Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Junkers ZW 20 KE 21 - nie można podnieść temp. wodu użyt.

grzessol 01 Feb 2009 11:29 1854 6
 • #1
  grzessol
  Level 10  
  Mam tan piecyk około 8 lat i nie wiem czy to wina gazu albo coś innego ale temperatura wody użytkowej jest zdecydowanie zbyt niska. Próbowałem kręcić tym pokrętłem nastawiającym strumień wody ale nic nie dało. Będę bardzo wdzięczny za poradę.
 • #2
  serwisant73
  VIP Meritorious for electroda.pl
  A kiedy ostatnio miałeś robiony przegląd?
 • #3
  grzessol
  Level 10  
  Akurat jestem trochę pod kreską stąd moje pytanie o czynności wchodzące w skład przeglądu (czy wystarczy wszystko wyczyścić, czy należy dokonać okresowej wymiany części ze względu na okres użytkowania). Moja wiedza na temat kotłów jest trochę ogólna więc może będę w stanie tymczasowo poprawić pracę kotła. Z góry dzięki za info.
 • #4
  -west
  Heating systems specialist
  Mogą być dwie przyczyny - zawalona nagrzewnica, może nawet sadza - kłania się przegląd albo uszkodzony zawór w zespole wodnym - zawiesił się jeden element w samym pokrętle i masz pełny przepływ bez możliwości regulacji. Jak nie masz rozeznania zam zespołu wodnego nie rozbieraj. novatermy to już kotły specjalnej troski.
 • #5
  igabriel
  Level 20  
  po 8 latach to napewno konieczne jest wypłukanie kamienia z wymiennika ciepła.....to jest w 95% "uszkodzenie" pieców gazowych.
 • #6
  grzessol
  Level 10  
  Dzięki wszystkim za rady, już po problemie. Wymontowałem wymiennik, wlałem do środka ocet, wsadziłem do dużego gara (do którego wlałem też ocet z wodą) i na gaz, tak na 15 minut. Po odkurzeniu palników oraz całego kotła i wyszorowaniu wymiennika z sadzy w gorącej wodzie z ludwikiem zmontowałem wszystko. Efekt to super działający piec. Według mnie przyczyna nie był kamień w wymienniku lecz sadza na radiatorze "wymiennika". Ale mogą się mylić. Jaszcze raz dzięki za porady na moje pytanka.
 • #7
  akwedukt
  Level 24  
  Zadaj sobie pytanie skąd ta sadza,inaczej za pół roku będzie to samo.