Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Mitronik
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dorobienie gniazda RCA (chinch) w wieży SHARP CD-BA 1300

lysy852 29 Sty 2009 22:12 4450 14
  • #1 29 Sty 2009 22:12
    lysy852
    Poziom 9  

Witam, czytalem juz wiele tematow na temat dorabiania gniazda RCA do wież, i z góry mowie ze nie znalazlem w nich dokladnej odpowiedzi. Dowiedzialem sie ze trzeba się podpiac do przed wzmacniacza. Wiec schemat podaje Tutaj i jak ktos by powiedzial, dokladnie wytłumaczyl, zaznaczył. Gdzie i jak sie podłączyc był bym wdzieczny :)

0 14
  • Mitronik
  • Pomocny post
    #2 29 Sty 2009 22:42
    atlantis2
    Poziom 17  

A więc z service manual'a wynika, że selektor wejść (CD/FM/TAPE) to LC75341M - układ obsługuje 4 wejścia, a wykorzystane są 3 - niestety nie do przeskoczenia, bo procesor "wie", że są tylko 3 czyli CD/FM/TAPE mimo iż fizycznie są 4...

Jedyne rozwiązanie jakie widzę, to podpiąć się np. do wyjścia CD, czyli na piny 1,2,3 złącza CNS601 (1- prawy kanał, 2- masa, 3 lewy kanał)

0
  • Pomocny post
    #3 29 Sty 2009 23:04
    100bart
    Poziom 13  

Spróbuj Konektor P15 12-D, strona 16 na schemacie.
    Piny 1 i 3 to kanał L + R, a pin 4 to masa.
    Odczep piny 1 i 3, i przylutuj najlepiej do przełącznika którym będziesz przełączał między dodatkowo wbudowanym wejściem a CD.

0
  • Mitronik
  • Pomocny post
    #4 30 Sty 2009 11:14
    atlantis2
    Poziom 17  

Przełącznik, to bardzo dobra sugestia :-) Co do masy uważam, że powinna być podłączona do pinu 2 (Analog GND) i jak się przyjrzeć na wyjście DAC w odtwarzaczu CD, to masy idą do pinu 2 oznaczone jako: RVSS, LVSS

0
  • #5 30 Sty 2009 11:48
    lysy852
    Poziom 9  

No wiec tak : ja jestem poczatkujacy i nieumiem zlokalizowac punktow do ktorych sie mam podłączyc jedyne co znalazłem to kondensatro C627 który jest połączony z pinem 3. Daje zdjecia schematu i płytki ( z góry sory za jakosc ale robione telefonem). I prosze zeby ktos napisał gdzie dokładnie napisał/zaznaczył na schemacie. Gdzie sie mam podłączyc. I napisał/zaznaczył na schemacie jak podłączyc przełącznik.Mam jeszcze pytanie czy bede potrzebował jakies dodatkowe kondensatory/rezystory ? Pozdrawiam i dziekuje :)

Proszę poprawić treść i sposób wstawienia zdjęć.
    GM

1
  • #6 30 Sty 2009 19:56
    100bart
    Poziom 13  

Z drugim kanałem zrób to samo.

0
  • #8 05 Lut 2009 16:28
    lysy852
    Poziom 9  

Noi znowu mam do was pare pytan;) mysle ze juz to beda ostatnie :)

1. Chodzi mi o Kabel RCA ( na fotce jest kabel ale bede robił gniado pozniej w wierzy) No wiec tak.( czerwony kanał prawy czarny - lewy) Kabel dzieli sie na 2 przewody (biały zaizolowany noi normalny) i tu moje pytanie : Który z nich to masa ?

2. Tak jak to pokazałeś na schematach. Moje pytanie : skad z tych kabli chinch mam wziasc mase i jak ja podłączyc ? :)

3. Czy to juz bedzie wszystko ?
    Pozdrawiam :)

1
  • Pomocny post
    #9 05 Lut 2009 16:43
    Bretos
    Poziom 17  

Czarny wewnątrz to masa, ten zaizolowany wewnątrz kabel, jakiego jest koloru? Mówiąc "no i normalny" masz na myśli, iż nie ma izolacji tylko goła skrętka?
    // przepraszam, dopiero popatrzyłem na zdjęcie. No więc masa, to powinien być ten niezaizolowany, aczkolwiek ten Twój kabel jest jakiś dziwny. Kable ok, obydwie masy podłączasz pod masę, eksperymentalnie dobierz którą, nic nie powinno wybuchnąć.

0
  • #10 05 Lut 2009 16:59
    lysy852
    Poziom 9  

No o to mi chodziło :) ten normalny tzn. niezaizolowany :)
    czyli 2 niezaizolowane przewody z chinchow podłączam pod mase ;]
    Dzieki :)

0
  • #11 06 Lut 2009 17:48
    lysy852
    Poziom 9  

No wiec tak podłączyłem wszystko tak jak miało byc ( przynajmniej tak mi sie wydaje ) noi jest sygnał słysze co leci
    na kompie ale bardzo cicho (ledwo da sie usłyszec) noi jeszcze niema reakcji na zmiane głośnosci na wieży..

0
  • #12 06 Lut 2009 19:15
    Bretos
    Poziom 17  

Czyli dźwięk nie jest wzmocniony. Nie ma reakcji na zmianę w wieży, ponieważ regulujesz siłę wzmocnienia, a ten dźwięk nie jest wzmocniony.
    Zobacz, czy nie masz nigdzie zwarć.

0
  • #13 08 Lut 2009 23:35
    atlantis2
    Poziom 17  

lysy852 napisał:
    No wiec tak podłączyłem wszystko tak jak miało byc ( przynajmniej tak mi sie wydaje ) noi jest sygnał słysze co leci
    na kompie ale bardzo cicho (ledwo da sie usłyszec) noi jeszcze niema reakcji na zmiane głośnosci na wieży..

Kilka postów wyżej sugerowałem podłączenie masy do pinu nr 2 a nie 4! Ze schematu dosyć jasno wynika, że pin nr 4 jest masą cyfrową, natomiast pin nr 2 = "Analog GND" masa analogowa!

0
  • #14 09 Lut 2009 18:53
    lysy852
    Poziom 9  

Czyli jak zmienie mase i podłącze ja do pinu 2 to powinno byc ok ? pzdr;]

0
  • #15 10 Lut 2009 16:39
    atlantis2
    Poziom 17  

Myślę, że to powinno rozwiązać problem ;-)

0