Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

pompa wspomagania kierownicy peugeot 407

01 Feb 2009 13:57 32002 11
  • Level 9  
    witam jestem posiadaczem peugeot 407 2.0 16V HDI. mam problem z pompa od wspomagania kierownicy a mianowicie kiedy chcialem zaparkowac samocho w zatoczce i skrecilem kierownice na maxa wtedy przestalo dzialac mi wspomaganie juz pare dni wczesniej kiedy skrecalem ze skrzyzowania to blokowalo mi kierownice chwilam(2sek.). Czy ktos moze mi pomuc w czym lezy problem czy jest to do zrobienia czy pompa do wymiany dodam ze pompe mam elektryczna a sprawdzalem bezpieczniki i sa wszystkie w pozadku. Z gory dziekuje za pomoc.:D
  • Level 39  
    Ta pompa jest w CANie i jest raczej malo awaryjna, brak wspomagania nie musi byc spowodowany uszkodzeniem pompy (i czesto nie jest). Przyczyna moze byc utrata sygnalow z CAN, np. predkosci pojazdu. Konieczna diagnostyka komputerem i odczyt usterek.

Pozdrawiam
  • Level 15  
    Napewno diagnoza,ale proponuje przed diagnozą sprawdzić,czy nie ma wycieku,i czy jest płyn .
  • Level 9  
    pompa jest elektryczna

Dodano po 1 [minuty]:

do diagnosty mam 1,5km czy moge jechac taki dystans bez wspomaganie czy niec sie nie rozwali?
  • Level 39  
    Pompa jest napedzana silnikiem trojfazowym z elektronicznym falownikiem. Mozesz spokojnie jechac, nic sie nie stanie, tylko pamietaj ze nie masz wspomagania.
  • Level 9  
    KO dzieki jutro jade do diagnosty i napiszw wam co mi powie jeszcze raz dzieki
  • Level 2  
    Ma ten sam problem, do wymiany pompa i oczywiscie plyn, koszt w serwisie w Zielonej Gorze 1500zl, pozdrawiam.
  • Level 9  
    w moim przypadku to troche dziwne bo ten samochod ma przejechane dopiero 17000 tys km to troche dziwne zeby juz pompa siadla
  • Level 2  
    No moj ma prawie 120tys i w sumie te blokady wspomagania zaczely sie po wymianie opon na zimowe;/;/; takze wszystko mozliwe, jutro sie umawiam na konkretna date oddania auta do naprawy, moze bedzie tylko plyn do wymiany i zabrudzony uklad (taka moja cicha nadzieja:)). W aucie wymienialismy juz kolo dwumasowe (2tys zl;/;/), tarcze,klocki, oczywiscie wszystkie plyny i paski. Utrzymanie tego auta jest drogie, ale jezdzi sie nim super;] Jak bedziesz wiedzial co jest u ciebie konkretnie to daj znac.
  • Level 9  
    dzieki za pomoc diagnoza pomogla byla zlaczka w puszce z bezpiecznikami walnieeta wielkie dzieki za pomoc
  • Level 1  
    Odkopie temat. Mam też problem z pompą wspomagania. Brak wspomagania nastąpił po nocnym postoju bez wcześniejszych objawow. Brak błędów pompy w ciągu. Miałem błędy związane z różnica ciśnień w kolektorze, ABS ale wszystkie nieaktywne. I wykasowane. Został jeden błąd że świecami żarowymi ale dzisiaj wymiana świec i będzie to załatwione. Pompa słychać że pracuje, (robiłem też test diagiem) ale nie pompuje płynu... Prąd plus minus jest. W kości z can jest jeden plus i właśnie co powinno być w trzech innych kablach? Ma ktoś jakiś schemat? Kolejne pytanie czy możliwa jest awaria mechaniczna w postaci uszkodzenia części pompującej... Jest sens rozbierać ta pompę?