Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Fornirowanie zaokrąglonych krawędzi.

qvx 31 Jan 2009 23:24 5415 4
    qvx
    Level 2  
    Witam

Może ma ktoś doświadczenie, pomysł jak pokryć fornirem zaokrąglone krawędzie kolumn ?
    Czy w ogóle jest to do wykonania ?
    Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.
    Pozdrawiam
    Magister_123
    Level 36  
    Witam.
    Opis skopiowany z tematu :Link

Najpierw pasek forniru po środku - naklejenie, szpachlowanie i lakierowanie. Później łuki - począwszy od czarnego paska, a skończywszy na tylnej ściance. Na boku jedno łączenie forniru. Łuki robiłem w ten sposób że smarowałem cały płat forniru, oraz mdf klejem pattex moment, następnie przyklejałem i dociskałem do płaszczyzny przedniej ścianki. Jak klej załapał to zabrałem się za łuki. Najpierw namaczałem wilgotną gąbką wzdłuż zagięcia (w pionie), jak fornir zaczął się sam wyginać to za pomocą rolki dociskałem go po kawałku do łuku, i ściągałem rolką fornir w kierunku tylnej ścianki. Płat nachodził mniej więcej ok 8 cm na płaszczyznę bocznej ścianki. Docisnąłem go i przykleiłem. W ten sposób nie musiałem się martwić o docisk forniru na łuku, bo trzymały go płaszczyzna frontowa i boczna, a dodatkowo fornir kurczy się podczas wysychania, co dodatkowo naciąga go na łukach.

Sposób sprawdzony i skuteczny.

Pozdrawiam
    qvx
    Level 2  
    Witaj,

Dzięki za te wskazówki.., a jak byś podszedł do tematu takich narożników jak na fot., zastanawiam się czy ich może nie przefrezować do postaci bardziej przyjaznej pod fornirowanie ?

Fornirowanie zaokrąglonych krawędzi.

Pozdrawiam
    Magister_123
    Level 36  
    Szczerze to nie wiem. Ale weź spróbuj na kartce papieru. Przykładaj, nacinaj w różnych miejscach i coś sensownego powinno wyniknąć z tego.
    User removed account
    User removed account