
  • Poziom 14  
    A spróbuj wyłączyć chłodziarkę, zamrażarka powinna sama działać, lub włącz super mrożenie.
  • Poziom 20  
    Witam
    należałoby sprawdzić czujkę NTC czy jest sprawna t.j. posiada odpowiednią rezystancję ale domniemam że powód niedomagania leży po stronie modułu który przetwarza mylnie podaną rezystancję czujki
    nie obejdzie się bez fachowca
    pozdrawiam
  • Poziom 10  
    witam. Czujke NTC podstawilem druga i dalej jest to samo

Dodano po 1 [minuty]:

modul tez mam drugi i tez jest to samo
  • Specjalista AGD
    nieszczelny uklad chlodniczy, czynnika starcza tylko na chlodziake, poszukac dobrego chlodniarza ktory usunie nieszczelnosc,
  • Poziom 10  
    Byl u mnie chlodziarz uklad chlodniczy jest ok . Dodam ze po wlaczeniu lodowki do sieci migaja wszystkie kontrolki nie moznawlaczyc super mrozenia. podstawilem oba czujniki NTC i dalej to samo .Mam pytanie czy jest trzeci czujnik i gdzie go szukac bo z plyty wychodzi mi ze jest
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    trzeci czujnik to czujnik parownika chlodziarki, jest pod pianka w obudowie, jesli bylby uszkodzony chlodziarka by nie dzialala, dzialala by tylko zamrazarka. napisz jeszcze czy sprzet sie wylacza(jesli tak to jakie cykle ma) czy pracuje non-stop? ja dalej obstawiam mala ilosc czynnika w ukladzie
  • Poziom 14  
    Jeżeli migają wszystkie to alarm za ciepło w zamrazarce , wyłącz lodówkę z kontaktu przekręć pokrętła na off ,po chwili włącz do kontaktu i przekręć pokrętło zamrażarki,powinna się włączyć tzn. zawór ispręzarka(sprężarka może ruszyć po ok.8minutach-zabezpieczenie)
  • Poziom 10  
    Nie pracuje nonstop . jak pisalem wczesniej zmrozi zamrazarke do -3 stopni i przelaczy sie na chlodziarke . agregat wlaczy sie dopiero gdy w zamrazarce jest +4 i na wszystkich rurkach jest woda .Dodam ze wzamrazarce zmrozona jest tylko gorna czesc
  • Moderator AGD
    Witam.
    Moim zdaniem nieszczelny uklad chlodniczy i mało czynnika .