Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak naprawić radio Sherion SH-10 z usterką głowicy UKF chyba

bond_007 01 Lut 2009 13:22 2674 0
 • #1 01 Lut 2009 13:22
  bond_007
  Poziom 9  

  Witam.
  Jak naprawić radio w zestawie grającym firmy Sherion model SH-10, ma kilka jeżeli nie kilkanaście lat ;) Zestaw składa się z 2 segmentów:
  -dolny; dwukasetówkai, z zasilaczem, końcówką mocy i wszystkimi WE/WY
  -górna; CD i radio-właśnie w nim jest problem.
  Radio jest w standardzie OIRT (UKF 65.5MHZ-74MH) więc zostało przestrojone Konwerterem UKF K8L firmy MJM www.mjm.pl . i wszystko może nie odbierało super ale działało w miarę ok, aż do , dorobienia końcówki do kablówki.

  Kabel z kablówki dotknął gdzieś w okolicach pokrętła do dostrajającego na płytce radia. I radio przestało prawidłowo działać, wyłapuje mniej stacji z kablówki i dostaje więcej zakłóceń.
  Więc moje pytanie co się mogło stać i jak to naprawić i jakie są to koszty, a przy okazji przy wymianie części czy można użyć innych by radio odbierało lepiej niż wcześniej, chodzi mi głównie o stacje znajdujące sie blisko siebie,
  np. 98,9 99,2 99,4 99,6 100,9 (RMF FM, ŁÓDŹ, PLANETA FM-Poznań, PLANETA FM-Konin, MERKURY) gdzie wszystkie były odbierana wręcz idealnie prócz 99,4 PLANETA FM-Poznań która była ledwo słyszalna i zagłuszana przez stacje miedzy którymi była, (PLANETA FM-Poznań, PLANETA FM-Konin to dwie nadające co innego stacje, polecam te radio tym którzy słuchają muzyki elektronicznej zwłaszcza Trance)

  W chwili obecnej z wymienionych stacji odbierane są tylko pierwsza i ostatnią, ale RMF FM odbierze chyba każde radio i wszędzie ;) .
  Z góry dziękuje za wszelką pomoc.


  P.S
  A może radio nie jest uszkodzone przez ten kabel z kablówki (tylko ze "starość" bo przed przeróbko rzadko go używałem w nim radia więc może już wcześniej tak było), myślę że to raczej zużycie jakiś elementów, ale nie wiem jakich kondensatory wyglądają na w porządku (nie są napuchnięte ani nie widać pęknięć, wycieków) ale morze przez tyle lat coś wyparowało, rezystory to raczej porządku (im chyba nie grozi psucie ze "starości").

  Jakie elementy są odpowiedzialne za tą usterkę, które wymienić i na jakie (może są jakieś lepsze od oryginalnych) ?


  a o to płytka tego radia, z obu stron
  Jak naprawić radio Sherion SH-10 z usterką głowicy UKF chyba

  a tu Konwerterem UKF K8L
  Jak naprawić radio Sherion SH-10 z usterką głowicy UKF chyba Jak naprawić radio Sherion SH-10 z usterką głowicy UKF chyba Jak naprawić radio Sherion SH-10 z usterką głowicy UKF chyba

  instrukcja do niego i wiecej informacji jest na stronie www.mjm.pl

  0 0