Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pytanie od początkującego :)

lukss07ns 29 Sty 2009 22:37 2228 32
  • #1 29 Sty 2009 22:37
    lukss07ns
    Poziom 19  

Witam mam 16lat i prawie nic nie znam się na car audio lecz wg. wielu tematów na forum idzie się pogubić. Jakie rady dacie początkującemu. Chodzi mi konkretnie jak miałbym zamiar robić CarAudio to jakie radio do tego jak patrzyć na te wyjścia potem jakiś subwoofery, wzmacniacze kable i widziałem że jeszcze trzeba patrzeć na akumulator i alternator i wszystkie podstawowe info na ten temat :) Bo w ogóle nie rozumie o co chodzi z tymi wszystkimi bajerami.

i mam jeszcze jedno pytanko :

jaka firma na świecie robi najlepszy sprzęt audio do samochodów i jakiegoś linka tak z ciekawości :) (chodzi mi konkretnie o radia)

0 29
  • #2 29 Sty 2009 22:45
    Invalid
    Poziom 23  

lukss07ns napisał:

jaka firma na świecie robi najlepszy sprzęt audio do samochodów i jakiegoś linka tak z ciekawości :) (chodzi mi konkretnie o radia)

Boschmann

Wszystko masz w FAQ.

0
  • #4 29 Sty 2009 22:55
    tasiorsko
    Poziom 9  

JBL INFINITY ALPINE Blaupunkt TO A NIE Boschmann

Dodano po 35 [sekundy]:

Magnat tez dobry jeszcze !

0
  • #5 29 Sty 2009 22:57
    skibaolsztyn
    Poziom 12  

tasiorsko napisał:

Dodano po 35 [sekundy]:

ja sie wywale zaraz..

0
  • #6 29 Sty 2009 23:10
    Invalid
    Poziom 23  

skibaolsztyn napisał:
    tasiorsko napisał:

Dodano po 35 [sekundy]:

ja sie wywale zaraz..

Boeing czy Pjeijng też robi kultowe odtwarzacze.

0
  • #8 29 Sty 2009 23:18
    disaster3
    Poziom 13  

tasiorsko napisał:

Dodano po 35 [sekundy]:

wywrota....... :shocked!:

dokąd ten swiat zmierza???? Dodatkowo jeszcze proporczyki zawiesiłbym na szybie przy lusterku wstecznym plyte CD bo to podobno dobry antyradar.......

0
  • #9 29 Sty 2009 23:44
    Runcajs
    Poziom 25  

Kolega sie pytal o marke najlepszych produktow do CA.. takiej jednej chyba niema.. glosniki, wzmacniacze, radia kazde jest robione przez wiele firm i niema idealnych produktow nawet w cenach rzedu tys i dziesiatek tys zl.. zalezy czego sie oczekuje.. jedne firmy produkuja sprzety typowo jakosciowe, np radia ktore konkretnie odwzorowuja muzyke lecz niektozy lubia podkolorwane dzwieki.. to glownie zalezy od sluchacza, od jego sluchu :)

0
  • #10 29 Sty 2009 23:46
    Invalid
    Poziom 23  

Jeśli chodzi konkretnie o radio to Alpine F#1 Status.

0
  • #11 29 Sty 2009 23:50
    Woolly24
    Poziom 17  

Ogólnie można podać kilka firm w każdej dziecinie wiodących.
    Np radia to przede wszystkim Alpine i Clarion.
    Wzmacniacze, głóśniki : Audison, Audiosystem , Orion , Rockford , Morel , Dimension . Helix , Dego , Dls , Soundstream , Genenis , Rainbow , Steg ,i wiele wiele innych te mi do głowy wpadły jako jedne z lepszych. Nie pozycjonowałem ich po prostu wypisałem. Tak na marginesie każda firma ma swoje lepsze i gorsze serie. Warto poszukać opinii i posłuchać samemu. Nie raz się spotkałem , że coś co nie jest zbytnio chwalone przypada komuś do gustu i na odwrót. Pozdrawiam.

0
  • #12 29 Sty 2009 23:56
    Runcajs
    Poziom 25  

No ale radia.. hmm Nakamishi? ostatnio na alledrogo spotkalem sie z radiem Denona.. nie mialem bezposredniego kontaktu z tym ale sadze ze to ze za radio sie placi 15tys i wyglada jak radio za 50zl z bazaru to chyba nie jest wylacznie snobizm ale jednak jakis potencjial musi w nim byc.. wiec czy nie jest to czasem lepsza firma od clariona etc?

0
  • #13 30 Sty 2009 00:02
    peter181
    Poziom 16  

Ja powiem tak z tego co mi wiadomo i z wlasnych doswiadczen Alpine jest bardzo dobrym radiem bo idzie bardziej w jakosc dzwieku a nie w dudnienie jak Pioneer co sie swiadczy o tym ze pioneer jest zlym radiem po prostu co sie komu podoba:)

0
  • #14 30 Sty 2009 00:06
    Runcajs
    Poziom 25  

Wg mnie Pioneer robi dobre radia.. a to co okresliles dudnieniem to nie wiem jak mam rozumiec? radio wg mnie nie dudni.. co najwyzej moze niedawac czystego sygnalu.. a co do pioneer'a to nie jest zlym radiem.. poprostu on nie jest radiem do audiofilizmu.. ubarwia dzwieki i ma wzmocnione basy.. lecz nie wiem gdzie tu zwiazek z dudnieniem. I powiedz mi z iloma radiami Pioneera miales do czynienia i nic chodzi o szafy demonstracyjne a o auta z przyzwoitymi glosnikami..

0
  • #15 30 Sty 2009 00:10
    peter181
    Poziom 16  

musze Ci powiedzieć ze pare ich wysluchalem w zyciu a rozumiec masz tak ze wlasnie te radia są bardziej ustawiane pod bass a alpine pod jakosc i czystosc dziweku:)

0
  • #16 30 Sty 2009 00:15
    Woolly24
    Poziom 17  

Alpinka podkreśla górę przynajmniej moim zdaniem i przynajmniej w tych modelach co słuchałem. Obecnie mam Pioneera deh 7800 i będę bronił tej firmy , ma podrasowany dźwięk to fakt. Czy to wada to nie wiem. Dla jednych na pewno tak , dla innych nie. Tutaj trzeba posłuchać i samemu wybrać co komu pasuje. Nie każdemu przypadnie do gustu audiofilski zestaw i na odwrót. To Ty masz słuchać tego a nie inni. Więc wybór jest czysto indywidualny.

0
  • #17 30 Sty 2009 00:19
    Runcajs
    Poziom 25  

Mysle ze podkolorowany bass nie mozna odrazu nazywac dudnieniem.. to nie jest pseudo "tuba" ktora buczy.. sam mam Alpine a wczesniej mialem Pioneera.. i oba radia mi odpowiadaly.. charakterystyka dzwieku fakt inna ale np sam system przeciw wstrzasowy w Pionku dla mnie byl rewelacyjny a Alpinka lubi czasem zachaczyc.. niema nic idealnego a to ze cos jest inne nie znaczy ze jest zle tym bardziej ze Pioneer to solidna firma.. a co do wypowiedzi powyzej musze sie zgodzic.. wg. mnie Alpina ma wzmocniona góre.. ze niby efekt audiofilizmu ;p tak sie przyjelo ze ma czyste dzwieki ale to wlasnie przez te glosne soprany i srednie;p na zestaw bez suba np bym polecal Pioneer'a bo Alpina poprostu daje za malo basu

0
  • #18 30 Sty 2009 00:20
    peter181
    Poziom 16  

dokladnie sie zgodze z Toba:) kazdy ma inny gust i slucha innego rodzaju muzyki a tak z ciekawosci zapytam slyszales moze Alpine X300 chcialem wlasnie sobie zmienic na to radio i sie zastanawiam czy ten przetwornik daje taka faktycznie duzo widoczna zmiane dzwieku:)??

0
  • #19 30 Sty 2009 00:31
    Woolly24
    Poziom 17  

Zmienić z jakiego modelu?? X300 to nie za udane radio :)

0
  • #21 30 Sty 2009 00:47
    Woolly24
    Poziom 17  

peter181 napisał:
    musze Ci powiedzieć ze pare ich wysluchalem w zyciu a rozumiec masz tak ze wlasnie te radia są bardziej ustawiane pod bass a alpine pod jakosc i czystosc dziweku:)

Coś czuje, że Twoja wiedza ( nie obrażając Ciebie) jest czystko teoretyczna. Pytasz się o różnice miedzy modelami samemu doradzając firmy radiów. No wybacz;] Tak różnica będzie ale w cenie tej marnej alpinki można dostać używkę Clariona 838 :) Wtedy nie będzie nawet porównania do tego Sonego. Czy większość wypowiadających się po prostu chce sobie naklepać postów żeby mieć więcej cyferek nad nickiem heh....

0
  • #22 30 Sty 2009 00:57
    peter181
    Poziom 16  

wiesz co powiem moze tak nie mam jakiesj ogromnej wiedzy na ten temat jednak tego alpine nie slyszalem jak gra i dlatego pytam a ta sonowke mam bo niestety stracilem swojego pioneera deh 4000 ... a czytajac fora i wszystkie wypowiedzi chcialem sie czegos nowego dowiedziec i nie chodzi mi o jakies cyferki:)

0
  • #23 30 Sty 2009 00:58
    kora98
    Poziom 19  

Może inaczej , jakie auto i jaka flota do zagospodarowania. Są radia za 50 i 5000zł :) tak samo z innymi podzespołami, Zadałeś pytanie mało sprecyzowane;]. Zapoznaj się z podstawami CA i potem zadawaj pytania

0
  • #24 30 Sty 2009 01:02
    Woolly24
    Poziom 17  

kora98 napisał:
    Może inaczej , jakie auto i jaka flota

Co ma do radia typ samochodu?? :?::?::?::?:

0
  • #25 30 Sty 2009 01:09
    peter181
    Poziom 16  

a jeszcze takie pytanie do Woolly 24 jezeli mozesz cos napisac na temat radia clarion albo zaproponowac jakies nowe do ceny 500zl to bede wdzieczny bo tej firmy nie slyszalem wogole tylko z opowiesci znajomego ze jemu sie to radio zepsulo bo plyty przestalo czytac...

0
  • #26 30 Sty 2009 09:04
    kora98
    Poziom 19  

Woolly24 napisał:
    kora98 napisał:

A to ma do tego, bo jeśli ma sedana to trzeba coś mocniejszego. Flota? żeby się chłopak nie popłakał jaka kasę musi wydać ,żeby mieć "najlepszy" sprzęt ;]

0
  • #27 30 Sty 2009 11:18
    Runcajs
    Poziom 25  

Jak ma sedana to trzeba mocniejszego suba a chlopak radio chce zmieniac ^^ a ja sie bawilem radiem Clariona u kumpla.. w mietku 123 :P glosniki nie rewelacyjne ale gralo naprawde dobrze czysto i basik tez byl przyzwoity.. lecz modelu radia sobie nie przypomne ;p

0
  • #28 30 Sty 2009 11:29
    Woolly24
    Poziom 17  

kora98 napisał:
    Woolly24 napisał:
    kora98 napisał:

A to ma do tego, bo jeśli ma sedana to trzeba coś mocniejszego. Flota? żeby się chłopak nie popłakał jaka kasę musi wydać ,żeby mieć "najlepszy" sprzęt ;]

mocniejszy trzeba ale subwoofer :D

0
  • #29 30 Sty 2009 11:33
    Czaku89
    Poziom 24  

Jakby nie patrzeć to nawet najlepsze radio nie da więcej z siebie niż 16W RMS

0
  • #30 30 Sty 2009 12:30
    kora98
    Poziom 19  

Tak ale niech napisze jaką ma flotę na to, ponieważ można mu doradzić fajne radyjko za 400-500 jak i za 3 koła , dlatego niech się określi co chce zmienić i ile na to ma kasy.

0