Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

woda w akwarium mętnieje - co jest?

xxEwelinka165xx 30 Jan 2009 10:45 24578 12
    xxEwelinka165xx
    Level 2  
    Witam wszystkich! ;)
    Mam problem z akwa. A mianowicie woda w akwarium mętnieje po kilku godzinach od zmiany wody. Czytałam trochę o tym i wyjęłam wszystko co mogło być tego przyczyną jednak nadal robi się to samo. W końcu wyjęłam wszystko i zostały same kamienie i nic!! Dzieje się tak o czasu kiedy zmieniłam filtr na nowy czyli od jakiegoś tygodnia.... Moje akwa ma 50l, stoi obok grzejnika. Żyją w nim 4 welonki, glonojad i od wczoraj 3 górami. Wiem ze to za dużo jak na 50l ale dostałam te górami o cioci, która myślała ze mogę w nim trzymać więcej niż tylko te welonki które mam... szukam im domu i mam nadzieje ze jakiś się znajdzie..
    Proszę o pomoc. Już nie wiem co mam robić, próbowałam wszystkiego.
    Akwa mam od prawie 2 lat i nigdy nie miałam z nim problemów.
    Kacza82
    Level 14  
    Ja się tym nigdy nie przejmuje.
    Woda powinna być odstana. Po jakimś czasie 1-3 tygodnie( o ile wymieniałaś całą wodę) powinna zrobić sie klarowna.
    Banasiewicz02
    Level 31  
    Może filtr ma zbyt małą wydajność.
    Kacza82
    Level 14  
    Mi się wydaje, że jak po 2 godzinach od wlania wody to trzeba odczekać pare dniz anim woda sie ustoi.
    pudryssek
    Level 21  
    Woda musi odstać swoje, czyli około tygodnia.

Może coś nie tak z filtrem, włóż stary i sprawdz czy będzie to samo.
    zubel
    Conditionally unlocked
    Jaki to filtr?

Dodano po 2 [minuty]:

Czy woda robi się biała czy brązowa?
    User removed account
    User removed account  
    amino
    Level 17  
    Po wymianie wody i filtra zmętnienie jest całkowicie normalnym zjawiskiem - jest to nic innego jak rozwój pierwotniaków. Podczas normalnej pracy filtra po pewnym czasie (około tygodnia) zalęgają się w nim bakterie które są odpowiedzialne za oczyszczanie wody z toksyn. Ja w swoim akwarium (jedno 100l a drugie 630l) zmieniam 30% wody co trzy tygodnie. Jednocześnie w spuszczonej wodzie przepłukuję wkład filtra. Przepłukanie pod bieżącą wodą spowodowałoby zniszczenie flory bakteryjnej która się zalęgła we filtrze. W miejsce spuszczonej wody wlewam odstaną przez 24h kranówkę. Dzięki tym zabiegom od prawie dwóch lat nie mam problemów z akwarium. Raz na 2 - 3 miesiące czyszczę dno odmulaczem. Ryby karmię 1 raz dziennie małą ilością pokarmu. To im w zupełności wystarcza. Jak ryby będą głodne to same sobie znajdą pokarm, np. obumarłe szczątki roślin.
    xxEwelinka165xx
    Level 2  
    filtr to fan mini... woda robi się biała... jak go włożyłam po opłukaniu do wody to do razu wypłynęła z niego biała woda a po kilku minutach cała woda w akwa stała się biała... na razie się jeszcze nic nie zmieniło....
    zubel
    Conditionally unlocked
    Musisz odwiedzić sklep akwarystyczny i kupić uzdatniacz do wody oraz kultury żywych bakteri i zaszczepić je w swoim akwarium .Posadż też roślinki tylko takie żeby welony ich nie wyrywały no i oświetlenie dosyć wydajne .
    xxEwelinka165xx
    Level 2  
    tylko jest mały problem ja nie umiem hodować roślinek.. wszystkie które miałam musiałam po jakimś czasie wyrzucić.... ;/
    xxEwelinka165xx
    Level 2  
    jednak to była wina tego filtra wymieniłam na taki sam w sklepie i tylko przez kilka godzin woda była biała a teraz jest normalnie ;]

Dzięki wszystkim za pomoc pozdrawiam ;)