Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

wzmacniacz Phonica, nie działa tak jak powinien

31 Sty 2009 21:33 1094 6
  • Poziom 17  
    witam mam wzmacniacz jak w tytule nie wiem nawet ile wat ale grał fajnie :D . Pożyczyłem go kolesiowi i nawet nic mi nie powiedział ze nie trybi, podłączam go a tu tak cichutko gra i jeszcze szumi i skwierczy w głośnikach, kiedy odłączę kolumny wysterowanie na diodach pokazuje poziom sygnału kiedy podłącze kolumny, żaden sygnał nie jest wyświetlany, czyżby końcówki?
  • Poziom 21  
    Aby się upewnić czy to końcówki to podłącz bezpośrednio na nie sygnał audio.
  • Poziom 17  
    bezpośrednio na nie? przecież one po 1 są wysterowywane innymi tranzystorami a po drugie to są w układzie komplementarnym "parowane są"[pnp-npn] lepiej chyba odlutować i miernikiem sprawdzić, nie prawda? zaraz zobaczę je... ale koleś mi powiedział ze na wejściu mu się kable zwarły:/ przyznał się ;p dostał zjebki xD
  • Poziom 34  
    Nie są istotne Twoje interakcje względem "kolesia", tylko bardziej myśl co piszesz.

Po pierwsze: zwarł zapewne wyjście, a nie wejście - to drugie nie spowodowałoby defektu.

Po drugie: skoro rozumiesz że trzeba "chyba odlutować i miernikiem sprawdzić", to sprawdzaj.
  • Poziom 17  
    no jeden npn D726 jest spalony podmienie go na BD243C i napisze co dalej, oby tego sterowanie nie było uwalone i nie spaliło mi tego BD...
  • Poziom 34  
    Wobec tego sprawdź również sterujące.
  • Poziom 17  
    sprawdziłem sterujące są sprawne, wymieniłem tego D726 na BD243C ale lipa, wzmocnienie jest i to nawet większe niż było, przynajmniej tak mi się wydaje ale jakość okropna, trzeszczy i pierdzi :/ czy możliwe że ten BD243C jest już na wykończeniu? mocno się grzeje pomimo tego że jest na radiatorze z wentylatorem, w ogóle to go przełożyłem z drugiego kanału ponieważ on od początku był nie sprawny, jakoś nie miałem czasu na jego zrobienie ;p
    a tak poza tym wie ktoś jaki jest zamiennik D726[npn] i B690[pnp] ?

I się spaliło nie wytrzymał pochodził 10 minut i się spalił :/ to trzeba dać tranzystor pracujący na większe prądy tak?
    te BD243 i BD244 są na 65W a gdyby tak dać tranzystor np na większą moc np BD 250C to zwiększyła by się moc na wyjściu[ oczywiście nikt tu nie mówi że do 125W bo to oczywiste ze na to składa się parę czynników]czy tylko tranzystor robił by swoje co ma robić i miał by jeszcze mocy w nadmiarze?
    BD243C SI-N 100V 6A 65W 3MHz
    BD244C SI-P 100V 6A 65W 3MHz

BD250C SI-P 100V 25A 125W 3MHz
    nie wiem czy ten BD250C jest npn czy npn ale wiadomo ze drugi tez z taka samą mocą i przeciwna polaryzacja :)

a może wina nie leży w tranzystorze ze go spaliło po 10 minutach a układzie sterującym?