Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Fibaro Fibaro
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Webasto piny podłączenia zegara

hildziu 30 Sty 2009 01:17 7580 17
  • #1 30 Sty 2009 01:17
    hildziu
    Poziom 8  

Witam, mam pytanie dotyczące jednego pinu zegara webasto. Mianowicie zegar ten ma cztery wyjścia według schematu oznaczone są "+" "-" "OUT" oraz "+15" pytanie moje dotyczy tego ostatniego do czego służy ten pin "+15", czy do uruchamiania z innego źródła?
    Drugie pytanie a właściwie prośba: gdzieś na forum jest post o możliwości wykorzystania tel komórkowego do uruchamiania webasto szukam go już dłuższy czas i nie mogę znaleźć. Gdyby ktoś go kojarzył to proszę o link.

• Fibaro
  • #2 30 Sty 2009 05:53
    Spacewalker
    Poziom 32  

zacznijmy od tego czy to jest Webasto czy Eberspacher ?

• Fibaro
  • #3 30 Sty 2009 10:17
    stomat
    Specjalista elektryk

W instalacjach samochodowych przyjęło się oznaczać znakiem +15 albo samo 15 tzw. "plus po stacyjce". Czyli na tym zacisku pojawia się plus zasiania po włączeniu stacyjki.

• #4 30 Sty 2009 12:42
    Spacewalker
    Poziom 32  

jesli ma byc to + po stacyjce to jak chcesz aktywowac webasto z zegara ktory zaprogramujesz wczesniej ?

• #5 30 Sty 2009 13:24
    stomat
    Specjalista elektryk

Nie rozumiem pytania ale oprócz tego plusa masz doprowadzony do zegara również + cały czas, oznaczany często jako zacisk 30.

Cytat:
    według schematu oznaczone są "+" "-" "OUT" oraz "+15"

• Fibaro
  • #6 30 Sty 2009 20:52
    hildziu
    Poziom 8  

jest to zegar od webasto zgadza się że +15 to plus po stacyjce ale po co plus po stacyjce w zegarze który jest bezpośrednio podłączony do akumulatora?

• #7 31 Sty 2009 18:43
    marcin_wr
    Poziom 17  

hildziu napisał:
    jest to zegar od webasto zgadza się że +15 to plus po stacyjce ale po co plus po stacyjce w zegarze który jest bezpośrednio podłączony do akumulatora?

Możliwe że po podaniu tego plusa ze stacyjki automatycznie startuje i działa jako dogrzewacz?

• #8 01 Lut 2009 00:02
    Stefanek1
    Poziom 26  

hildziu napisał:

Plus po stacyjce /15/ jest po to w zegarze sterującym ogrzewanie postojowe, aby w momencie uruchomienia silnika, zakonczyć proces grzania auta za pomocą ogrzewania postojowego, tylko ewentualnie piecyk ma działac, niejako zmieniać się jako dogrzewacz. Czyli wszystkie podłączenia piecyka na 'ostro', które steruje zegar poprzez przekażniki / + z alternatora, + z czujnika temperatury, + na zasilanie wentylatorów i sterowanie pomką płynu/ muszą być w momencie startu silnika odłaczone. Czyli muszą, jak gdyby wrócić do normanego podłaczenia w instalacji auta, tak jak maja działać w czasie normalnej jazdy.
    Już rozumiesz?
    Pozdr.
    Cytat:
    Cytat:

• #9 18 Lut 2009 23:11
    wisnia_82
    Poziom 10  

W tym przypadku czyli Webasto pin oznaczony +15 służy do podpięcia Telestartu :)

Dodam, iż później nazywany był BUS zegar 1533

• #10 24 Wrz 2009 18:18
    franekjet
    Poziom 9  

Witam, mam ten sam problem i nigdzie nie mogę znaleść odpowiedzi. Znalazł Pan może rozwiązanie tego problemu tzn. czy podanie +12V na pin +15 odpala webasto czy nie? także myślę o zdalnym sterowaniu podłączonym właśnie pod pin +15, pozdrawiam

• #11 13 Paź 2009 21:54
    lesio_o
    Poziom 1  

Kolego Wisnia_22 na innej dyskusji pisałeś, że posiadasz instrukcje do montarzu
    webasta VW SHARAN. Jak mogę się z tobą w tej sprawie skontaktować?

• #12 13 Paź 2009 23:42
    Spacewalker
    Poziom 32  

Sygnał z telestartu jets cyfrowy nie analogowy. telestartem mozna tez zakodowac czas pracy webasta itp. Wiec nie moze to bcy tylko WŁACZ/ WYŁACZ.

• #13 29 Gru 2011 17:08
    rafalgor
    Poziom 1  

Mam pytanie czy bez zegara 1533 vebasto będzie sie uruchamiać za pomocą telestartu.

• #14 03 Gru 2014 12:40
    x_silver
    Poziom 11  

Temat stary, ale pozostał nierozwiązany....

próbowałem ze swoim zegarem 1530 :
    podanie na pin 15: 12v lub masy przy załączonym jak i wyłączonym zegarze -żadnych reakcji...

Czy ktoś wie: Jaka reakcja powinna być prawidłowa?

• #15 10 Lut 2015 16:41
    photokom
    Poziom 10  

Pozwolę sobie odświeżyć temat by nie otwierać nowego wątku.

Mam zegar sterowania webasto z Audi A6 C5 (montowany oryginalnie w drzwiach). Oznaczenie tego zegara to VAG 4B0963099C Webasto 88439D.
    Zegar ma 12 pinów. Ma ktoś z was może rozpiskę tych wyjść?

Znalazłem coś takiego:

pin1: kl.58d (Displaybeleuchtung)
    pin2: Einschaltsignal Standheizung
    pin3: Standheizung --> Heizen/Lüften
    pin4: Kontrolllampe für Heizung
    pin5: Klemme 15 (Zündung)
    pin6: Kontrollampe für Heizung
    pin7: Funkempfänger Standheizung
    pin8: kl.58s (Schalterbeleuchtung)
    pin9: Sommer/Winter -Schalter
    pin10:
    pin11: Klemme 30 (Dauerplus)
    pin12: MASSE und Sommer/Winter -Schalter

niestety nie szprecham po niemiecku i tylko się domyślam o co chodzi. Szczególnie chodzi mi o piny nr 2, 3 i 7. Gdzie mają on być podpięte?

Może ktoś z Was ma schemat oryginalnej instalacji w audi A6 C5 z lat 1997-2000 (zanim wprowadzono CAN) z zegarem w drzwiach kierowcy?

• #16 10 Lut 2015 22:15
    marcin_wr
    Poziom 17  

photokom napisał:
    pin1: kl.58d (Displaybeleuchtung)

Podświetlenie wyświetlacza.
    photokom napisał:
    pin2: Einschaltsignal Standheizung

załączenie ogrzewania postojowego (+)
    photokom napisał:
    pin3: Standheizung --> Heizen/Lüften

funkcja grzanie lub przewietrzanie
    photokom napisał:
    pin4: Kontrolllampe für Heizung

kontrolka ogrzewania
    photokom napisał:
    pin5: Klemme 15 (Zündung)

plus po zapłonie, zacisk 15
    photokom napisał:
    pin6: Kontrollampe für Heizung

kontrolka ogrzewania
    photokom napisał:
    pin7: Funkempfänger Standheizung

odbiornik sterowania radiowego
    photokom napisał:
    pin8: kl.58s (Schalterbeleuchtung)

podświetlenie włącznika
    photokom napisał:
    pin9: Sommer/Winter -Schalter

przełącznik LATO/ZIMA
    photokom napisał:
    pin11: Klemme 30 (Dauerplus)

stały plus, zacisk 30
    photokom napisał:
    pin12: MASSE und Sommer/Winter -Schalter

masa urządzenia i do przełącznika lato/zima

• #17 12 Lut 2015 16:53
    photokom
    Poziom 10  

Dzięki. To by się zgadzało z małym wyjątkiem. Błędnie jest opisany pin 9 i 12. Nie idzie on do przełącznika Lato/zima lecz do mikrowyłącznika sygnalizującego otwarcie i zamknięcie kieszeni w której jest zegar. Kontrolka ogrzewania z pinów 4 i 6 to dioda LED przy przycisku otwierającym kieszeń sygnalizująca stan urządzenia.

Ciekawi mnie jeszcze o co chodzi z tym pinem 7 - odbiornik sterowania radiowego. Czy sygnał włączający z telestartu idzie właśnie tutaj a dopiero z zegara dalej do pieca? Czy jest tu podpięty równolegle razem z piecem?

• #18 18 Lut 2015 22:24
    Stefanek1
    Poziom 26  

Spacewalker napisał:
    Sygnał z telestartu jets cyfrowy nie analogowy. telestartem mozna tez zakodowac czas pracy webasta itp. Wiec nie moze to bcy tylko WŁACZ/ WYŁACZ.

Wszystkie telestarty oprócz T91R, mają też wyjścia analogowe.

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo