Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Problem z tylna wycieraczka w fiacie bravo

lech38 30 Jan 2009 16:42 2619 4
 • #1
  lech38
  Level 10  
  Wlasnie nabylem fiata bravo 1,6 1998r.Mam problem z tlną wycieraczką,gdyz niechce dzialac!Silniczek jest ok!Wie moze ktos co moze byc przyczyna?
 • #2
  bankowy111
  Level 15  
  Trzpień silniczka wycieraczki (ten do któego przykręcone jest pióro) lubi zatrzeć się w obudowie (ze względu na pęcznienie materiału). Musisz rozebrać, przeczyścić, a wszystko powinno być OK.
  Oczywiście zakładając, że ze sterowaniem wszystko w porządku, a problem leży wyłącznie po stronie mechanicznej.
 • #3
  Janusz zasadzki
  Level 11  
  witam,
  przerabiałem te usterkęw Fiat Brava; Kolega musi rozkręcić mechanizm wycieraczki, wybić os przenoszącą napęd na pióro wycieraczki, przeczyścić oś drobnym papierem ściernym, przesmarować obficie ! dobrym smarem wodoodpornym i ponownie złożyć. Miałem tę usterkę kilka lat temu i od czasu naprawy w sposób opisany nigdy więcej nie powróciła.Uważam, iż powodem zapiekania się osi jest dostawanie się wilgoci do wnętrza mechanizmu. Z tego powodu proponuję dużą warstwę smaru nałożyć na złożony i zamontowany już na klapie mechanizm wycieraczki na oś napędową w miejscu istniejacego oringu - ja wypełniłem całą miseczkę osłaniającą wielowpust na osi napędu smarem jak wyżej.
  Czy silnik " chce " napędzć wycieraczkę: - w momencie włączenia nawet jak nie ma ruchu obrotowego pióra, to w lusterku wstecznym widać z pozycji kierowcy poruszenie zatrzymanego pióra spowodowane ruchem - szarpnięciem - zawieszonego na gumowych amortyzatorach układu napędowego wycieraczki.
  Podobne zjawisko spowodowane wilgocią jest typową usterką układu napędowego wycieraczki tylnej w Renault Megane.
 • #4
  bankowy111
  Level 15  
  Janusz zasadzki wrote:
  Podobne zjawisko spowodowane wilgocią jest typową usterką układu napędowego wycieraczki tylnej w Renault Megane.


  I chyba we wszystkich Fiatach ;)
 • #5
  lech38
  Level 10  
  Dzieki za podpowiedz,ale wina lezala po stronie stykow przy klapie.