Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Motorola V2288 -padlo ladowanie

29 Lis 2002 18:19 2888 10
  • Poziom 27  
    Witam

Walło mi ladowanie w telefonie sprawa wyglada tak:
    Po podlaczeniu ladowarki prad ladowania ok 280-300mA ,takim pradem jakies 3-4 godz i bateria powinna byc naladowana, jednak po ok 5 minutach prad ladowania spada gwaltownie na ok 25mA,a takim pradem to mozna ladowac 2dni... .Kontrolka baterii na wyswietlaczu pulsuje nadal ,wskazujac ze ladowanie trwa caly czas jednak ,dlaczego taki maly prad?

Czy ktos moglby zmierzyc i powiedziec mi jaki ma prad ladowania po ok. 10min.
    Ewentualnie jakies porady,jestem tu nowy prosze o pomoc,czy moze jest gdzies jakis schemat do zdobycia,ewentualnie jakis tani serwis we Wroclawiu ,prosze o pomoc.

pozdrawiam
    dex
  • Poziom 27  
    Nikt nie ma tego cuda..
  • Poziom 33  
    A BATERYJKA JEST NA 100% SPRAWNA ??
  • Poziom 21  
    zmien ladowarke one czesto padaja i efekt jest podobny , lecz nie koniecznie bedzie w tym problem
  • Poziom 27  
    bateria kupilem nowa,raz wymienilem u goscia bo myslalem ze moze jakas lipna mi dal ale to samo.
  • Poziom 33  
    jeżeli jest kicha bateria , ja bym sprawdził na oryginalnej pewnej , wiesz jakie baterie są na rynku ??
  • Poziom 27  
    taka zielona pisze na niej tak Ni-MH 750maH .Co mowisz ze to jakies lipne podroby?Koles dawal gwarancje no i raz juz wymienilem ale to samo.
    Zastanawioajace jest to ze zawsze po ok. 5 min prad ladowania spada do ok 25mA.Stanowczo za maly takim to mozna ladowac 3dni.Najbardziej by mi dalo gdyby ktos powiedzial czy:

1. ten telefon laduje baterie stalym (wartosc)pradem
    2.czy po zakonczeniu ladowania,(ladowarka dalej podpieta) do baterii wplywa jakis prad czy tylko wyplywa ,bo jezeli tylko wyplywa to znaczy ze telefon rozłącza ladowarke calkowicie i nie ma nawet pradu doladowujacego
    3.W jaki sposob komora wie jaki jest poziom baterii?Czy tam jest jakis przetwornik a/c ,komparator? czy jak?, w jakis sposob musi to robic bo na wyswietlaczu sa 3 kreski informujace o stanie baterii.
    4.A moze ladowanie odbywa sie tylko na pomiarze czasu ladowania,pod warunkiem za prad ladowania ma stala wartosc? i padl jakis timer zliczajacy ten czas?
    5.Jaki prad wpływa do bateri po 10min ladowania

Coz jestem wymagajacy ale moze ktos pomoze?
  • Poziom 33  
    proponowałbym sprawdzić przy jakim napięciu na akku aparat wyłacza ładowanie ,
    każda inteligentna ładowarka przeciez kontroluje prąd ładowania , ale proses zostaje wyłączony po osiągnięciu odpowiedniego nabięcia na baterii , aby jej nie uszkodzić , prawada ?
  • Poziom 27  
    Ok ale wczesniej gdy byla dobra to po zakonczeniu ladowania kontrolka bateri przestawala migac, teraz po 5min prad spada do 25mA a kontrolka baterii miga nadal wskazujac ze ladowania trwa nadal.
  • Poziom 33  
    o to troszkę dziwna sprawa , szkoda że to motorolka :-(( , gdyby cos innego to mozna byłoby przeflashować , bo pewnie nie masz boxa do motorolki ?
    może wina softu ...
  • Poziom 27  
    Więc tak wykonalem serie pomiarow.
    Niezaleznie od tego czy bateria jest calkowicie rozladowana czy naladowana czesciowo ,prad ladowania spada zawsze dokladnie po 293sek.Nie ma wplywu na to rowniez temperatura bo chlodzilem go rowniez za oknem wiec przegrzewanie sie czegos tam w srodku, chyba odpada.Ladowarka roniez wydaje sie sprawna poniewa obciazylem ja takim samym pradem jak bateria i ladowarka nie siada.

Jakies sugestie ,porady co z tym zrobic?