Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pozycja anteny (cyfrowy polsat)

30 Sty 2009 19:54 5335 11
  • Poziom 9  
    Jest to mój pierwszy post więc witam wszystkich bardzo serdecznie. Dzisiaj stałem się posiadaczem zestawu Cyfrowego Polsatu i chciałbym się dowiedzieć, czy możliwe jest zamocowanie anteny w taki sposób:

Pozycja anteny (cyfrowy polsat)
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    Antena została zamocowana na rogu, nic jej nie przysłania. Mam jednak problem z siłą i jakością, obydwa paski stoją na 0%. Myślałem, że to konwerter, jednak po zmianie nadal to samo. Nawet po podłączeniu metrowym kablem dekodera z konwerterem nic się nie zmienia (a przecież moc powinna skoczyć). Awarię dekodera wykluczyłem bo po podłączeniu pod antenę cyfry wszystko było ok. Końcówki założone raczej prawidłowo. Proszę o pomoc.
  • Poziom 9  
    No ale przecież moc sygnału powinna być niezależnie od poprawności ustawienia anteny. Co innego jakość, tak?
  • Poziom 16  
    Moc sygnału również będzie ci pokazywać wtedy gdy ustawisz antenę na danego satelitę. To wskazanie nie bierze się z powietrza.
  • Poziom 19  
    Ossek napisał:
    No ale przecież moc sygnału powinna być niezależnie od poprawności ustawienia anteny. Co innego jakość, tak?

Nie prawda.
    Może być tak:
    - nie masz żadnego sygnału (ani mocy ani jakości).
    - masz słaby mocny sygnał ale jakość jest słaba,
    - masz słaby mocny sygnał i jakość jest duża.
    Szczerze mówiąc to moc i jakość sygnału zależy od wielu czynników.
    Np. Jeżeli zezujesz na Syriusa to sygnał jest słabszy niż w przypadku ustawienia głównego konwertera na tego satelitę.
    Jakość sygnału głownie zależy od dokładnego ustawienia anteny i skosu konwertera.
    Ponadto jeżeli używasz większej anteny to zarówno sygnał jak i jakość jest lepszy.
    A tak szczerze mówiąc to ja zawsze kieruję się wskazaniami miernika, gdyż co to znaczy silny lub słaby sygnał. Wymierne są tylko konkretne wskazania.
    Co do Twojego rysunku, Twoja antena powinna być zamontowana bardziej na lewo, gdyż nie jest możliwe odbieranie sygnału gdy antena jest skierowana (wycelowana) w ścianę.
  • Poziom 9  
    Antena jest zamontowana na skraju, nic jej nie przysłania. Dziękuję za pomoc, dzisiaj będę walczył dalej.
  • Poziom 19  
    Ossek
    W Twoim rys. jest błąd.
    Poprawiłem go, lecz nie mogę wrzucić tego rys. na forum, ani przesłać go na PM. Podaj mi na PM swój mail to Ci go wyślę.
    Niestety internet u mnie jest bardzo ograniczony ;(

Jeżeli staniesz twarzą w kierunku południowym i wyciągniesz przed siebie rękę to antena skierowana na HB jest lekko w lewo.

Przepraszam lekko w prawo, a nie w lewo jak napisalem.
  • Poziom 9  
    Rysunek ma charakter poglądowy i kąty mogą się trochę różnić od rzeczywistych. Jednak sprawa już jest nieaktualna, wszystko działa! Nie spodziewałem się, że tolerancja błędu jest tak mała. Dziękuję wszystkim za pomoc i pozdrawiam.