Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nasze Car Audio - wrażenia

Woolly24 20 Kwi 2011 13:39 72812 98
  • #91 20 Kwi 2011 13:39
    misiekLG
    Poziom 8  

Auto: Audi S3 2011r
    Radio: Alpine IVA-W520R
    Subwoofer: ALPINE SWR-1022D
    Wzmacniacz pod subwoofer : ALPINE MRP-M500
    Głośniki przód: ALPINE SXE-2035S
    Głośniki tył : ALPINE SXE-1025S
    Wzmacniacz pod głośniki: ALPINE MRA-D550
    Kondensator : HIFONICS HFC 2200
    Kable : DIETZ 2315 50 mm2
    Akumulator w zabudowie BOSCH
    Na wszystko wydałem ponad 10 tyś., ale było warto.Bass i dźwięk czysty.Głównie słucham rapu.

• #92 17 Maj 2011 12:53
    suzuki.gsx
    Poziom 23  

Witam. Małe zmiany u mnie.

Jednostka sterująca: Alpine CDE-9882Ri

Wzmacniacze:

Przód – uDiemension Jr. 2,370
    Tył – Alpine MRP-M650

Głośniki:
    Przód – Tec SPL 6k/y
    Tył – Alpine SBE 1243bp

Przewody sygnałowe:
    Przód – Hifonics triple shield
    Tył - Dietz Cquence

Przewody głośnikowe:
    Przód – HW Energetic 2mm
    Tył – No name 4mm
    Przewody zasilające:
    Alfatec 20 mm rozdzielone na dwa wzmacniacze rozdzielaczem Ghost z bezpiecznikami ANL 40 A
    Konektory Alfatec.

Nasze Car Audio - wrażenia

Gra Bardzo przyzwoicie, słyszalne całe pasmo, aż miło czasem wyciszyć suba i posłuchać samego przodu, oczywiście wszystko wygłuszone i na dystansach.
    Wysokotonowce w słupkach, wygłuszony bagażnik.
    Dźwięk bardzo szczegółowy ile razy złapałem się już na oglądaniu sie dokoła i szukaniu źródła dźwięku.
    Tylko te radio Alpine mi nie pasuje, szukam czegoś o ciepłym dźwięku.
    Poza tym super. :D

• #93 26 Paź 2011 17:05
    Karaczan
    Poziom 39  

Montuje i nie montuje ;)
    Zasada jest ze pogarsza ogolny odsluch przodu. I to jest prawda.
    Ale jak kolega wyzej zauwazyl, gdy autem jezdzi nie jedna lub 2 osoby, tylko wiecej, to z tylu ludzie na ogol narzekaja ze nie slychac nic po za zgniatajacym subem.
    W takiej sytuacji dobrze jednak miec cos po za subem z tylu.
    Choc ja akurat fader wykorzystuje w inny sposob. Tylu nie mam wiec faderem sobie sciszam po prostu przod wzgledem suba. Bo moje radyjko akurat w tym temacie ma dosc slabe regulacje.

A zeby nie bylo offtopu to moj config:
    Merc w201
    Z przodu Helixy DB 62.1 zamontowane w drzwiach, w taschkach (przerobionych przeze mnie). Glosniki zamontowane lekko pod katem w strone sluchaczy, a nie na plasko jak oryginalnie. Tapicerka drzwi wytlumiona i dobrze uszczelniona, blachy wygluszone. Zlikwidowana wiekszosc luzow na "dzwoniacych" elementach drzwi (np ciegna klamki i zamka). Z glosnikow jestem calkiem zadowolony, graja przyjemnie, nic nie wychodzi ponad reszte dzwiekow, choc mam wrazenie ze dzwieki z zakresu ok 200-600hz sa troche przytlumione.

Radio Pioneer DEH4000UB, poprowadzona do niego nowa instalacja pradowa. To jeszcze z czasow gdy nie mialem wzmacniacza i mialem ogromne spadki napiecia na fabrycznych kablach. Radio jak to radio niskiej klasy, wiadomo, rewelki nie ma, ale narzekac tez zbyt nie mozna. Plusem napewno jest piekne komponowanie sie do konsoli srodkowej W201 ;)
    Ma dosc dobry laser ze nie zrywa plyt na naszych pieknych drogach, USB ktore czyta praktycznie wszystkie MP3 dosc szybko, i wejscie AUX, dzieki czemu moge podlaczyc jako zrodlo telefon odtwarzajacy format FLAC.

Wzmacniacz Blaupunkt VA 475, kable 16mm2, masa brana aktualnie z karoserii. Kiedys sie niestety spalil, znajomy elektronik przy okazji naprawy troche zwiekszyl mu moc. O ile, nie wiem. Dosc dobre zakresy regulacji. Polaczony z radiem za pomoca HiInput na Front i RCA na Sub. Podlaczone tak bo radio ma tylko jedna pare RCA.

Sub JBL GTO 1204BR. Duzy, kobylasty, nie praktyczny. Mulacy. Ale schodzi dosc nisko, nawet ok do muzyki typu rap, hh. Do techniki typu dnb, psytrance nie nadaje sie zbytnio.

Bagaznik totalnie wygluszony, tylne lampy, rejestracja i szyberdach ;)
    Ogolnie wiem ze to instalacja totalnie budzetowa, jednak jestem z niej w miare zadowolony. Do wymiany w przyszlosci napewno sub i pewnie wzmak. W201 z racji totalnie zamknietego bagaznika wymaga raczej czegos innego, bas ma troche problemow przebic sie do srodka.

• #94 16 Lis 2011 00:55
    bobek1301
    Poziom 9  

Auto Toyota 4runner IIgen

radio- canva dvd..... (w planach zmiana na jakaś stacje multimedialną 2din np peiying 9902)
    głośniki przód - Hertz hsk 165(wygłuszone drzwi) + jvc 10cm w desce
    głośniki tył - blaupunkt gto 572 mystic
    bagażnik - lanzar max12 , jvc 10cm przy dachu
    wzmacniacz przód+tył - boschmann xr-888
    wzmacniacz sub- peiying b2h76r

Gra bardzo średnio, czasami na tej samej piosence mi się podoba i banan na twarzy a czasami aż z nerwami uciekam z samochodu. od czego to zależy?(nie mam zielonego pojęcia). Bas z bagażnika z przodu tylko słychać a nie czuć, słychać że idzie on z bagażnika, siedząc z tyłu jest masaż ale wtedy kiepsko słychać przód. ?? Po parutygodniowym czytaniu forum zadaniu kilku pytań(skasowanych przez moderatora) odpuściłem sobie układaniem mojego audio. Jest ktoś chętny mi pomóc?

Stanec:

Pobaw się fazą suba, być może woofery i sub grają w przeciwfazie.

Nic to nie dało niestety. przewiduje że sub jest po prostu za słaby na moje oczekiwania.

Jakie radio do 1500-1700zł proponujecie. Zależy mi na oglądaniu filmów więc duży wyświetlacz( wysuwany lub 2-din najlepiej) do tego musi mieć koniecznie USB i tyle rca abym podłączył przód tył i sub przez wzmacniacze. Do tego najlepiej jeszcze nawigacja ewentualnie tuner tv(często korzystam w mojej canvie z wielu dostępnych w niej opcjach lecz irytuje mnie słaby jakościowo i bardzo mały wyświetlacz. czy może jest jakaś opcja jakiejś jednostki i dodatkowo oddzielnie wyświetlacz. Jakie radio polecacie czy zmieszczę się w podanej kwocie 1700zł?

• #95 25 Lis 2011 15:47
    zajacxx
    Poziom 8  

Passat b5 kombi wygłuszony przód i klapa tylna.

Pioneer DEH P88RS w opcji DECK 700zł
    Morel tempo 6 na oryginalnych zwrotnicach 450zł
    Focal 25A1 zamknięty w 17 litrów 500zł
    Alpine MRF F450 500zł

Wzmak dwa lewe kanały(w sumie 100RMS przy 13volt) na lewy przód, dwa prawe kanały na prawy przód, kanał sub(180-200RMS zależnie od napięcia) pod Focala

Soul Founky House Instrumental Alternatywna

Brakuje mi basu poniżej około 48Hz, ale potrzebuję go nieczęsto. Ten minus rekompensuje mi bardzo szybki Focal na paśmie 50-80Hz, który wtapia się w Kick morela (złudzenie że bas jest z przodu auta)

Polecam ten konfig, bo tanio mozna mieć dobre granie,
    Jest to moje 4 radyjko (sony,JVC, Clarion DRX) 3 głośniki(fabryczne VW, hertz ESK) i 3 wzmak(sony xs, pioneer)

• #96 25 Kwi 2012 01:15
    mbozyk3
    Poziom 2  

Ford Transit
    Alpine 9855r
    Imprint
    Przód- Woofer Focal PS165(EISA 2011-2012) + zwrotnice Focal
    - Tweeter Focal + zwrotnice
    wzmak przód FOCAL FP 2.75
    drzwi wytłumione
    DB Audio T-Rex12 3000 watts subwoofer dwie sztuki w skrzyni 50l
    napedza to 2 wzmaki In Phase IPA2001D 2000 Watts RMS Monoblock
    In Phase 2.4 Farad Digital Power Capacitor
    Muzyka każda
    Gra to tak że nie chce się wychodzić z auta natomiast bas poraża mocą.Jak dla mnie ciutke za dużo wiec odkrecam tylko troche

• #97 25 Kwi 2012 13:45
    Sarever
    Poziom 19  

No to i ja się pochwalę. Jestem jeszcze w trakcie nauki więc z kasą u mnie cienko. Więc moim zadaniem było stworzyć coś grającego ładnie za niedużą kasę. Auto do Daewoo Lanos z 1998r. w sedanie. Zacząłem od wymiany radia z kaseciaka Daewoo na Sony CDX-GT35u. Głośniki nie domagały więc następnie wziąłem się za drzwi i przedni zestaw na dystansach 165mm. Drzwi zostały wygłuszone i trafił tam zestaw Sony. Brakowało niskich tonów więc rozglądałem się za subwooferem i wzmacniaczem. Najpierw zakupiłem wzmacniacz CarPower HPB-602. Kolej przyszła na subwoofer. Wybór padł na PowerBass PB-B1254v.2 Black. Do tego solidne przewody. Jestem bardzo zadowolony z tego jak gra ten zestaw. Gra ciepło, wysokie tony nie "katują ucha" a basik gra miękko i nisko. Muzyka jakiej słucham to rock, czasem coś z mocniejszym basem. Na cały zestaw wydałem naprawdę nie dużo bo coś koło 1 tys. złotych.

EDIT: Kilka zmian u mnie, na przód poszedł zestaw Hertz HSK 165.4 zasilany wzmacniaczem Rockford Fosgate 4600x

• #98 06 Lip 2012 19:23
    Lukas32
    Poziom 20  

Peugeot 406 2000r (HDI)
    Jednostka sterująca - pioneer dex-p99r
    Przód - phase psc 165,20 + car power dt284 zasilone w bi-ampigu bez zwrotnic zewnętrznych
    Piec przód - alpine mrv-f305 (niby trochę za słaby ale mnie wystarcza)
    Tył - sonic 15 buda około 80litrów strojona na 35Hz, po dodaniu dokręcanego br mam 45Hz
    Piec tył -sinuslive sl-a1500
    Kable - 35mm ale już za chwilę 50mm
    Drzwi oczywiście wygłuszone

• #99 02 Wrz 2012 05:07
    wojtas.13
    Poziom 1  

Astra H 5dr 2006
    Klocki to:
    Radio - Alpine IXA W407BT+PXA H100
    Przód - Morel Tempo 6 (tweeter oraz modyfikowana zwrotka, kick - DLS R6A)
    Tył - Morel Tempo 6 (tweeter oraz modyfikowana zwrotka, kick - DLS R6A)
    Piec przód/tył - Alpine PDX 4.150
    Sub - 2x Alpine SWR 1021d (45Hz BR) - połączenie półki oraz skrzyni - strugane z wł.szklanego oraz żywicy (restrykcyjne wymogi żony - bagażnik w pełni nadaje się na pomieszczenie stada siatek po wizycie w Tesco - "Potrzeba matką wynalazków")
    Piec sub - Alpine PDX 1.1000
    Wygłuszenie - Tak (a mianowicie: Dynamat Extreme - drzwi przród/tył, bagażnik/kanapa oraz tablice rej.; Second Skin Spectrum - podsufitka/podłoga/lusterka; cięgna/klamki/klipsy - filc. Pełna konsekwencja przy aplikacji=nic nie "gra" oprócz głośników)
    Muzyka - A-Z (Tylko bezstratne formaty WAV, FLAC, Apple Lossless, chyba, że czegoś nie znajdę to w ostateczności mp3 320kbps)

Teraz tak. Konfiguracja dość ryzykowna/ciężka w kalibracji (Alpine KTX-100 pod Imprintem oraz bardzo nieakustyczne autko) ale efekty wynagrodziły ciężką pracę. Scena poprostu "wychodzi" z głośników (ale po niezliczonych "tańcach" z KTX-em). Nierzadko izraelsko-szwedzkie połączenia budziły moją ciekawość (po wielokrotnych odsłuchach). Przede wszystkim trzeba zważyć priorytety, w moim przypadku pozostawienie morelowskich kickbasów było strzałem w kolano. Po podmiance na DLSy i korekcji parametrycznej dopiero zaczęło być ciekawie (kolejny dowód na to że "Waty" nie "grają"). Reasumując - Detaliczna scena przy stosunkowo ciepłej średnicy i "nie nachalnej" górze. Bas zrównoważony (pop,soul,jazz,rock), ale i dynamiczny (techno, electro, dancecore) dzięki średnicy-type R 10". Skrzynka (a raczej "skrzynko-półka") ma konstrukcję "przegrodową" bądź "półkową" jak kto woli, co pozwala na usłyszenie reprodukcjii dość niskich częstotliwości/tonów (tzw. "zejście"). System spełnił moje oczekiwania, ale... Choroba postępuje i ... W planach (jak finanse pozwolą):
    Deck - Clarion HX-D1,D2,D3 bądź Alpine 7909.
    Morel Elate 6 (odseparowane) 3-way - w tri - ampingu (na zmodyfikowanych ori-zwrotkach)
    Opiszę wrażenia (jak oczywiście dojdzie do instalacji).

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME