Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

problem z kolejnym nowym dyskiem seagate

30 Sty 2009 21:11 1115 10
  • Poziom 19  
    Cześć

Mam nowy dysk tym razem segate ST3250410AS 250GB 7200.10.
    Nie instalowałem driverów do płyty tylko jadę na standardowych. Cały czas mam zamrożenia systemu (np. podczas kopiowania danych), a dane są uszkodzone. Komputer mi się na trwale zamraża i konieczny jest hard reset. Potem bardzo długo ładuje mi system. Zdarza się, że po restarcie zatrzymuje się w momencie kiedy zaczyna sprawdzać ten dysk i już nie ruszy.

Miałem zainstalowane wcześniej sterowniki do płyty i działo się dokładnie to samo tylko, że były większe transfery. Nie wiem co jest grane. Po odłączeniu dysku komputer chodzi dobrze. To już trzeci nowy dysk, który mi szwankuje. Wcześniej 1,5 roku chodził mi podobny dysk bez żadnych problemów dopuki nie padl. Od tamtego czasu non stop mam problemy. Wcześniej jechałem z WinXP Pro SP2. Teraz mam zainstalowany SP3.

Płyta ASRock K7NF2-RAID

Pomocy nie wiem co jest grane

Pozdrawiam
  • Poziom 14  
    Możliwe że płyta głowna jest uszkodzona, wiele o nich złego słyszałem, sam obecnie taką teraz posiadam bo chciałem sie przekonać co to jest warte i od początku są z nią problemy jak np ma widzieć pamięć 800MHz a jest tylko 667MHz i tego nawet w biosie nie idzie zmienić, a teraz padła mi karta dzwiękowa z płyty
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 19  
    Niedobrzy ludzie wywalili mi posty do kosza, a ja chcialem PO-MO-CY !

Dodano po 1 [minuty]:

Nie jest ciekawie. Pada mi dysk w laptopie z ważnymi danymi i chciałem przerzucić dane na piecyk. Okazuje się, że ten ostatni jeszcze bardziej szwankuje.

Dodano po 2 [minuty]:

@palo

byłem zadowolony z tej płyty chodziła ze dwa lata. Komputer prawie na okrągło chodził. Nie wiem co robić.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 39  
    Wszyscy czekamy na SMART dysku.
  • Poziom 19  
    To mówcie po ludzku od początku ! :D

Dodano po 6 [minuty]:

zanim podam SMART tego dysku to dam SMART dysku w laptopie WDC WD1600BEVS

Przy tym mi wyrzuca błąd Reallocated Sector Count
    Value 130
    Threshold 140
    Worst 130
    Warranty 1

Dodano po 27 [minuty]:

seagate przeszedl test SMART na SeaTools.

Zauważyłem, że zdaża sie blokowanie kompa po starcie zaraz przed wyswietleniem dysków (gdy jest podpiety ten dziad do SATA). Może nie łączyć jakaś taśma ?
  • R.I.P. Zasłużony dla elektroda
    jabu74 - ekspert, dość głupawych gierek!
    Albo w następnym poście znajdują się kompletne raporty SMART obu dysków, albo temat znajdzie się w dziale dla niego najodpowiedniejszym a kolega zostanie wyróżniony za zawracanie głowy nam wszystkim.
  • R.I.P. Zasłużony dla elektroda
    Zgodnie z obietnicą temat zamykam a kolega dostaje "wyróżnienie" za nisłychanie konstruktywne i poważne podejście do rozwiązywania własnego problemu.