Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Grundig Arcance 82 FLAT MFW82-2410/7-reset menu serwisowego

30 Sty 2009 19:48 3739 19
  • Poziom 9  
    Witam. Telewizor jak w temacie odkupiłem od wuja. Zauważyłem, że tv ma źle ustawioną geometrie. Kod do menu serwisowego znalazłem na forum. Wszedłem do niego w celu skorygowania geometrii i nie wiem co mnie tchnęło do użycia funkcji resetowania wszystkich ustawień... Telewizor całkowicie się rozstroił. Do tego wystąpiły problemy, których wcześniej nie było:
    -obsługa tv stałą się bardzo zamulona, reaguje tylko na szybkie i krótkie naciśnięcia przycisków na pilocie, przyciski na obudowie reagują jeszcze gorzej
    -pojawił się szereg nowych ustawień w OSD, których wcześniej nie było
    -podczas oglądania na kineskopie widać poziomą linie, która czasami znika na krótko
    -gdy włączam tv ze stanu czuwania przez około 20-30 sekund słychać dość wyraźny pisk jakiegoś elementu

Jedyne co to ustawiłem sobie geometrie... heh.

Telewizor jest fantastyczny a ja go rozstroiłem, więc proszę o pomoc kogoś kto wie jak powinny wyglądać ustawienia w menu serwisowym, aby zniknęły problemy które opisałem.
    Może ktoś posiada jakiś dokument opisujący ustawienia w tym menu.
  • Poziom 43  
    No cóż kolego, nawet modelu nie podałeś!
    Moge tylko przypuszczać na podstawie tego co piszesz, że chodzi o chassis Beko 22.1 lub 22.2, może MFW82-2410.

https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=2977672#2977672

a także

https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=699982#699982
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=2749068#2749068

oraz całe mnóstwo tematów na forum o tym chassis.
  • Poziom 9  
    Poprawiłem temat.
    Dodam jeszcze ze nie jestem elektronikiem, więc mam nadzieje, że nie uszkodził się żaden element.
  • Poziom 43  
    Nie uszkodził się, a przynajmniej nie powinien.
    Tu masz zrzuty z ekranu, co prawda inny model ale chassis to samo i może to być jakiś wzór. Oczywiście trzeba przeanalizować wyposażenie i wszystko dobrać do Twojego modelu.
    Dokładnie masz wszystko opisane w serwisówce.

O ile mnie pamięć nie myli wystartuje również na nowej, czystej pamięci. Może tylko korekty drobne będą potrzebne.
  • Poziom 9  
    Gdzie mam szukać tych zrzutów i serwisówki o której napisałeś?
  • Poziom 9  
    Przeglądałem tamte tematy ale nie miałem tyle punktów aby pobrać i przejrzeć wszystkich dokumentów.
    Zastosuje się do Twoich rad i zobaczę co uda mi się zdziałać.
    A tak w ogóle chassis to płyta główna w tv?
  • Poziom 43  
    Miałeś, miałeś tylko nie zauważyłeś. Wystarczy skorzystać z pierwszego. To pełna serwisówka dla Twojego TV.

Tak - płyta główna czyli chassis.
    Różne marki, różne niby telewizory a w środku i tak to samo. Obudowa tylko inna.
  • Poziom 21  
    Witam. Jak kolega się z tym jeszcze nie uporał to mogę podesłać zdjęcia od swojego tv.
  • Poziom 43  
    I to by było chyba najlepsze rozwiązanie, bo wymiana pamięci raczej nie wchodzi w przypadku kolegi w grę. A grzebanie w/g serwisówki niekoniecznie musi skończyć się powodzeniem.
  • Poziom 9  
    Ustawienie według serwisówki dało połowiczny sukces.
    Prosiłbym więc o wysłanie tych zdjęć.
    Muszą to być zdjęcia każdej pozycji bo jak pisałem zresetowałem wszystko... Nawet planszy głównej bo muszę porównać wersje firmware.
    Rozumiem, że kolega ma identyczny model?
  • Poziom 9  
    Podsumowując. Ustawienia według serwisówki dały jednak najlepszy efekt.
    Mam jeszcze pytanie. Co może być przyczyną pisku, który występuje przez około 30sek. po włączeniu TV?
  • Poziom 43  
    Ustal dokładniej skąd pochodzi - z zasilacza czy z dławików w okolicy trafopowielacza. A może jeszcze co innego.
  • Poziom 9  
    Pisk dobiega z tylnej części kineskopu.
    Czy to groźne?
  • Poziom 43  
    Jeśli tak jak przypuszczam chodzi o cewki odchylajace, to nie. Tylko dokuczliwe.
    Wielokrotnie na forum opisywano co można zrobić aby usunąć lub zminimalizować to zjawisko.
  • Poziom 9  
    Ok. Poczytam o tym. Dzięki za zainteresowanie tematem.
  • Poziom 9  
    Zauważyłem kolejną dolegliwość. Telewizor nie zawsze startuje razem z kineskopem. Słyszę jak włącza się elektronika ale kineskop nie. Występuje to coraz częściej.
  • Poziom 9  
    Jakieś sugestie?