Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zwykły mikrofon z głośniczka

30 Sty 2009 14:40 944 12
  • Poziom 10  
    Witam!
    Mam 1 głośniczek mały i chcę zrobić z niego mikrofon.Głośnik ma 1W
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Witam,
    yo7een napisał:
    Witam!
    i owszem, można, ale wzmacniacz (przedwzmacniacz napięciowy) musi mieć czułość - (wzmocnienie do standaryzowanego poziomu napięcia wyjściowego) poniżej jednego miliwolta.

Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Quarz napisał:
    Witam,
    yo7een napisał:
    Witam!
    i owszem, można, ale wzmacniacz (przedwzmacniacz napięciowy) musi mieć czułość - (wzmocnienie do standaryzowanego poziomu napięcia wyjściowego) poniżej jednego miliwolta.

Pozdrawiam

:/? Ale jak to zrobić na 9v?!
  • Pomocny post
    Poziom 23  
    Tu jest już gotowy genialny schemat:

http://sound.westhost.com/project13.htm

Po przeróbkach można osiągniąć wzmocnienie napięciowe 500 i THD poniżej 1% (parametry wzm. odczytane za pomocą symulacji PSPICE)
  • Poziom 10  
    :( Ja chce zrobić mic a nie cos innego!
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Witam,
    dwpl napisał:
    Tu jest już gotowy genialny schemat:

http://sound.westhost.com/project13.htm

Po przeróbkach można osiągnąć wzmocnienie napięciowe 500 i THD poniżej 1% (parametry wzm. odczytane za pomocą symulacji PSPICE)

Dwójka, OE-OC z bootstrapem i sprzężeniem bezpośrednim pomiędzy stopniami oraz globalnym stało/zmienno prądowym ujemnym sprzężeniem zwrotnym, toć to klasyka w tym temacie:
    Zwykły mikrofon z głośniczka
    Dla całości przydałby się rezystor - ustalający polaryzację kondensatorów elektrolitycznych - pomiędzy OUTPUT a GND o wartości ok. 100.
    Poza tym, to w emiterze Q1 przydałby się rezystor o wartości ok. 22Ω i niezablokowany do masy a wprowadzający małe lokalne ujemne sprzężenie zwrotne - IMHO, THD w ten sposób da się obniżyć o rząd wielkości ... :idea: :D

Pozdrawiam

Dodano po 1 [minuty]:

yo7een napisał:
    :( Ja chce zrobić mic a nie coś innego!
    Kolego yo7een, ale mikrofon - głośniczek dynamiczny - już masz, tylko potrzebujesz jeszcze do niego wzmacniacza ... :!: :idea: :D
  • Poziom 10  
    Ok, musi być przed wzmacniacz?
  • Poziom 43  
    yo7een napisał:
    Ok, musi być przedwzmacniacz?
    Skoroś taki "niewierny Tomasz" to podłącz ten głośniczek bez przedwzmacniacza ... :!: :idea: :D
  • Poziom 10  
    :) podłączyłem i działa ale... ...muszę zmienić kabelek bo mi nie działa ale ledwo działa
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    yo7een napisał:
    :) podłączyłem i działa ale... ...muszę zmienić kabelek bo mi nie działa ale ledwo działa
    Skoro podłączyłeś i "ledwo działa" to pochwal się gdzie (urządzenie) go podłączyłeś ... :idea: :D
  • Poziom 43  
    yo7een napisał:
    Pod PC wej. mic
    A tam, to już masz prawie stosowny przedwzmacniacz.
    Standardowe wejście - przez rzeczony tu przedwzmacniacz - to PCetowe wejście Line.
  • Poziom 10  
    Wiem, juz starczy off-topicu!