Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ricoh 1022/nashuatec 2205- błąd 453

michalekx 30 Sty 2009 16:52 3231 15
  • #1 30 Sty 2009 16:52
    michalekx
    Poziom 14  

Witam.Błąd- 435 pojawił mi sie po czyszczeniu termistorów.Zapewne uszkodziłem jednego z nich.Wymieniłem na nowe.Prolblem jednak polega na tym,że po 2 miesiącach wystąpił ten sam błąd.Skasowałem go i jest narazie wporządku ale wyczekuje az znowu sie pojawi.Co sie mogło stać?Maszyna pracuje w dobrych warunkach.

0 15
  • #2 30 Sty 2009 19:31
    machyl
    Poziom 22  

zapewne koledze chodziło o sc543 oznaczający bład termistora?
    może zużyty lub nieoryginalny wałek grzejny lub brudny termistor?

0
  • #3 31 Sty 2009 22:43
    tomasz.sta
    Poziom 15  

Wałek to jedno. Ja proponował bym również podregulować temperaturę pieca. Pozdrawiam

0
  • #4 18 Lut 2009 23:00
    michalekx
    Poziom 14  

tak sc 543.problem sie pojawi znowu. tylko ,że teraz wyskoczył sc-544.Chyba regulacja temperaturt tu nic nie pomoże a jesli to nie wiem jak to zrobic .jesli pomoze to prosze mnie naprowadzić jakim kodem to zrobić.Poza tym chyba zaczne od doszczętnego czyszczenia pieca.moze cos przeoczyłem

0
  • #5 19 Lut 2009 14:22
    BoBa
    Specjalista - kserokopiarki

Wymienić termistory

0
  • #6 19 Lut 2009 21:17
    cezar80
    Poziom 27  

Wyczyść termistory i zwróć uwagę na styki w gnieździe i wtyczce pieca. Potrafią się utlenić lub nawet odkształcić. Miałem coś podobnego w 1045 i po podmianie gniazda problem znikł

0
  • #7 26 Lut 2009 21:55
    michalekx
    Poziom 14  

Problem pojawia się ponownie(raz na tydzień)To co zrobiłem-nowe termistory,cały zespół wyczyszczony razem z gniazdem specjalnym preparatem do styków.Czy w fuzerze za zmiane temperatur odpowiedzielne s ą tylko termistory?Nie znam budowy fuzera na tyle by to określić dokladnie ale czy srebrny okrągły czujnik nie jest czasami termostatem?

0
  • #8 27 Lut 2009 10:40
    copyman

Srebrny okrągły to bezpiecznik termiczny. On tu raczej nic do rzeczy nie ma. Tutaj zaglądałeś? W SM masz dokładnie wszystko rozpisane. Ja bym proponował włączyć kopiarce Fuser Idling. Wydłuża trochę rozgrzewanie , ale pozwala uniknąć błędów grzania zwłaszcza przy pierwszym uruchomieniu. Sprawdź jeszcze docisk termistorów do wałka grzejnego.

C.

0
  • #9 05 Sie 2009 14:56
    michalekx
    Poziom 14  

wita..Problem zniknął na jakiś czas i znów sie pojawie.Teraz oprócz sc 543 doszedł 544 i 546.Sc pojawiają sie nawet kilka razy w ciągu doby.Co dziwne problem pojawia sie najcześciej przy zmianie formatu papieru.Wczesniej zrobiłem wszystkie

Dodano po 17 [sekundy]:

wita..Problem zniknął na jakiś czas i znów sie pojawie.Teraz oprócz sc 543 doszedł 544 i 546.Sc pojawiają sie nawet kilka razy w ciągu doby.Co dziwne problem pojawia sie najcześciej przy zmianie formatu papieru.Wczesniej zrobiłem wszystkie wskazówki kolegow

0
  • #10 05 Sie 2009 15:30
    BoBa

Można jeszcze sprwadzić wersję firmware, o była zmiana zwiazana właśnie z kodami pieca

0
  • #11 05 Sie 2009 19:39
    huberto233
    Poziom 26  

Firmware powinien byc zmieniony/sprawdzony jako pierwszy krok, byl "update " i RTB dotyczacy 543 ale opisany do maszyny 2022 czyli troszke nowszej. Jezeli "grzanie" wyglada w porzadku to zostaje opcja power supply co moze niestety tez sie zdarzyc.

0
  • #12 05 Sie 2009 21:14
    Calculus
    Poziom 25  

Czy czyściłeś też przejściówki termistorów od strony gniazda pieca? w tych maszynach często tam siadają styki.

0
  • #13 05 Sie 2009 21:40
    cezar80
    Poziom 27  

Spróbuj jeszcze podłączyć maszynę do gniazdka przez listwę zawierającą filtr przeciwzakłóceniowy. Może powodem tego są jakieś zakłócenia w sieci elektrycznej.

0
  • #14 06 Sie 2009 16:17
    michalekx
    Poziom 14  

Zaczynam krok po kroku od początku.Rozebrałem Fuzer.Wyczysciłem wszystko dokładnie.Mam zastrzeżenia co do wałka metalowego pod teflonem(łożyska lekko wytarte/wałek haczy i wyciera obudowę-to znikome uszkodzenie ale jest).Termistory ,które wymieniłem -są delikatnie pofałdowane.Sprawa firmware-w kserokopiarce- jeszcze go nigdy nie wgrywałem.Jak to zrobić,żeby nie popełnić błędu i najważniejsze -skąd wziąść odpowiednie oprogramowanie?Czy Ricoh takowe udostępnia?

0
  • #15 07 Sie 2009 13:00
    cefram
    Poziom 29  

Witam

Jest jeszcze jedna rzecz - styki bezpiecznika termicznego - potrafią mocno zaśniedzieć i czasami nie stykają no i śrubki mocujące mogą być poluzowane - miałem kiedyś taki przypadek.

Pozdrawiam

0
  • #16 07 Sie 2009 18:12
    machyl
    Poziom 22  

zgadzam się z wszystkimi sugestiami kolegów ale nie widziałem informacji o tym czy próbowałeś wymieniać wałek grzejny, jeśli będzie zużyty albo jakaś podróba to żadne kombinacje nc nie dadzą, jeśli masz taką możliwość to wymień wałek najlepiej oryginał
    może to nie to ale w af450 miałem kilka razy zimne luty w zasilaczu na złączu zasilania pieca

0