Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Programowanie liczników VW

boneksl 31 Sty 2009 18:04 3837 11
  • #1 31 Sty 2009 18:04
    boneksl
    Poziom 18  

Witajcie!

Mam takie pytanie.Czy istnieje sposób aby np vagiem tacho programować liczniki bez podłączania go do samochodu?

chodzi mi o to czy można przylutować się do licznika,puścić napięcie na kostce i sczytać jego zawartość?

Pzdr

0 11
  • #3 31 Sty 2009 18:28
    boneksl
    Poziom 18  

Wyczytałem na forum,że np w przypadku golfa III można podpiąć się pod 4 piny w liczniku (przypuszczam że RX TX GND Zasilanie)

jak sprawa wygląda w przypadku golfa IV lub passata b5?

0
  • #4 31 Sty 2009 20:25
    Hawerek
    Poziom 10  

W passacie będzie tak:
    kostka niebieska - pin 1- plus; pin 9 - masa; pin 25 - diagnoza K.

W golfie nie jestem na 100% pewny ale chyba jest tak samo.

0
  • #5 31 Sty 2009 20:42
    darek2505
    Poziom 20  

Hawerek napisał:
    W passacie będzie tak:
    kostka niebieska - pin 1- plus; pin 9 - masa; pin 25 - diagnoza K.

W golfie nie jestem na 100% pewny ale chyba jest tak samo.

Może bardziej dokładnie
    1 +12V
    23 +12V
    24 GND
    25 Linia K
    Z nie wszytkich liczników idzie odczytać zawartoś eeprom.Trzeba zwrócić uwagę że nowsze auta idą w szynie Can i potrzebny jest specjalny Interface,nie mówiąc o zapisie crypto.Pzdr

0
  • #6 01 Lut 2009 12:13
    viptradeac
    Poziom 19  

Ale ja uważam sprawę za bezsensowna skoro masz szefę na stole to po co sie męczyć z kablami skoro można bezpośrednio odczytać pamięć wylutowujac ja. Plusy tego są takie ze na 100% nie uwalisz licznika jeżeli zachowasz wszelkie zasady ostrożności zrobisz kopie itp a po 2 masz wsad który kiedyś ci się może przydać.

Dodano po 1 [minuty]:

Wykluczam opcje leniwości ze sie komuś nie che zegarów rozbierać to zmiana km przez złącze jest jak najbardziej usprawiedliwiona.

0
  • #7 02 Lut 2009 10:00
    darek2505
    Poziom 20  

viptradeac napisał:
    Ale ja uważam sprawę za bezsensowna skoro masz szefę na stole to po co sie męczyć z kablami skoro można bezpośrednio odczytać pamięć wylutowujac ja. Plusy tego są takie ze na 100% nie uwalisz licznika jeżeli zachowasz wszelkie zasady ostrożności zrobisz kopie itp a po 2 masz wsad który kiedyś ci się może przydać.

Dodano po 1 [minuty]:

Wykluczam opcje leniwości ze sie komuś nie che zegarów rozbierać to zmiana km przez złącze jest jak najbardziej usprawiedliwiona.

100%pewności nigdy nie ma,a jak zamiast pamiątki będzie procek?

0
  • #8 03 Lut 2009 00:38
    yaaro
    Poziom 33  

darek2505 napisał:
    viptradeac napisał:

Dodano po 1 [minuty]:

100%pewności nigdy nie ma,a jak zamiast pamiątki będzie procek?

To podepniesz odpowiedni programator :)

0
  • #9 03 Lut 2009 23:24
    boneksl
    Poziom 18  

Panowie czy willem 4.0 styknie do odczytu takowej pamięci?

0
  • #10 03 Lut 2009 23:28
    viptradeac
    Poziom 19  

Kolego nawet jak masz procka motke czy necka to podpinasz sie pod pola lub podnosisz w powietrze co trzeba i tez działa. Ja może jestem staroświecki ale wole wszystko robić na piechotę jakoś sie pewniej czuje ze sie nic nie uwali. A po 2 zawsze mogę powiedzieć ze ciężko sie napracowałem żeby zarobić pieniążki które biorę a nie w minute po złączu. Po 3 nie wychodzę z wprawy w lutowaniu i po mnie jak ktoś coś rozbierze to nie widać ze "NASI TU BYLI " :)

Dodano po 48 [sekundy]:

Kolego zalezy co jest w liczniku jaka pamiec

Dodano po 3 [minuty]:

W golfach III

93c46 i 93c56
    Willem da rade nawet zwykły pony natomiast problem jak trafisz na 93s56 lub 93s46 Willem ma chyba z tymi pamiątkami problemy. Poczytasz datasheeta to tez zaprogramujesz. Polecam Xproga nie dosc ze zrobi ci 93s56 i 93s46 to jeszcze parę motek zrobi i jak na początek to dobry programator za rozsądne pieniążki.

0
  • #11 04 Lut 2009 21:26
    Michal2002
    Poziom 21  

Moze to nie na temat, ale osobiscie uwazam ,ze cofanie licznikow znaczy "programowanie" jest gleboko nieuczciwe.

Bez urazy, Pozdr

0
  • #12 04 Lut 2009 22:29
    emeryt2
    Poziom 42  

I to byłoby na tyle. Istnieje jakiś regulamin na tym forum.

0