Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kia Carnival 2.9 tdi ciężko odpala rano

cykoria1969 30 Jan 2009 21:59 10841 4
    cykoria1969
    Level 2  
    witam mam problem moja kia jak rano odpala to tak jak by mial zaraz silnik wyskoczyc jest jej ciezko odpalic czasami trzeba ze trzy razy odpalac bylem w warsztacie powiedzieli mi ze to swiece zarowe bylem w sklepie to nie moga znalezc takich swiec do tego silnka to jest silnik 2.9 tdi dohc z 2000 roku moze ktos by cos podpowiedzial czy to moze byc swieca gdzie ewentualnie mozna by bylo kupic czy to moze byc cos innego dodam ze to sie dzieje od niedawna po wymianie rozrzadu a i jak jest cieply silnik to odpala normalnie z gory dziekuje za odpowiedzi
    georgio70
    Level 12  
    wrócił bym do tego co robił rozrząd na sprawdzenie ustawienia rozrządu i kąta wtrysku, sprawdz świece i czy dochodzi napięcie na świece
    apcgassystem
    Level 15  
    Test przelewowy wtryskiwaczy po pierwsze.
    Jesli chcesz sie dowiedziec prawdy o tych silnikach zajrzyj TUTAJ. Troche dlugie, i nieco inne objawy, ale przyczyna prawdopodobnie ta sama.
    Pozdr.
    przemek1122
    Level 12  
    jeśli jest to silnik z układem wtryskowym crdi to skłaniałbym się do tego że co najmniej jeden wtryskiwacz jest uszkodzony co wykaże jak kolega apcgassystem
    podpowiada, a świecę żarową to on ma tylko jedną i znajduje się przed kolektorem wlotowym a właściwie na nim tuż za intercoolerem, takie prostokątne ustrojstwo w aluminiowej obudowie z dwoma średniej grubości kablami,
    arkadius168
    Level 1  
    witam miałem ten sam problem rozmawiałem z mechanikiem który wie coś o samochodach ten model kii niema świec żarowych dlatego nie ma ich w katalogach ma natomiast spirale w kolektorze ssącym i podgrzewanie następuje gorącym powietrzem jezeli samochód odpali rano to przez cały dzień nie ma problemu a paliwo nie jest wtryskiwane do komory tylko bezpośrednio na tłok pozdrawiam ps. w kii najważniejszy jest akumulator szczegulnie rano potrzebuje mocnego kopa a jeszczejedna przyczyna to poprostu słaba kompresja.