Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

wyświetlacz od radia samochodowego

31 Sty 2009 00:27 1847 4
  • Poziom 12  
    No więc rozebrałem stare radio samochodowe, znajdował się w nim taki wyświetlacz(na zdjęciu).
    Wiem o nim tylko tyle, że z tyłu jest oznaczenie CS882.Jest on podłączony 6 taśmami po 5 kabli, zastanawiam się czy nie dałoby rady podłączyć go pod komputer, żeby pokazywał temp. procka albo zrobić z niego mały zegarek na biurko.Jeśli miałby ktoś jakiś schemacik czy coś to proszę o pomoc.Z góry dziękuje.Pzdr.

PS:Nie wiem czy temat w dobrym miejscu, jeśli nie to proszę o przeniesienie tematu.
  • Pomocny post
    Poziom 14  
    A czy jest jakiś procesorek na tym wyświetlaczu? Bo jeśli nie ma, to byś musiał wziąć jakiś mikrokontroler, i samemu zaprogramować, podłączyć max232 i do portu kompa. A jeśli jest jakiś procek, a nie możesz go użyć, bo nie wiesz/wiadomo jak, to możesz zrobić tak jak by go nie było, tylko że jakoś by się go trzeba byłoby by pozbyć.

P.S. policz ile jest na wyświetlaczu różnych obiektów które mogą zostać wyświetlone (każda osobna część) i porównaj z liczbą kabelków.
  • Poziom 12  
    Nie wiem dokładnie, nie umiem określić ile różnych danych on wyświetla, ponieważ radio nie działa(praktycznie tylko wyświetlacz chodzi).
    Procesor to
    DAEWOO
    DMC4001-001
    9714D BY
  • Poziom 14  
    Nom nie zbyt widze kontrolowanie owego procesorka, ale jesli na wyswietlaczu jet procesorek, to dlaczego tyle kabli od niego wychodzi?
    Gdy przechylisz wyświetlacz pod pewnym kątem pod światło, to wszystkie możliwe do wyświetlenia miejsca inaczej załamują światło, tak możesz policz je.
    A czy nie łatwiej byłoby wziąć nokie 3310 i z nie jwyjąć lcd? te nokie mają łatwe do sterowania elcedeki.
  • Poziom 12  
    Naliczyłem się około 27 elementów. Tak pytam czy nie dałoby rady wykorzystać wyświetlacza, ale skoro ma to być zbyt skomplikowane to chyba dam sobie spokój. Dzięki za odp. koledzy.