Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Stuki przy przyspieszaniu Carisma

30 Jan 2009 06:15 5138 11
  • Level 9  
    Witam wszystkich.
    Mam pytanie odnośnie stuków w Carismie 1,9 DID, 2000r. Stuki występują przy jeździe na wprost, występowały też przy skręcie w lewo- przegub wymieniłem ale to przy jeździe na wprost zostały. Stukac przestaje gdy zdejmę noge z gazu lub gdy wrzuce na luz. Czy to coś ze skrzynią ?? Czy coś innego ?? Prosze o pomoc
  • Level 26  
    Który przegub wymieniłeś - wewnętrzny, czy zewnętrzny? Jeden czy obydwa?
    Poprawiłem błędy ortograficzne. robokop
  • Level 9  
    wymieniłem prawy zewnetrzny
  • Level 26  
    Nim kupiłes nowy, trzeba było porozbierac stare (powyjmowac kulki i koszyczek). Przegub ktory stuka ma przeważnie wyżerki na bieżniach.
  • Level 9  
    dokładnie to przegub zregenerowałem, z tego powodu że ktos mi nieźle namieszał i włożył jakis inny przegub nie od Carismy i dlatego zdecydowałem się na regenerację
  • Level 21  
    witam,jeżeli półoś jest dzielona i drugi przegub znajduje się przy podporze przy silniku to on stuka.Miałem niedawno taki sam przypadek w space starze rozebrałem,umyłem w ON, przesmarowałem i na razie cisza.Pozdrawiam.
  • Level 9  
    ale w Carismie chyba przegub nie jest dzielony ?? czy się mylę ??
  • Level 21  
    Nie chodzi mi o przegub dzielony tylko półoś jeżeli takowa u ciebie jest.Ja w space starze 1,9DID miałem półoś składającą się z dwóch części,złączoną przegubem przy podporze umocowaną przy silniku.Jeżeli u ciebie w carismie jest półoś która ma przegub jeden przy kole drugi przy skrzyni to proponuję zdjąć osłonę z przegubu przy skrzyni i doładować smaru, jeżeli on stuka co wydaje mi się najbardziej prawdopodobne ucichnie.Później do wyboru-wymiana na nowy lub z braku laku mycie starego i dokładne smarowanie.Powodzenia.
  • Level 9  
    Ok dzięki za odpowiedź, postaram się to jutro zrobić mam nadzieję, że pomoże bo momentami te stukanie sie nasila
  • Level 9  
    Jeszcze jedno pytanko. Czy przyczyną tych stuków może być guma widoczna na zdjęciu ?? Są dwie pod silnikiem i jedna jest peknięta w dwoch miejscach (nie jest to widoczne na zdjęciu)
    [url=https://obrazki.elektroda.pl/13_1233487164.jpg]Stuki przy przyspieszaniu Carisma[/
  • Level 10  
    jakby to była guma to miałbyś taki głuchy odglos. Osobiscie polecam sprawdzić przeguby wewnetrzne.
  • Level 9  
    Przyczyna był przegub wewnętrzny, wymieniłem i bylo wszystko ok :). Po 2 tygodniach moja przyszła żona rozbiła autko :( wpadła pod tira , jej na szczęście ni csie nie stało autko do kasacji