Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaką antene...?? Pomóżcie.....

08 Kwi 2004 10:24 2453 6
  • Poziom 2  
    Kupiłem tuner Tv do komputera i okzało się ze zwykła antena szerokopasmowa bez wzmacniacza jest zasłaba jak poprawić odbiór czy może jest jakas niezawodna antena która będzie w stanie dobrze odbierac TVN i POLSAT bo na tych kanałach mi zależy najbardziej wspomnę jeszcze że mieszkam we Wrocławiu..i to nie na obrzeżach bardzo prosze o pomoc ewentualnie linki z tymi antenami któe sobie poradzą....z góry wielie dzięki.....Chętnie posłuchał bym opini innego użytkownik akarty Tv do komputera....
  • Specjalista elektryk
    witaj
    przede wszystkim tak: wstaw sobie wzmacniacz(10zł) do tej szerokopasmówki, podłacz zasilacz (12zł) - albo kup całą nową antenę za 35zł, podłącz ją do zwykłego telewizora i ustaw na nadjanik i zobacz jaki jest odbiór. jesli wszystko będzie ok to podłącz do karty telewizyjnej
    kilka linków:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/sutra515105.html&highlight=#515105
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/sutra472788.html&highlight=#472788
  • Poziom 2  
    Kupiłem antene pokojową ze wzmacniaczem 36 dB jednak po podłaczeiu okzało sie ze obraz jest bardzo słaby mało tego antena kosztowała 90 zł postanowiełm wiec pojechac i wymienić ją na zwykłą szerokopasmówke z symetryzatorem badmora za 2.50 zł do tego wzmacniacz liniowy badmora ze wzmocnieniem 21 dB jak na razie testowałem ją stojąc w pokoju i na zwyklym Tv obraz jest niezły nawet tvn tylko gdy Tvn odbiera poprawnie wtedy inne kiepsko. Mam jescze jedną antene szerokopasmową ta co miałem wcześniej i chyba będę musiał podłaczyć ja do jakiegoś symetryzatora żeby na jednej obieralo mi większosc kanałów a na drugiej tylko Tvn .Kolejnym problemem jest to ze kabel który prowadzi sygnał z anteny do mojego pokoju ma ok. 20 metrów jeszcze będe próbował ale osiagnięcie pożądanego efektu graniczy z cudem cały ten zestaw kosztowal mnie 70 zł a jakiś zniewalajacych efektów tej kasy niema..dzięki za wszelkie rady i jeśli jescze ktoś moze coś doradzić to bardzo prosze....
  • Specjalista elektryk
    Witaj
    to więc tak:
    najlepiej jakbyś dokupił antenę kierunkową ze wzmacniaczem selektywnym na TVN do tego szerokopasmówkę ta którą masz, tylko wstaw do niej wzm antenowy
    antenę kierinkową ustaw na kierunek tvn a siatke na pozostałe programy, zsumujesz sygnały zwykłym rozgałęźnikiem
    całość podłączysz do wzmacniacza (jeżeli sygnał będzie zbyt słaby) i puścisz do pokoiku - to tak w skrócie
    aaa piszesz, że masz jeszcze jedną szerokopasmową - mógłbyś do niej spróbowac włozyć płytkę wzm. na kanał który nadaje TVN i zsumować obydwie siatki - ale może to być b. trudne - najpewniejsza będzie antena kierunkowa
    jak masz pytania to śmiało
    Wesołych Świąt
    narka
  • Poziom 15  
    Cześć ja takż emieszkam we wrocławiu i ci powiem co musisz zrobić: szkoda tylko ze nie napisąłes na jakiej dzielnicy mieskasz lub pobliskiej ulicy bo to ważne.ale skoro nie mam takich danych to ci inaczej pomogę wiec: TVP 1,TVP2,TVP3 i POLSAT nadają ze Ślęży,natomiast TVN nadaje z Żórawiny i ma małą moc niestety i w niektóych miejscach wrocławia jest ciężko go wogóle złapac bo jak był na Poltegorze to było ok ale po przeniesieniu na Ż órawinę jest kicha. TV4(TEDE) NADAJE Z POLTEGORU reasumując potrzeba by ci było aż 3 anteny aby to złapać wszystko.długośc kabla ok 20 m to nie bedą duże straty ale pod warunkiem ze kupisz kabel do anten satelitarnych z podwójnym ekranem tzn.oplot + folia aluminiowa.najlepiej na giełdzie elektronicznej na ul robotniczej jest co niedziele.koszt kabla jest niewielki bo 80gr za metr.do tego potrzebna ci zwrotnica antenowa która ci zsumuje wszystkie sygnały na jeden kabel.Polecam sklep na ul Kazimierza Wielkiego 29a firma POLKAT na 1 piętrze maja tam dużo anten i jest tam pani która dobrze sie zna na tej technice tam wszystko mozesz kupić anteny ,kabel zwrotnice wzmacniacze itp.tvn i polsat to są 2 rózne nadajniki toteż dlatego bedizesz jeden z kanałów żel odbierał bo ida z innych kierunków. to by było na tyle .ale jezeli mieszkasz na śrudmieściu to moeżesz zawsze skorzystać z TVK VECTRA bo ma ta telewizja pakiet 8 kanałów i w nim znajdują sie kanały które ciebei interesują .koszt podłaczenia kabłówki to 1zł przy pakiecie małym czyli 6,50 za miesiąc .zastanów sie nad tym rozwiązaniem i jak coś to jedż na ul .HALLERA 130 tam jest jej siedziba.pozdrawaim cbshogun wrocław
  • Poziom 2  
    Cześć na wstępie chciałbym podziękować za wszystkie rady .... :D Ostatecznie wiedząc o firmie znajdującej sie na Kazimierza Wlk. dużo wcześniej udałem sie tam i kupiłem antene szerokopasmową i wzmacniacz 30 dB.Antene ustawiłem optymalnie i jakośc obrazu TVN i TEDE jest znośna może kóregoś dnia pokuszę sie o wstawienie dwóch anten kierunkowych i zwrotnicy ale to może kiedyś...Póki co wszytkim mającym karty Tv zalecam kupowanie kart nieco droższych gdyż mają lepsze głowice nieodzownym elementem bedzie wzmacniacz bez niego nic nie wskóracie najlepiej dać go w miejscu w którym rozdzielacie sygnał czyli tuz za rozdzielaczem na kablu który biegnie do waszego tunera Tv..No i na koniec taka mała konkluzja lepszy jednak zwykły Tv...Pozdrawiam...;)
  • Poziom 18  
    Ja tez imalem problem z odbieraniem niektorych stacji (tvn, polsat, 1tvp, 2tvp) na tunerze tv (bt878) choc telewizor odbieral doskonale.

Pomoglo dobre uziemienie kompiutera, i zauwazylem tez ze wszelkie sprzety w okolo (drukarka, wieza, tv) Powoduja zaklocenia w pracy tunera.