Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jak wzmocnic sygnal z gniazdka antenowego

dariooo43 30 Jan 2009 20:19 3434 5
    dariooo43
    Level 9  
    Witam i pozdrawiam wszystkich.-Jestem tu po raz pierwszy-mam taki problem i prosze o porade lub podpowiedz jak sie z tym moge uporac
    Sprawa dotyczy wzmocnienia sygnalu z gniazdka radiowego.Mieszkam w bloku ok 40 km w lini prostej od poznania/nadajnik radiowy/Sygnal radiowy i telewizyjny "ciagne" z kablowki.
    Co sie tyczy sygnalu tel. nie ma z nim zadnego problemu-obraz w tv ...super z kolei sygnal z dniazdka radioweg jest nie najlepszy-na wiekszosci stacji... slychac dosc znaczne szumy.

Moje pytanie brzmi-czy cokolowiek pomoze mi podlaczenie pomiedzy gniazdkiem a tunerem radiowym zasilacza antenowego?
    Probowalem cos zmienic podlaczajac sie do anteny radiowej dookolnej ,ktora chcialem zamontowac sobie na balkonie ale rowniez sygnal byl nie najlepszy.-Pewnie z powodu tego ze mieszkam na parterze--/tak sadze/
    Prosze o porade co zrobic aby odbior stacji radiowych byl u mnie w mieszkaniu na....."przyzwoitym poziomie.
    Czy warto podlaczac wzmacniacz antenowy?---dodam moze ze kwestia podlaczen antenowych przewodu koncentrycznego jest poprawna
    Prosze o sugestie i ew.porade-odpowiedz .

Zgodnie z punktem 15 regulaminu, proszę poprawić post.
    Użyj przycisku Jak wzmocnic sygnal z gniazdka antenowego przed wysłaniem postu. Nie kasować wpisu ! /c2h5oh/
    shadow0013
    Level 34  
    dariooo43 wrote:
    czy cokolowiek pomoze mi podlaczenie pomiedzy gniazdkiem a tunerem radiowym zasilacza antenowego?
    Podłączenie zasilacza nic Ci nie pomoże, a podłączenie wzmacniacza antenowego wzmocni sygnał z szumami. Zapytaj w najbliższym sklepiku z sprzętem RTV czy mają antenę do radia ze wzmacniaczem i czy jak nie będzie działać to możesz zwrócić. Zapytaj sąsiadów czy mają podobnej jakości sygnał do radia (może trzeba zgłosić do spółdzielni). Antena kierunkowa ze wzmacniaczem (dobrym - niskoszumnym) możliwie wysoko zabudowana napewno załatwi sprawę.
    SP5ANJ
    R.I.P. Meritorious for the elektroda.pl
    dariooo43 zgłoś słaby sygnał Radia w kablówce.

Oczywiście masz gniazdo z wyjściem na TV i wyjściem na R (radio). ???

Pozdrawiam.
    dariooo43
    Level 9  
    Napewno zglosze problem u dostawcy kablowki ale narazie probuje sam cos temu zaradzic tak-mam gniazdko na dwa wejscia jedno do tv drugie to radio.

Regulamin, punkt 6 i 15. Proszę poprawić.
    Ostrzegam, że inaczej temat trafi do kosza.
    Nie kasować wpisu! /c2h5oh/
    pipałosia
    Level 26  
    Co to za tuner znaczy przestrajany był? , może jakoś słabo przestrojony ?.Gdybyś się zastosował to tego napisał moderator to było by coś więcej wiadomo.
    dariooo43
    Level 9  
    Tunerem tym jest tuner kina domowego Denver drs1908-nie byl przestrajany-zestaw był kupiony u nas w Polsce.
    Zastanawiam sie może poprawi mi odbiór antena dipolowa zamontowana na balkonie.
    Prosze o jakies sugestie
    Czy pozostaje mi tylko interwencja u operatora kablówki?