Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Lodówka indesit r29 chłodziarka nie chłodzi

mlodyrk 31 Jan 2009 20:24 2932 3
 • #1
  mlodyrk
  Level 12  
  Witam,
  mam problem z w/w lodówka posiada ok 8 lat. zamrażalnik chłodzi bardzo dobrze problem jest z chłodziarką , górna częsć jes zaszroniona a na dole co jakiś czas jest duża ilość wody , niewiadomo dlaczego

  Proszę o podpowiedź czego szukać ....
 • Helpful post
  #2
  jmk
  Level 28  
  Wygląda że jedyny problem z nią to woda pod pojemnikami w chłodziarce.
  Napisano co należy zrobić w instrukcji do tego sprzętu albo masz zbyt krótki wycior w dziurce w rynience na tylnej ścianie w chodziarce i stoi w tej ryniennce woda- weź cienki, elastyczny przewód i przepchnij ostrożenie ten otwór do jego wylotu - znajdziesz go z tyłu tej chł- zamr.- po przepchaniu przemyj tę rurke niewielką ilością wody - tak dla sprawdzenia jej drożności- i pamiętaj że należy to robić co jakiś czas nie czekając na wezwanie- czyli wodę pod szufladami.
 • #3
  bibek10
  Level 14  
  Zatkane odprowadzenie wody z rynienki. Spróbuj przepchać jakimś dłuższym drutem i przelać delikatnie woda, woda powinna spłynąć do pojemnika umieszczonego na sprężarce, Jeżeli nie pomoże odkręć z jednej strony skraplacz odegnij delikatnie pod spodem będzie wąż odprowadzający wodę zdejmij go porządnie wyczyść i załóż z powrotem i będzie po problemie.
 • #4
  multiiserwis
  Level 12  
  Zamiast drutu lepiej użyć wężyka dopasowanego do otworu odpływu. Nabrać wody w usta, docisnąć wężyk do otaoru i mocno wtłoczyć wodę z ust. Drut może uszkodzić odpływ i wtedy pianka zacznie namakać wodą.