Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przedłużenie kabla USB od klawiatury

31 Sty 2009 15:59 6121 13
  • Poziom 16  
    Witam

Nadeszła mi pilna potrzeba przedłużenia kabla z klawiatury na USB . Nie posiadam na stanie żadnego przedłużacza USB itp , czy mogę po prostu rozciąć oryginalny kabel i wstawić odpowiedni dodatkowy odcinek i połączyć . Do dyspozycji posiadam przewód domofonowy 8 żył :) . Pytam ponieważ nie chciał bym skopcić gniazd USB a już na pewno nie płyty głównej .
  • Poziom 22  
    Możesz przedłużyć do 2/3M ,ale kabel musi być ekranowany przede wszystkim nie 8 żył ,a 4.Czyli +\- i RX i TX.Więc użyj jakiegos starego kabla USB.
  • Poziom 30  
    Przeciez moze polaczyc tylko 4 zyly w kablu osmiozylowym i spokojnie uzywac lub wykorzystac pary po 2 kable, ekranowany kabel by byl wskazany ale nie jest konieczny w tym wypadku. Rob wszystko uwaznie, uwazaj zeby nie doszlo do zwarc, 5 razy sprawdz miernikiem lub innym testerem czy nie ma zwarc i dopiero podlaczaj. Kabel do domofonu to podejzewam drut nie linka wiec ogranicz zginianie kabla zeby nie doszlo po jakims czasie do pekniec i zwarc wewnatrz. Jako rozwiazanie krotkotrwale sie sprawdzi. Potem zaopatrz sie w odpowiedni przedluzacz.
  • Spec od komputerów
    Oczywiscie moze tez nie dzialac, poniewaz
    1) kabel bedzie za dlugi po przedluzeniu niz pozwala standard
    2) łatany kabel nie bedzie odpowiedni do USB.

inspector_electro - w usb nie ma RX i TX.
  • Poziom 30  
    Mysle ze na 2 - 3 m bedzie dzialal zwlaszcza przy klawiaturze, ale bez szalenstw - nalezy zakupic konkretny kabelek do przedluzenia, a to wykorzystac tylko chwilowo.
  • Poziom 25  
    Witam. Maksymalna długość kabla USB to 5 metrów, pod warunkiem, że jest to jednolity kabel - to znaczy, nie jest łączony poprzez skręcanie, czy złącza typu gniazdo/wtyczka. Na złączach tego typu powstają straty. Ale jeśli kolega użyje kabla telefonicznego o przekroju żył mniej więcej zgodnym z przekrojem żył kabla USB i przedłużka ta nie będzie dłuższa niż te wspomniane 2-3 metry to powinno działać. pozdrawiam
  • Poziom 26  
    Ja nie wiem, dlaczego każdy pisze, że kabel może mieć 5m, 3m max. Ja mam u siebie akurat 7m (2x3+1m) i podłączone pod to urządzenie wielofunkcyjne. Jakoś nie mam problemów. No i nie łączyłem nic kablem domofonowym tylko zaopatrzyłem się w normalny przedłużacz usb :]
  • Poziom 30  
    Bo Twoje urzadzenie wielofunkcyjne posiada wlasne zasilanie a klawiatura pobiera napiecie zasilania z portu USB, przy zbyt duzej odleglosci i cienkich kablach spadek napiecia na koncu (w klawiaturze, pendrive itp) uniemozliwi poprawna prace urzadzenia. Sam mam podlaczona drukarke jednolitym kablem o dlugosci 10m i dziala ok, ale jak pisalem ma wlasne zasilanie.
  • Poziom 22  
    Platon sorka za rx tx, ale to jest wypowiedz potoczna z mojej strony.
    Powiem tak: mialem kamerke na USB i przedłużyłem sobie kabel (kabelkiem sieciowym).Niestety kamerka świrowała ,a po przedłużeniu tą samą długością kablem ekranowanym przestała się wieszać.
  • Poziom 12  
    witam a czy w adapterze we-fi możne być kabel dłuższy niż niż 10 m??
  • Poziom 26  
    Ethernet? 100m. A jeżeli chodzi ci o USB to wszystko zależy od tego czy ten adapter ma własne zasilanie. Bo jak nie ma to raczej nie będzie poprawnie działać.

• Poziom 14  
    Dokładnie, jak koledzy wyżej, jeśli dłuższy kabelek nie będzie działał, to pozostanie wyłacznie zakup przedłużacza z aktywnym zasilaniem (proponowałbym nie kupowac "chińszczyzny" bo warto dołożyć parę złotych i miec markowy przedłużacz, który napewno nie zawiedzie. Wiem z doświadczenia.
  • Poziom 10  
    prpopnuje zakupienie (2-4zł) przedłuzacza USB bez zasilania, sam mam podobny okolo (1,5m) wszystko działa a mam pod niego podłączonego GAMEPADA.