Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jak się dostać do Accessa ( EW 7206Apg )

geniusm 31 Jan 2009 13:21 2546 4
    geniusm
    Level 26  
    Witam,

Standardowo ma SSID: default i IP: 192.168.2.1.
    Tymczasem ten ma SSID: WLAN, IP nieznane.
    Reset nie pomaga, cały czas ten sam WLAN.
    Czy ktoś ma jakiś pomysł jak go zresetować?
    Ew. czy ktoś wgrywał do niego ( i mu podobnych Minitar, Tonze, Planet 4033 ) jakiś soft na którym standardowe SSID byłoby WLAN?

pozdr,
    szejk
    mbo
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Tutaj jest instrukcja.

Znajdziesz tam procedurę użycia przycisku reset.
    geniusm
    Level 26  
    Wiem jak się używa resetu. Na tych accessach zęby zjadłem i wiem o nich wiele ale takiego przypadku nie miałem.
    idepopizze
    Level 33  
    Cześć

Ups, własnie popatrzyłem na nik hehehe

Jeżeli masz problem zeby w niego wejsc to spróbuj dostać sie do niego bezprzewodowo. Ja kiedyś tak przekombinowałem mojego i nic nie pomagało. Standardowy adres nie chciał wejść przez kabelek. Przez WiFi sie podłączył z bardzo dziwnym adresem, ale tamtendy dało sie wejsc.
    idepopizze
    Level 33  
    No i mój Edimax się nadziałał. Mam taki sam problem. AP jest głuchy - tzn, diody świecą i urządzenie daje oznaki życia, ale nie robi już tego co powinno i nie da się do niego zalogować normalnie. Bezprzewodowo tym razem też mi się nie udało zalogować. IP jakie przydziela automatycznie to 169.254.182.115. Resety nie pomogły ...

Widzę ze zainteresowanie moim problemem jest niewielkie wiec musiałem poradzić sobie sam. Sądzę że AP przestał pracować dlatego że się przegrzał. Po tym jak sobie trochę ostygł dało się zalogować. Problem z brakiem wejścia do AP wiązał się z zainstalowanym w nim softem Planety.
    :arrow: geniusm
    Może w tamtym Twoim AP też był soft Planety więc przy ustwionym 192.168.2.1 nie uda się zalogować

Żeby nie zapomnieć a może komuś się to przyda napiszę co zrobić żeby się do niego dostać

Po twardym resecie AP:

Ustaw adres komputera
    Adres IP: 192.168.0.10
    Maska podsieci: 255.255.255.0

W opcjach przeglądarki wyłacz obsługe serwera Proxy

Wklep w przeglądarce adres:
    http://192.168.0.1