Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z butlą - napełnia się do oporu! ;/

31 Sty 2009 12:59 2854 6
  • Poziom 10  
    Witam!
    Mam problem, tankowałem gaz w swojej rolce (dopiero 2 tankownie od momentu kupna) i po raz kolejny weszło do zbiornika 40,5 litra.
    Dodam, że butle mam w kole pojemność 41 litrów, stopień napełnienia 80% czyli około 33 litry.
    Początkowo myślałem, że trefny gaz lub oszukali mnie na stacji. Drugie tankowanie zrobiłem na markowej stacji i to samo... ;/ co może być przyczyną tego zjawiska ? jakie niesie to zagrożenia ? co pasowały by naprawić, aby wróciło to do normy.. i jakie to niesie za sobą koszty.

Czekam na odpowiedzi, porady.. pozdrawiam
  • Poziom 10  
    kolego całkiem możliwe że montażyści wymontowali z butli tak zwana poduszkę powietrzna lub masz większa butle niż 41l
    Moderowany przez robokop:

Proszę zastanowić się na przyszłość co kolega pisze. Regulamin pkt. 8.1, 8.2 oraz 12 - ostrzeżenie- notoryczne nie stosowanie się do zasad pisowni.

• Poziom 10  
    pawelaspl napisał:
    kolego całkiem możliwe że montażyści wymontowali z butli tak zwana poduszkę powietrzna lub masz większa butle niż 41l

kolego właśnie byłem w samochodzie i na butli jest napisane: pojemność 41,5 l, stopień napełnienia 80* - 33,2 l.

i co teraz ?
    co to jest ta poduszka powietrzna ? i czym skutkuje jej brak ??
  • Moderator Samochody
    Poduszka powietrzna, jak sama nazwa wskazuje, jest poduszką powietrzną, czyli wolną przestrzenią sprężonego powietrza zajmującą różnicę objętości pomiędzy ilością znajdującego się w zbiorniku płynnego gazu (czyli sprężonego LPG) a nominalną pojemnością ( tzw. wodną) zbiornika. W/w poduszka powietrzna działa z jednej strony jak sprężyną, stabilizująca objętość i ciśnienie rozprężającego się LPG, a jednocześnie jako zabezpieczenie przed nadmiernym wzrostem ciśnienia w zbiorniku na skutek czynników termicznych ( skroplony LPG jest mało ściśliwy).
    Reasumując, najprawdopodobniej masz uszkodzony pływak wielozaworu, zamykający dopływ gazu po osiągnięciu 80% napełnienia, co powoduje tankowanie zbiornika do jego pełnej pojemności wodnej, co jest niebezpieczne i niezdrowe dla reszty instalacji. Samodzielnego grzebania nie polecam, raz ze względu na brak narzędzi do poprawnego ustawienia w/w "automatyki", a dwa na możliwość rozszczelnienia układu, co jest niebezpieczne.
  • Poziom 38  
    Uzupełnienie. Na początku nad ciekłym gazem jest poduszka powietrzna, ale z czasem powietrze zastępuje gaz, przeważnie propan.
  • Poziom 20  
    gimak napisał:
    Uzupełnienie. Na początku nad ciekłym gazem jest poduszka powietrzna, ale z czasem powietrze zastępuje gaz, przeważnie propan.

kurcze, gdzie to powietrze zastępuje gaz, chętnie była załadował do swojego, może będzie ekonomiczniej

Wszystko konkretnego co by można było napisać w tym temacie zrobił to już
    robokop

a więc można zamknąć dla zaoszczędzenia fantastycznych filozofii
  • Poziom 38  
    xwaldek1, to jest fizyka, a nie fantastyczna filozofia.