Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Modding obudowy komputera

szejker89 01 Lut 2009 10:59 11784 18
  • #1 01 Lut 2009 10:59
    szejker89
    Poziom 14  

Tu możecie zamieszczać foto swoich obudów po waszych przeróbkach ;) Czekamy na ciekawe pomysły

Przeniosłem z: DIY Konstrukcje
    /Faces/

• #2 01 Lut 2009 13:10
    war40k
    Poziom 15  

Skad miales taka siatke?? Mogles jeszcze zrobic takie kieszonki na napedy z tej siatki :) Dodaj jakies oswietlenie i bedzie O.K. :)

• #3 01 Lut 2009 13:12
    Duch__
    Poziom 31  
  • #4 01 Lut 2009 13:12
    shadow0013
    Poziom 34  

W zeszłym roku była wystawa tuningu (moddinngu) PC poszukaj zdjęć z tej wystawy może tam znajdziesz kilka ciekawych pomysłów (na stronie sponsorowanej przez elektrodę jest opis budowy reaktora atomowego z tej wystawy).

• #5 01 Lut 2009 13:20
    skaktus
    Poziom 37  

Zasilacz masz pro kompa - zalecam najszybszą zmianę.

Po co ci wentylator na przodzie obudowy ? Wystarczy że z kompa będzie wyciągane powietrze wentylatorem z tyłu obudowy i zasilaczem a dysk zostanie schłodzony poprzez wlot z przodu.

Zakryj boczną siatkę tak by powietrze przepływało z przodu obudowy na jej tył i było wywalane na zewnątrz.

Zainwestuj w sterowniki obrotów wentylatorów + dobre radiatory.

A co samego moddingu - nie podoba mi się osobiscie - złe kolory, przeżarty kolor srebrny, napędy nie pod kolor i w ogóle ;)

• #6 01 Lut 2009 13:35
    Sobota
    Poziom 26  

Brawa za tuning kompa. Tylko co to ma wspólnego z modowaniem :?: Dokonałeś jedynie drobnych zmian, wentyle grile jakaś dziura na przodzie budy siatka z boku.

• #7 01 Lut 2009 13:42
    lord_blaha
    Poziom 33  

1. Zupełnie nie ten dział
    2. Modding raczej z tych średnich, w stylu "mam ferie i 30zł, coś bym zrobił ciekawego".
    Niestety styczeń i luty na elce to wysyp takich i podobnych konstrukcji- w tamtym roku był chyba pilot do winampa i subwoofery w pudełkach po butach...

• #8 01 Lut 2009 13:43
    Zuliczek
    Poziom 16  

Albo mi się wydaje albo na ostatnim zdjęciu brakuje Ci kości ram w piecu :D Ogólnie ładnie wyszedł, ale tak jak kolega powyżej stwierdzam po co komu taki "szumofon" skoro te wiatraczki są niepotrzebne. Jeśli ten przedni jest dla picu to wstaw dzielnik napięcia żeby się wolniutko kręcił i nie szumiał bez potrzeby.
    Jak już kolega stwierdził to chyba nie ten dział.

Jeszcze jedno, nity od bocznej siatki mogłeś odwrotnie przynitować, tak żeby nie było widać tych "cycków" (a jak chodziło o dobre złapanie siatki to trzeba było dać podkładki).

• #9 01 Lut 2009 14:25
    szejker89
    Poziom 14  

Te "cycki" to śruby imbusowe a nie nity ;) W realu wygladaja spoko. Wentylator z przodu dla picu, rozgladam sie za regulatorami na przedni panel, a co do "szumofonu" to wyglada to tak: W biosie ustawilem zwalnianie wentylatorow i przy niskiej temp. wentylatorek od procka i tylnej obudowy chodzi cichutko a na zasilaczu tez jest na minimum ;) Komp chodzi jak laptop ;p Słychac tylko dysk. Teraz ktos pewnie powie o temperaturze... 40 na procku, 45 na grafie, 30 dla dysku i 30 plyta glowna. Przy max. obciazeniu wzrasta wszystko o jakies max. 10-15 stopni. A co do RAMow to mam 2x1024 i 2x512. Wiec nic nie brakuje ;)
    Wiem ze zdjecia kiepskiej jakosci ;/ Moze temu ten srebrny taki dziwny sie wam zdaje ;/

• #10 01 Lut 2009 14:32
    797642
    Usunięty  
  • #11 01 Lut 2009 14:35
    szejker89
    Poziom 14  

Nieno, bajer z tą rurą ;) Ale uporządkuj se to okablowanie ;p

• #12 01 Lut 2009 14:43
    prosiak_wej
    Poziom 26  

Wygląd jak dla mnie zbyt "wypasiony". Ja jednak postawiłem na praktyczną funkcję komputera, a wygląd jest po prostu schludny ;) Wiatraki trzy:
    - zasilacz Fander 120mm, najwolniejsze obroty;
    - procesor Arctic Cooling 90mm z dużym radiatorem, regulator na LM317, też wolne obroty;
    - z przodu obudowy, na zaślepce 5,25" 40mm jakiś, rezystorem też spowolniony.
    Najbardziej mimo wszystko hałasował jednak dysk twardy. Na początku WD 250GB, obecnie 500GB Seagate Barracuda 7200.11 (szybki i bardzo cichy). Ale rozwiązałem to w następujący sposób:

Wziąłem obudowę od starego CD-ROMa, do jej góry przymocowałem odpowiednio dobrane długością paski z magnetowidu (takie płaskie) i na nich zawiesiłem dysk. Całość wmontowana w zatokę 5,25" tam gdzie wiatraczek mały. Dysku w ogóle nie słychać, a wiatraki to jedynie jak się ucho do obudowy przyłoży.

Co do konfiguracji sprzętowej to jest MSI K8N + Athlon 64 3200 + 2x512MB Kingston CL2,5 + Qtec 500W, ponadto w PCI różne karty (dwa dźwięki, satelitarna, telewizyjna) oraz Radeon 9600 128/128 z pasywnym chłodzeniem.

W efekcie - żaden demon szybkości w grach (w sumie i tak nie gram), ale programy do obróbki grafiki, wideo, dźwięku działają bardzo dobrze. Komputer pracuje 24/dobę czasem i miesiąc bez wyłączania i nic niepokojącego nie wykazuje. Co kilka miesięcy odpinam te dwadzieścia kilka kabli z tyłu i go rozmontowuję celem czyszczenie od kurzu (a jest go naprawdę niewiele), ewentualnie wymiany tego co napuchło na płycie.

Ale się rozpisałem... :lol: Mam nadzieję, że post nie poleci do kosza za offotpa ;)

• #13 01 Lut 2009 15:44
    szejker89
    Poziom 14  

prosiak_wej Mozesz zrobic foto jak zamontowales ten dysk w obudowie po cd-rom?? Fajny pomysl na wyciszenie ;)

• #14 01 Lut 2009 15:57
    Sobota
    Poziom 26  

Chyba najlepszy sposób domowy na wyciszanie HDD jest przedstawiony przeze mnie tutaj.

• #16 09 Maj 2009 16:36
    szejker89
    Poziom 14  

Może jeszcze ktoś się chce pochwalić swoim cudem techniki? ;)

• #17 10 Maj 2009 23:13
    dangerousrider
    Poziom 16  

Wow! Świeci się! A pewnie nawet okna nie ma wyciętego. A co do tego zdjęcia z podświetlanym wentylatorkiem na procku to autora proszę aby sobie temperaturę zobaczył w biosie. Takie wiatraczki robią dla picu na obudowę a nie na radiator procesora.

• #18 15 Cze 2009 10:41
    raca3
    Poziom 10  

Moje cudo:D

Zdjęcia marnej jakości ,bo nie mam cyfrówki :(

A to kolejny etap..

Reszta zdjęć na www.binmoder.hostei.com

Podświetlenie i "turbo" z przodu zostały wyrzucone - gryzły się z nową koncepcją. Gdy drugi etap budowy zostanie ukończony, wrzucę następne fotki. choć możliwym jest, że ta obudowa nigdy nie zostanie ukończona, ponieważ stałem się szczęśliwym posiadaczem starego BIGTOWER i teraz on zajmuje pierwsze miejsce na liście priorytetów

• #19 16 Cze 2009 19:05
    program185
    Poziom 13  

Co do wyciszania dysku to ja opracowałem swoją bardzo prostą metodę.
    Przepraszam za jakość zdjęć. Na zdjęciu jak ktoś się dopaczy jest dysk zawieszony na gumkach recepturkach i powiem szczerze że chodziło świetnie. Sposób trochę mało estetyczny ale robiłem to na szybko dosłownie w 5 min.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME