Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Electro Voice QRx - szukam informacji.

31 Sty 2009 00:40 2150 6
  • Poziom 9  
    Witam. Czy miał ktoś kiedyś do czynienia z system EV Qrx ceny w zagranicznych sklepach wyglądają zachęcająco. Szczególnie interesuję mnie sub Qrx218s

Link

Zamontowany głośnik to EVX180B czyli taki sam jak np w dynacordzie cobra czy line arrayach Ev czyli systemach o wiele droższych. Kolumny tez na 3" driverach wiec na pewno trochę to gra. Czy myslicie ze system ten może być lepszy od JBL SRX??

Link
  • Pomocny post
    Poziom 35  
    Miałem styczność z QRx 115. Jedne z lepszych kolumn jakie słyszałem, do tego nawet niezły bas (po lekkiej korekcji) - na mniejszych imprezach mogą zagrać bez suba. Do tego można położyć je jako monitor na scenie.

--
    pozdrawiam
    Hefi
  • Pomocny post
    Poziom 15  
    mam qrx cały system
    moje poszukiwania soundu skończyły sie właśnie na tych kolumnach
    rozważałem też jbl srx pojechałem do POLSOUND postawiłem srx712 /715
    przy qrx112 i wybór był oczywisty
    miałem płytę testową przy muzie mechanicznej nie było słychać różnicy bynajmniej sytuacja się zmieniła jak odpaliłem vocal,inst.smyczkowe itp.
    polecam systemy ev nawet te z serii sx i zx którą też mam nie ma półśrodków wszystko brzmi zawodowo.
  • Poziom 35  
    Jako alternatywę mogę jeszcze polecić EAWa (serie FR i LA) albo Turbosound (wcale nie muszą być niebieskie!).

--
    pozdrawiam
    Hefi
  • Poziom 15  
    jezeli chodzi o serie fr EAW są dziwne myki z przetwornikami
    kolega oprócz EV ma właśnie jako top EAW nie pamiętam symbolu jest to 15"+1" driver
    jak odsłuchiwaliśmy ją i porównywaliśmy z EV coś bylo nie tak z vocalem jakiś nie czytelny i nie klarowny po rozebraniu okazuje się że na driverze siedzi BEYMA tylko ta z najniższej półki z napisem EAW .Umówiłem się z Michałem Szewczykiem z Elestry że przyjedziemy i coś podbierzemy albo ze zwrotką się pobawimy.
    Na dzień dobry od razu założył cp380 i różnica bardzo duża .Kolumny zagrały jako same już na paru imprezach i kolega stwierdził że w końcu słychać wszystko bardzo bobrze.

A teraz ciekawostka.

Mieliśmy kilka chwil na to żeby porównać nasz sprzęt z Elestrą i ot co .
    Do testów ze strony Elestry 1"+12" na CP380
    Od nas QRX 112/75 i EAW 1"+15"
    Jakie zdziwienie z naszej strony wymalowało się na gębach jak po pomiarach wyszło że Elestra jest prawie liniowa a u nas dziura ok 2/3 db w okolicy 1-2Hz.To samo było kiedyś jak zawiozłem LDM PDP612 do Jasińskiego.
    I co wychodzi na to że polscy producenci nie biorą pod uwagę własnych odczuć w odsłuchu tylko kurczowo próbują na siłę trzymać jakiś wykresów bo to dobrze wygląda,ale niestety te kolumny skrzeczą środkiem i tyle co mam do powiedzenia .
    alleluja !
  • Poziom 35  
    To mnie zaskoczyłeś z tą beymą - w tych EAWach, które chwalę siedzą divery 1,5" RCF (EAW LA460) i PD C2 (EAW LA212). PD brzmi bardzo dobrze, ciągnie równo do 18kHz, bez skrzeczenia, o które przy 2" driverze dosyć łatwo. LA460 jak dla mnie brzmią minimalnie gorzej niż LA212, ale są głośniejsze, bardziej kierunkowe i mają bas (LA212 ma go bardzo mało).
    Co do LA460 - te kolumny mają tubowe środki, przed ich zakupem słuchałem dla porównania Mackie z tubowymi środkami (SA1232z) i przyznam, że już mieliśmy zrezygnować z EAWów (trzeba było jechać 300km rzeby posłuchać, a po odsłuchu Mackie wystraszyliśmy się wszystkiego co tubowe). Odsłuch EAW przywrócił u mnie jednak wiarę w tuby :)

Cytat:
    I co wychodzi na to że polscy producenci nie biorą pod uwagę własnych odczuć w odsłuchu tylko kurczowo próbują na siłę trzymać jakiś wykresów bo to dobrze wygląda,ale niestety te kolumny skrzeczą

To chyba prawda - dwa razy byłem zachwycony brzmieniem polskich kolumn i w obu przypadkach okazywało się, że były robione na słuch, dopracowywane nieraz miesiącami... Jak sam budowałem kolumny na głupim GD 30/50 i GDWT, dobranie zwrotnicy zajęło ponad miesiąc, żeby dobrze brzmiały.

--
    pozdrawiam
    Hefi
  • Poziom 15  
    odnośnie eaw jak pojadę do kumpla w poniedziałek to podam jaki to dokładny model ale na 99% to seria FR

Dodano po 2 [minuty]:

FR159z TO CHYBA TEN MODEL