Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Corsa C odblokowanie wyświetlacza

mariopoz 28 Gru 2008 13:58 3875 2
  • #1 28 Gru 2008 13:58
    mariopoz
    Poziom 10  

Witam,

Mam problem z odblokowaniem wyświetlacza w mojej corsie C z 2003r.
    Wcześniej w aucie nie było fabrycznego radia, zakupilem oryginalne Philips CCR 2006 i tak jak przypuszczałem nie współppracuje z wyświetlaczem. caly czas jest tylko data. Na wyświetlaczu po przytrzymaniu 2 przycisków jest index 012.

Jak doczytałem na forum nie da się odblokować go zwykłym techem.

Czy mógłbym prosić użytkownika gonzotom o pomoc w odblokowaniu.
    Słyszałem że trzeba zmienić wartość w pamięci na 011.

Jak to zrobić?

0 2
  • #2 29 Gru 2008 23:40
    gonzotom
    Poziom 15  

Nie zajmuję się tym już zawodowo, ale...
    Ten temat był poruszany pod innymi tytułami, bardziej pasującymi do Corsy C.
    Np. https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=332445&highlight=
    Jest tam bin do tego wyświetlacza, a inny bin był też zamieszczany na forum ( nie sprawdzałem, ale podobno działają ). Wystarczy podmienić zawartość pamięci ( wcześniej zapisując swoją na wypadek wpadki ) i powinno działać.
    Powodzenia!

0
  • #3 01 Sty 2009 22:49
    mariopoz
    Poziom 10  

Już jakoś pogłębiłem się w temacie, temat podesłany przez kolegę już wcześniej czytałem, ja mam w wyświetlaczu pamięć 93c46.
    Teraz usiłuje ją zaprogramować.
    Niestety mam problemy z programatorami.

Jeśli ktoś już programował tą kość to jestem ciekawy czy wylutowaliście ją na czas programowania z płytki, ja tak zrobiłem, i ewentualnie jakiego programatora użyliście? (program i schemat)

Może to mi coś pomoże, mam zamiar zrobić programator JDM pod COM i użyć pony proga lub ic-proga, w tej chwili używałem różnych pod LPT które znalazłem w sieci bądź razem z programatorem.
    Jak na razie nie mogę odczytać tej pamięci, wlutowałem ją z powrotem, uszkodzona nie jest, nadal index 012.

Niestety okres świąteczny sklepy pozamykane, jutro zaopatrzę się w niezbędne części.

0
  Szukaj w 5mln produktów