Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Motor, Honda Cup C70 - palące się żarówki.

01 Lut 2009 03:46 1576 5
  • Poziom 9  
    Witam :) Od dłuższego czasu czytam Wasze forum i wiem, że macie dużą wiedzę na temat elektryki. Do rzeczy :)

Otóż mam motor Honda Cup C70 i mam problem, myślę, że z elektryką. Otóż nie mam akumulatora (w kraju gdzie mieszkam, nikt nie ma akumulatorów) i palą mi się żarówki (nawet 12V 35/35W) na wyższych obrotach. Jakiś miesiąc temu zrobiłem kable przy tym motorku i przestały się palić żarówki. Jednak kilka dni temu znowu zaczął się problem. Więc zauważyłem, że kabelek z masą nie stykał dobrze i stąd się paliły. Jednak problem nadal istnieje. Żarówki (po poprawieniu masy) nie świecą już tak mocno i nie palą się w sekundę, jednak przy obrotach 3000 rpm się już palą. W efekcie nie mogę jechać szybciej niż 25-30 na godzinę :)
    Dodam, że instalacja jest na 12V.

Dodam, że czytałem wiele wątków na tym forum, jednak nie uzyskałem satysfakcjonującej mnie odpowiedzi.

Mam nadzieję, że mnie zrozumieliście, pozdrawiam :)
  • Poziom 35  
    Regulator napięcia jest uszkodzony albo wcale go nie ma . powinien być akumulator raczej .

Gdzie Ty mieszkasz?
  • Poziom 9  
    Ja mieszkam w Republice Dominikany. Problem rozwiązałem częściowo. Kupiłem żarówkę o ogromnej rezystancji. I póki co się nie pali :)

Regulator napięcia nie jest podpięty w żadnym z miejscowych motorów. Praktycznie wszyscy mają wyciągnięty akumulator. Jednakże większości się nie pali, a niektórym się żarówki palą.

Pozdrawiam
  • spec od auto-elektro
    To przecież jest logiczne że przy alternatorach będzie palić żarówki ,przy prądnicy to tak można jeździć.P
  • Poziom 14  
    Witam spróbuj założyc żarówkę 12 v 90w może pomoże
  • Poziom 9  
    Założyłem 100W (na szczęście większej nie ma) i póki co ciągnie :) A droga nie była, bo tylko w przeliczeniu 2,5 zł :)