Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

BIOS Laptop HP 6735s Problem ---> Rozwiązany

30 Sty 2009 00:44 9396 5
  • Poziom 14  
    Witam
    Mam pytanie do specjalistów czy można w jakiś sposób odzyskać lub ewentualnie skasować hasło Administratora w tym BIOSI'e ? Nie proszę o konkrety bo wiem że na tym forum nie udziela się takich informacji ale już nie wiem co robić.

System chodzi ale nie da się wejść do BIOSU a muszę tam zmienić opcje żeby widział jako pierwszy CD-Rom.

Proszę tylko o informacje czy jest to możliwe ?

Laptop nie kradziony mam wszystkie papiery , kiedyś się bawiłem i wpisałem tam jakieś hasło ale już o 2 dni się meczę i nie mogę sobie przypomnieć.

Dzwoniłem do serwisu gdzie kupiłem laptopa ale gość powiedział ze się tego nie podejmie.

Dzwoniłem też do HP powiedzieli ze trzeba wymienić płytę gł. a oni tą odeślą do HP USA koszt to 200zł

Cały czas wpisuje co tylko mi przychodzi do głowy ale nic z tego.

Przekopałem net ale nic nie mogę znaleźć. Próbowałem wgrać nowy bios ale ten program ze strony HP też domaga się HASŁA.

Proszę nie pisać ze trzeba wyjąć baterię, skasować COMS itp to nie jest PC

Z góry dzięki za inf.

Jak ktoś chce to niech pisze na meila: Dragon.nec22(małpa)onet.eu
  • Pomocny post
    Poziom 15  
    próbowałeś "esc" i "f1" przy włączaniu laptopa?Powinno ci wyskoczyc okno z możliwością zmiany kolejności bootowania

Dodano po 56 [sekundy]:

w moim hp to tak działa
  • Poziom 14  
    u mnie niestety nie
  • Poziom 12  
    Kiedyś wywaliłem hasło z biosa przy pomocy dyskietki :) są do tego programy na necie No ale oczywiście musisz mieć zew. stacje dyskietek :)
  • Poziom 15  
    Zawsze może wypalić zawartość na cd a jeśli problem będzie z bootowaniem cd to wyciągnie chwilowo hd i odpali program.
    "lukaszDD" podrzuć ten program :)
  • Poziom 14  
    Udało mi się odgadnąć hasło i znów mam pełny dostęp :):D

To chyba na dzień dzisiejszy jedyna domowa metoda.

Natomiast jak ktoś chce mieć dostęp do zablokowanego przez hasło Biosu w HP 6735s to mam sposób. Nie można dożo zmienić ale kilka opcji owszem np. System Diagnostic, przywrócić fabryczne ustawienia(nie kasuje hasła) kilka opcji w System Configuration itd.

Mianowicie trzeba ściągnąć ze strony HP oprogramowanie bezpieczeństwa mianowicie HP ProtectTools Security Manager Suite po zainstalowaniu tego badziewia trzeba wprowadzić hasło to co używamy do zalogowania się do systemu Windows (najlepiej przejrzeć plik *.PDF HP ProtectTools - Windows Vista and Windows XP tam jest wszystko opisane)
    Teraz po ponownym uruchomieniu laptopa wciskamy Esc --> F10 powinno wyskoczyć okno i tam masz do wyboru Administrator BIOS
    i Użytkownik Windows, wybieramy Użytkownika i wprowadzamy hasło to do logowania Windows --->

Od tej chwili mamy dostęp co prawda ograniczony ale zawsze do BIOS'u

P.S. W tym Biosie nie ma tak naprawdę nic co trzeba by zmieniać więc nie warto zbytnio kombinować (taka moja mała rada), ustawienia fabryczne są optymalne i naprawdę nie trzeba nic zmieniać.

Jeśli komuś to pomoże to dobrze.

Jak coś to na PW może coś pomogę.

Zamykam temat. I dziękuje administratorom ze nie usunęli mojego posta.:D:D