Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

W910i - po rozładowaniu baterii - telefon nie włącza się

jackpop 31 Sty 2009 20:56 9502 21
  • #1 31 Sty 2009 20:56
    jackpop
    Poziom 15  

Jak w temacie. Znajoma wyeksplorowała baterię do ostatniego kulomba i po podłączeniu do ładowania telefon nie wstaje. Jedyne co to pojawia się napis SonyE i na tym koniec. Nie mam innej kompatybilnej baterii, żeby to sprawdzić. Poza tym telefon zachowywał się sprawnie. Bateria choć często wykorzystywana do końca - nie trzymała jakoś specjalnie krótko. Jednorazowy wypadek.

Czytając posty o innych modelach często widzę "wymiana softu". Czy w tym przypadku byłoby podobnie? Telefon był kupiony w Anglii, oznakowany jest jako Orange (jeżeli to pomoże z identyfikacją softu).

Czy jest jakaś inna metoda odpalenia komórki? Czy jestem w stanie zdiagnozować sprzęt jak jestem w posiadaniu tylko kabla na usb do mojego modelu (K510i), niestety nie mam tego telefonu teraz przy sobie więc i jak sprawdzić.

Chętnie udzielę innych informacji.

-1 21
  • #2 01 Lut 2009 14:50
    _Glowart_
    Poziom 25  

Spróbuj podłączyć ten telefon do ładowarki na dłużej. Nawet jak tego nie pokazuje powinien lądować baterie i po pewnym czasie (o ile bateria nie jest padnięta) da się włączyć.

0
  • #3 03 Lut 2009 22:01
    jackpop
    Poziom 15  

Niestety nic to nie pomaga. Telefon najpierw mozolne się uruchamia, pokazuje po dłuższej chwili logo a potem czarny ekran (nie mylić z wyłączonym - świeci na czarno).

Poza tym powyżej "oczka" aparatu cały czas pali się czerwona dioda.

0
  • #4 04 Lut 2009 16:21
    gracjan55
    Poziom 36  

zaktualizuj soft, może to ci pomoże

1
  • #5 06 Lut 2009 15:32
    jackpop
    Poziom 15  

gracjan55 napisał:
    zaktualizuj soft, może to ci pomoże

Kusi mnie ten artykuł http://peb.pl/komorki/422205-zmiana-softu-w-se-w910i.html

1. Czy to wszystko zrobię zwykłym kabelkiem USB?
    2. Czy faktycznie tracę gwarancję? Czy jest jakaś mniej inwazyjna metoda (tzn bez utraty gwarancji)?

0
  • #6 06 Lut 2009 15:45
    Adrian4477
    Poziom 31  

1. Tak
    2. Prz każdej ingerencji w soft tracisz, chyba że to aktualizacja SEUSem (sony ericsson update service)

0
  • #7 06 Lut 2009 15:48
    nutergsm
    Moderator - GSM

jak zaktualizujesz samym susem bez podmiany cda to gwarancji nie tracisz.

0
  • #8 06 Lut 2009 15:50
    ZOoRK
    Poziom 28  

Kolego jak nie wiesz jaki jest CID w telefonie to nawet lepiej nie dotykaj bo spieprzysz tak, że zamiasta zapłacić 30-50 zł zapłacisz 100zł. Wnioskuję po opisanym przez Ciebie zachowaniu telefonu, że uszkodzone jest oprogramowanie na 90%, więc daruj sobie zabawy w Macgyvera i daj lepiej do serwisu.

0
  • #9 06 Lut 2009 19:03
    gracjan55
    Poziom 36  

a w platformie a2 wszystkie mają cid 52 i program również nia patrzy jaki mają certyfikat, ja bym wolał mieć 30zł na coś innego, a setool robi to za free

0
  • #11 13 Lut 2009 06:40
    jackpop
    Poziom 15  

Witam. Pobawiłem się telefonem parę chwil za pomocą PC Suite i działa to tak, że jako pamięć flash działa ale do programu w trybie telefon dojść się nie da.

A konkretnie Windows co chwilę plimka wsadzenie/wyciągnięcie wtyczki usb a sam telefon włącza się i wyłącza. Program przez chwilę widzi urządzenie, chce je zainicjować ale mu to się nie udaje. SE włącza wyświetlacz, klawisze (bez kabla nawet logo pokazuje_ ale po chwili cały ciemny.

Aktualizator oprogramowania nie pomaga bo w odpowiednim momencie wciskam C i nic się nie dzieje. Bodajrze tylko zaświeca się na czerwono klawisz ponad słuchawką.

0
  • #12 13 Lut 2009 10:59
    Chris_W
    Poziom 37  

Zacznij od tego że: podłacz sam telefon z 'c' i zobacz czy cię zapyta o sterowniki. Jak zapyta, to ściągnij stery do SE flash device. Podejrzewam że Seus już je poinstalował ale nie zaszkodzi sprawdzić. Potem otwórz panel sterowania i dojdź do menegera urządzeń - otwórz zakładkę urządzeń usb i wtedy podłacz telefon z 'c' pod usb. Na chwile powinno pojawić się na liście urządzenie 'flash device'. Jak się pojawia to fizycznie masz wszystko ok. A problemu trzeba szukać w oprogramowaniu (tu Seus).

0
  • #13 28 Lut 2009 16:41
    jackpop
    Poziom 15  

Dobra. Niby naprawiłem. Udało się podładować baterię poprzez kompa a nie ładowarkę (wcześniej nie ładował widocznie) i wgrałem oprogramowanie i odpalił.

Ale teraz z jakiegoś powodu był wyłączony (nie wiem czy specjalnie ktoś wyłączył czy padł) i już nie powstał ponownie. Przez te kilkanaście dni był normalnie użytkowany.

Czy jest jakiś problem z ładowaniem czy pamięć?
    A pytanko do gwarancji: mamy tylko rachunek za kupienie go w angielskiej sieci Argos (pewnie był rok gwarancji ale nie ma osobnej kartki tylko rachunek). Gdzie się z tym zgłosić o ile to pamięć?

0
  • #14 28 Lut 2009 18:16
    nutergsm
    Moderator - GSM

Zgłosić się do autoryzowanego punktu SE. Podładuj jeszcze raz baterie i wtedy sprawdź możesz go jeszcze raz susem zaktualizować.

0
  • #15 17 Lip 2009 14:38
    jackpop
    Poziom 15  

Serwis naprawił ale z łaski swojej znowu założył simlocka. Proszę o udzielenie mi informacji, czy w ciągu roku (gdy ostattnio był ściągany sim) coś się cenowo zmieniło czy to kolejna stówka za to samo w plecy?

0
  • #16 17 Lip 2009 14:54
    alex_2511
    Poziom 14  

nie wiem jak to jest gdzie indziej - u mnie sim z W910i - 40zeta :)

0
  • #18 17 Lip 2009 15:48
    jackpop
    Poziom 15  

nutergsm napisał:
    Simlocka usuniesz zadarmo czytaj
    http://centrumse.pl/forum/index.php?showtopic=68424

Kopara opadła... Kabel USB i w910i odblokowany?
    Koniec świata.

A jak to ma się do gwarancji? Jak mówię: przyjaciółka (to jej 910) odebrała dziś z serwisu i powiedzieli jej że musieli przywrócić sima bo bez tego nie uznaliby gwarancji, jakby dalej się psuł to znowu tak samo by zrobili.

Rozumiem, że teraz bez obaw, tzn nie ingeruję w żaden sposób w aparat?

Przepraszam za banalne pytanie ale muszę mieć pewność.

0
  • #19 17 Lip 2009 15:49
    Chris_W
    Poziom 37  

jackpop napisał:
    Serwis naprawił ale z łaski swojej znowu założył simlocka. Proszę o udzielenie mi informacji, czy w ciągu roku (gdy ostattnio był ściągany sim) coś się cenowo zmieniło czy to kolejna stówka za to samo w plecy?

Serwis zrobił aktualizację oprogramowania - simlock się 'przywrócił' po nadpisaniu starego softu. Aha - powinieneś się cieszyć, że nie czepili się tego simlocka - bo formalnie to powód odrzucenia naprawy gwarancyjnej, ale mało kto zwraca teraz na to uwagę - wolą zrobić i zaliczyć kasę, niż odrzucać - tymbardziej że usterka trywialna.

0
  • #20 17 Lip 2009 17:18
    nutergsm
    Moderator - GSM

Każda ingerencja w telefon bądź oprogramowanie wiąże się z utrata gwarancji, ale nie każdy to sprawdza.

0
  • #21 25 Lip 2009 16:03
    jackpop
    Poziom 15  

Niestety, kontynuacja z tematu https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1214011.html

Telefon był w serwisie (chyba Bytom) gdzie wymieniono mu oprogramowanie ale niecały tydzień po odbiorze i już się wyłączył i nie chce się włączyć. Czy ten model jest jakiś wadliwy? Gdzieś wygooglowałem informację o uszkodzonych kościach pamięci.

Żadnych uszkodzeń mechanicznych itp, sam aktualizowałem SUSEm no i ostatnio był w serwisie.

0
  • #22 12 Wrz 2009 15:42
    ronaldo10007
    Poziom 8  

witam mam ten sam problem ale za ktoryms razem sie odpala wymiana softu nic nie pomaga nowa bateria tez to co to moze byc?

0