Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

passat b5, poważny problem z obrotami silnika

30 Sty 2009 18:35 4585 9
  • Poziom 2  
    witam,
    posiadam passata 1.8T z 98r i jakis czas temu tzn. po odebraniu samochodu od lakiernika pojawił sie problem:(
    autko po zapaleniu utzrymuje stałe obroty w granicach 800/min po wciśnięciu pedału gazu obroty rosną do 1050 po czym spadaja do 300-500 i spowrotem na 800, po kilkakrotnym przegazowaniu obroty wchodza powyżej 2tyś po czym spadaja do 300 i spowrotem na 800. powstaje taka"martwa strefa" w przedziale 1050-1850 obr. W trasie po przekroczeniu 3,5 tyś autko idzie już normalnie, ale gdy tylko obroty spadną ponizej 3,5 tyś silnik chwilowo pzrestaje pracować i po chwili załapuje taka pzrerywana praca.
    Co do diagnostyki samochód był podłaczony pod komputer i żadnych błędów nie wykryło (potwierdzone w kilku warsztatach), przepustnica była czyszczona i adaptowana w serwisie VW, przewody elektryczne posprawdzane, świece, lambda, filtry wymienione jakies 5tyś km temu. prosze o poradę
  • Poziom 27  
    sprawdz przewody na lini od odpowietrzenia skrzyni korbowej ,tam pod kolektorem ssacym jest taki zaworek plastikowy manualny trzeba go wymontowac i sprawdzic czy nie jest zatkany
  • Poziom 1  
    witam cie fil2006

Dodano po 1 [minuty]:

mam maly problem z nissanem sunny d swiece minie grzeja
  • Poziom 15  
    Jeśli auto po lakierniku to ja bym sprawdził masy...:D
  • Poziom 2  
    odpowietrzneie sprawdzone jest ok
    masy sprawdzone sa ok
    jeszcze jakies sugestie:|
  • Poziom 10  
    1.może zasysa lewego powietrza gdzieś jest pęknięta rurka 2. mam jedno pytanie jak jedziesz to czy samochód szarpie? jeśli tak to wymień przewody
  • Poziom 26  
    horhe_22 napisał:
    Co do diagnostyki samochód był podłaczony pod komputer i żadnych błędów nie wykryło (potwierdzone w kilku warsztatach),

I po co taka diagnostyka?
    Trzeba zobaczyc w wartosciach mierzonych, co nie prawidlowe, czego brakuje.
  • Poziom 27  
    niewiem ktory rocznik i jak wyglada ten silnik zrob fotke kolektora ssacego

Dodano po 1 [minuty]:

i jak od lakiernika to sprawdz wszystkie połączenia masowe ,moze jakas przykrecona na lakier i nie kontaktuje

Dodano po 40 [sekundy]:

jak kolega wyzej napisał
  • Poziom 2  
    problem rozwiązany :)
    przeprowadziłem po raz "n"-ty adaptacje przepustnicy i problem rozwiazany :D
    lecz pojawil sie nowy :|
    a mianowicie jadac zpaliła sie kontrolka ABS-u po podłaczeniu vag-a wyskoczył błąd
    65535 Unknown Error Code
    00-00 Unknown Error Elaboration i nie wiem czy ma to powiazanie jedno z drugim czy po prostu zbieg okoliczności:?:
    dodam ze ABS nie działa
  • Poziom 36  
    na początek 1masa 2 +12aku 3 ACC+ bezpieczniki