Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

laser HP 1020 nie pobiera papieru

30 Sty 2009 17:32 4223 19
 • Poziom 14  
  Witam wszystkich forowiczów
  czy może mi ktoś pomóc w następującym temacie. Potrzebuję jakiś schemat montażowy tej drukarki lub opis jak ją rozebrać aby dostać się do wszystkich rolek gumowych odpowiedzialnych za podawanie papieru. Muszę je wyczyścić ponieważ drukarka ma problemy z tą czynnością. Pierwsze kilka centymetrów wciąga papier i potem zatrzymuje się. Faktem jest, że drukuję na grubszym papierze (230 gr) ale dwa lata nie było z tym problemów. Zresztą w opcjach jej ustawienia można ustawić na papier grubszy-karton. Będę wdzięczny za pomoc.
 • Poziom 13  
  Do tej drukarki nie potrzebujesz instrukcji:

  Rolka gumowa jest tylko ta zabierająca papier z podajnika (novogum świetnie sobie radzi) resztę masz z tyłu drukarki. ściągasz boki (ten od strony formattera schodzi od razu drugi (od storny mechanizmu i rolek) ma 2 zaczepy jeden z boku drugi na dole (zaznaczone takimi strzałkami)
  Jak boki Ci zejdą odkręcasz tylną płytę (tą metalową (3 śrubki)
  I masz dostęp do wszystkich rolek gumowych

  PS Dokąd ta kartka dojeżdza nim ise zatrzyma do samego pieca czy też zatrzymuje się od razu jak weźmie papier ? z tyłu masz flagę (taki palstki na sprężynkach odginający się pod wpływem papieru) za piecem dojeźdza do niej papier?
 • Poziom 28  
  A drukarka podczas poboru raz podnosi tacę z papierem czy więcej razy?
  Bo jak więcej razy to do wymiany jest rolka pobierania,ewentualnie możesz gumę na plastiku lekko przesunąć i wtedy zobaczysz czy to jej wina.


  pozdrawiam
 • Poziom 14  
  Dzięki wszystkim za info. Tacka podnosi się zazwyczaj raz. Może jeszcze coś dodam. Przy zwykłym papierze ksero (90 gr.) drukarka drukuje bez żadnych problemów. Dzieje się to tylko przy grubszym papierze. Wówczas papier zatrzymuje się po dojściu do "grzałki".
 • Poziom 28  
  Jeżeli dochodzi do grzałki i staje to podejrzewam że folia nie kręci się jak trzeba. Obejrzyj w jakim stanie są panewki wałka gumowego w piecu.  Pozdrawiam
 • Poziom 14  
  Panowie odręciłem z tyłu za rolką podającą taki "prostokąt z dociskiem gumowym" przepraszam za taki laiczny opis ale nie znam się całkowicie na tym fachowym nazewnictwie i chyba go potem coś nie tak zainstalowałem ponieważ wykonałem jeden wydruk i potem drukarka krzyczy mi o zacięciu papieru choć wewnątrz jej nie ma żadnego papieru. Nawet po powtórnym jej włączeniu do sieci nie słychać pracy wałków. Czy trzeba ten element w jakiś odpowiedni sposób zamontować?
  Dodam, że zdejmowałem również boczne pokrywy aby wyczyścić wałki pod tylną osłoną blaszaną, może coś nie tak zamontowałem te osłony boczne?
 • Poziom 16  
  pewnie spadła sprężyna od jakiegoś czujnika posprawdzaj czy wszystkie flagi od czujników chodzą prawidłowo tzn czy sprężyna odbija
 • Poziom 14  
  @jac1980
  kochany dzięki za odpwiedź ale proszę posługuj się językiem dla kompletnego laika bo dla mnie nawet określenie "flaga" jest całkowicie czarną magią
 • Specjalista - kserokopiarki
  Ten prostoką z dociskiem gumowym, to separator, czyli częśc odpowiadająca za pobranie na raz tylko jednej kartki. Teoretycznie jego złe założenie nie powinno skutkować tak jak opisałeś, chyba, że podpiera dżwignie czujnika papieru, (taki plastikowy języczek) i drukarka"myśli", że jakiś papier w niej utknął.
  pozdrawiam horse
 • Poziom 14  
  chyba wydaje mi się, że tam są nawet dwa takie dlastikowe języczki to możesz mi jakoś opisać jak to cuśko założyć do tych języczków aby wszystko śmigało bo przy zakładaniu tego separatora nie zabardzo jest dojście aby to założyć prawidłowo
 • Specjalista - kserokopiarki
  Najlepiej jakbyś zrobił zdjęcie i wkleił na forum, albo na priv podesłał, to coś wiecej będę mógł powiedzieć.
  pozdrawiam horse
 • Poziom 14  
  OK' jutro albo pojutrze podeślę zdjęcie na priv
 • Poziom 14  
  Zdjąłem tylną blaszaną pokrywę, wyczyściłem wałki gumowe i drukarka zaczęła podawać papier prawidłowo ale wynikł następny problem. Teraz po wydrukowaniu jednej kartki krzyczy mi o zacięciu papieru choć w drukarce takie coś nie ma miejsca. I nie idzie w żaden sposób tego zresetować. Dopiero po upływie kilkudziesięciu minut idzie zrobić wydruk następny ale też tylko jednej kartki i historia się powtarza. podejrzewam, że źle montuję separator czy może mi ktoś podpowiedzieź jak go prawidłowo zamontować? Może jakieś rysunki lub zdjęcia serwisowe ma ktoś jak to cacko zamontować?
 • Poziom 28  
  Problem który występuje u Ciebie to problem z którymś czujnikiem.


  / /l__//l___
  l l/__l l/__ /l czujnik wygląda tak jak na rysunku :)
  l________l/


  w jednej ściance pionowej jest foto nadajnik a w drugiej foto odbiornik.
  flaga czujnika jest to wahadełko miedzy tymi ściankami.
  Jak kartka przechodzi przez czujnik to odgina wahadełko i wówczas foto odbiornik otrzymuje sygnał od foto nadajnika i drukarka dostaje informację o położeniu kartki.jak kartka minie czujnik to flaga zasłania drogę światła między foto nadajnikiem a foto odbiornikiem. i drukarka wie że kartka już minęła czujnik.Kartka ma wyznaczony czas na to by przejść przez czujnik.jeżeli karta w odpowiednim czasie nie zejdzie z czujnika to wyświetli się zacięcie.
  U Ciebie najprawdopodobniej występuje taki problem że jak kartka mija czujnik to któraś flaga nie wraca do swojej pierwotnej pozycji i stąd te zacięcie mimo iż kartki nie ma.

  Pozdrawiam
 • Poziom 14  
  Tomek H
  przyznaję ci tu całkowitą rację ale możesz mi podpowiedzieć gdzie w tym modelu drukarki znajdują się te czujniki i czy jest jeden czy więcej. Nigdy jej nie rozbierałem.
 • Poziom 13  
  Ja kojarzę jeden czujnik. zanjduje się on na tylnej ściance obudowy pieca. (tego elementu grzejnego) generalnie sprawdzić to jest łatwo.
  -zobaczy czy ten języczek ma na gdzieś sprężynkę.
  -jesli sprężynka jest to zobacz czy jak ruszysz tym języczkiem to wraca do swojej pozycji pierwotnej czy też moze się zacina albo sprężynka jest nie tak umocowana i nie odbija.

  Tam z boku drukarki nie grzebaleś w tych zębatkach? tylko w piecu?
 • Poziom 14  
  Cała moja interwencja w drukarkę polegała tylko na zdjęciu bocznych obudów i odkręceniu tylnej osłony blaszanej. Wyczyściłem dwa wałki gumowe i skręciłem wszystko spowrotem do kupy. Rozumiem z poprzedniego postu, że po zdjęciu tej tylnej osłony blaszanej czujnik o którym mówiłeś powinien być widoczny bez demontażu innych podzespołów?
 • Pomocny post
  Poziom 13  
  Generalnie bez. z tym że nie kojarzę dokładnie ale jeden albo 2 modele z tej serii 1010 mają tam naćkane tego wszystkiego i tam flaga moze być niewidoczna od razu. ale obejrzyj. plastik wchodzący w czujnik i zasłaniający go podczas ruchu. na pewno zauwazysz. będą szły kabelki od płytki z czujnikiem
 • Poziom 14  
  OK' na razie dzięki. mogę ją rozebrać dopiero po godz. 18,00 jak co to się odezwę wieczorem albo jutro, dzięki za wszystko, pozdrawiam
 • Poziom 14  
  luks_x
  dzięki serdeczne trafiłeś z diagnozą bezbłędnie. Faktycznie spadła jedna ze sprężynek. Wszystko śmiga OK'