Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Spawarka inwertorowa EINHELL ISG 1000/1 fv

30 Sty 2009 13:22 7744 7
  • Poziom 2  
    Witam. Chciałbym sobie kupić spawarkę do drobnych prac w garażu,tylko ze mam kabel w instalacji 1,5 mm i zabezpieczenie 10A .Czy takie parametry wystarcza na tą spawarkę?
  • Poziom 39  
    Mam spawarkę inwerter samoróbkę 100A i bez problemów spawa prądem do 80A na bezpiecznikach 6A, a prądem 100A można spawać ciągle na bezpiecznikach 10A.
    Odnośnie samej spawarki - w sieci Biedronka ostatnio były dostępne podobne spawareczki 100A za 399zł.
  • Poziom 2  
    a czy te 1,5 mm srednicy kabla w instalacji wystarczy?
  • Poziom 13  
    wystarczy na ten kabel może byc nawet zabespieczenie 16a
  • Poziom 2  
    ok,dzieki wszystkim bo myslalem ze podczas spawania moze kabel nie wytrzymac, takiego natezenia ,a co do spawarki z biedronki to ona ma zabezpiecenie 20 A a ja mam na nadpradowym 10A a na glowym ,niezaleznym odemnie jest tez 10 A takze chyba ta z biedronki odpada
  • Poziom 39  
    Przy zabezpieczeniu 16A mógłbyś spawać prądem 140A, a przy 20A - prądem 170A. Obie spawarki to inwertery, zasada działania i pobór mocy są takie same dla danego prądu (100A), więc nie sugeruj się tym co błędnie napisał sprzedawca.
  • Poziom 2  
    teraz rozumiem ,dzieki lechoo za rozjasnienie sytuacji ,tylko czy jest warta swojej ceny ta z biedronki,bo to pewnie chinszczyzna jakas,gorsze podzespoly ,ale moze sie myle,ciekaw jestem czy ktos na forum nabyl taka spawarke i jak sie sprawuje
  • Poziom 39  
    Zdjęcia i opis bebechów tej chińszczyzny z biedronki znajdziesz tu:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic951415-270.html
    Użyte półprzewodniki mocy są dobrej jakości, płytka główna jest wykonana technologią przewlekaną, więc nie będzie problemów z ew. naprawą w przyszłości.
    Kupił ją użytkownik danthe i najlepiej z nim pogadaj...